Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1.4/75KM - po nagrzaniu nie działa odczyt prędkości i przebiegu.

nom 18 Sep 2011 09:53 2995 2
 • #1
  nom
  Level 23  
  Witam.
  Mam problem z odczytem prędkości i przebiegu km w Peugeocie Partnerze 1.4/75KM. Rano jak wyjeżdżam to wszystko jest dobrze, prędkościomierz działa, zlicza km. Po nagrzaniu (ok. 80-90*C) prędkościomierz przestaje działać, km nie są zliczane. Czasami zapala się kontrolka MIL (check engine, żółty silniczek), po odczytaniu błędu wykazuje błąd czujnika prędkości. Czujnik zakupiłem i wymieniłem na nowy, oryginalny, ale niestety sytuacja jest taka sama jak na początku, jak zimny to działa, jak się nagrzeje to już nie.
  Mam pytanie odnośnie komputera ECU w tym samochodzie, bo znalazłem różne schematy, ale nie mogę dopasować do mojego silnika (TU3).
  Aha, w momencie jak przestaje działać prędkościomierz to silnik działa dużo gorzej, jakby się dławił i gaśnie czasami na wolnych obrotach.
 • #2
  colin555
  Level 27  
  a instalacje kolega sprawdzal?
 • #3
  nom
  Level 23  
  colin555 wrote:
  a instalacje kolega sprawdzal?


  Nie sprawdzałem, bo nie mam schematu. Tylko wtyczkę od czujnika Halla, było na niej napięcie 12V od zasilania czujnika. Kable przy czujniku wyglądają ok, przynajmniej te 15cm, które widać, później wchodzą w osłonę. Na rosyjskiej stronie znalazłem jakieś 2 schematy dla różnych ECU, ale nawet kolorów kabli nie mają, więc nie wiem czy pasują.


  PS. po kilku miesiącach samo się naprawiło, prędkościomierz i km zlicza już prawidłowo, Peugeoty żyją własnym życiem. ;-)