Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie jest czujnik temp. wody wylotowej-kocioł miałowy ZĘBIEC 23 KW-2006r prod

18 Wrz 2011 10:08 3953 7
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Mam problem ze zlokalizowaniem tego czujnika w kotle miałowym ZĘBIEC 23 KW-2006r prod.Zakupiłem w Geco nowy sterownik-G-406-P01-ponieważ stary już wariował.W komplecie dostałem sterownik, moduł wykonawczy, czujnik spalin i właśnie czujnik temp. wody. Jest w instrukcji napisane jak i gdzie ma być podłączony-w górnej części rury wylotowej itd...jednakże nigdzie nie mogę znaleźć starego czujnika który jest od nowości w tym kotle. Nie ma go nigdzie na wierzchu tak jak np czujnik spalin.Jeżeli ktoś miał z tym do czynienia bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Na pewno gdzieś pod blachami jest pochwa na czujnik.
  • Poziom 8  
    Na to wygląda że pod blachami.Innego wyjścia nie ma tyle że może ktoś wie w którym miejscu.Może nie będę musiał rozbebeszać całego:):)
  • Poziom 11  
    Najprościej sprawdzić to "idąc" po przewodzie od czujnika czy dzwoniąc bezpośrednio do firmy Zębiec. Najczęściej jednak studzienki pomiarowe montowane były na górze pieca - tzn pod górną warstwą blachy zewnętrznej i waty. Aby się tam dostać niestety trzeba było przynajmniej częściowo odkręcić górną część blachy zewnętrznej. Można również zaniechać poszukiwać i przymocować czujnik temperatury na rurze wylotowej przy piecu, jednak będzie wówczas jakieś małe przekłamanie.
  • Poziom 8  
    W ciągu kilku dni się za to zabiorę i napiszę co i jak.Ale tak po zastanowieniu się - biorąc pod uwagę to że na piecach i sterownikach raczej się nie znam - myślę że masz rację.To musi być na rurze wylotowej gdzieś pod górną blachą.Zobaczymy za kilka dni.Na razie dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Nie jestem tego pewien na 100% ale stary czujnik powinien być taki sam jak nowy ( PT 100) , więc wg. mnie można by wykorzystać stary czujnik i podpiąć go do nowego sterownika
  • Poziom 11  
    obi van kenobi napisał:
    Nie jestem tego pewien na 100% ale stary czujnik powinien być taki sam jak nowy ( PT 100) , więc wg. mnie można by wykorzystać stary czujnik i podpiąć go do nowego sterownika

Czujnik temperatury wody wylotowej to NTC 2K2, natomiast czujnik spalin to PT1000.
  • Poziom 8  
    Odkręciłem górną obudowę kotła i pod warstwą izolującą ukazał mi się czujnik temp dokładnie tak jak przypuszczała większość z Was czyli na rurze wylotowej.Rynienka na czujnik znajduje się na owej rurze tylko schowana pod obudową i izolacją.Problem rozwiązany.Wszystkim serdecznie dziekuję i pozdrawiam