Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pajero, Feroza i Niva - co kupić?

piniuu 18 Wrz 2011 07:44 1934 2
  • #1 18 Wrz 2011 07:44
    piniuu
    Poziom 11  

Witam.
    Przymierzam się do wyboru terenówki.
    Nie będzie to co prawda auto do katowania w lesie ale czasem napęd na cztery łapy się przydaje.
    Wytypowałem trzy samochody. Mitsubishi Pajero I z silnikiem 2,5 TD, Daihatsu Feroza z silnikiem 1,6 benzyna i Łada Niva z silnikiem 1,7 benzyna.
    Wszystkie auta są do 7 tys zł.
    Drodzy forumowicze, problem mam takiej natury iż poszukuję prawdziwych opinii na temat tych samochodów, raportów spalania i opisu napędów i reduktorów. Dlatego proszę o rzetelne wypowiedzi tych forumowiczów, którzy mieli lub mają z tymi samochodami do czynienia.
    Generalnie samochód by miał służyć nie tylko na wyprawy łowieckie do lasu ale także na samochód do jazdy co dzień, więc wygląd się może liczyć.
    Osiągi są mniej istotne.

0 2
  • #2 18 Wrz 2011 08:01
    chojinka
    Poziom 27  

auto na codzien to napewno nie łada niva - jest wół roboczy bardzo tani w eksploatacji...

0
  • #3 21 Wrz 2011 06:43
    manta
    Poziom 39  

Pajero z silnikiem 2,5 td, krótkie. Dobra do zabawy w terenie jest skrzynia typu super select, ale nie jestem pewien czy w jedynce występowała, były wersje z blokadą tylnego mostu. Spalanie miasto około 12 litrów. Z wad, pękające żeliwne obudowy turbin, zawieszające się sterowanie napędami, trafiają się uszkodzenia skrzyń biegów. Duża wadą jest też znaczna masa i ceny oryginalnych części :shocked!:
    Na asfalcie zachowanie zależy od opon, ale wprowadzeniu przypomina większą osobówkę, parkowanie i zwrotność, a także to że siedzisz wysoko to plusy w mieście.
    Co do niwy... Miałem na obsłudze 4 letnią, auto dla majsterkowicza.

0