Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AD 220 - uszkodzony termostat ?

Lukasz_1318 18 Wrz 2011 14:07 4487 2
  • #1 18 Wrz 2011 14:07
    Lukasz_1318
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem posiadaczem 4-letniej chłodziarko-zamrażarki Amica.

Typ: Amica AD 220
    Kod: 36602-001
    Nr fabryczny - 08303660201205
    Czynnik chłodniczy - R134a

Problem z tym sprzętem polega na tym że nie chcę się ona samoczynnie załączać - w dniu wczorajszym agregat przestał się załączać (lodówka stała około 5 godzin - wcześniej 30 minut pracował agregat a około godziny postój) więc pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem obecność napięcia zarówno w gniazdku jak i w lodówce (w tamtej chwili tylko poprzez otwarcie drzwi lodówki i stwierdzeniu obecności oświetlenia wewnątrz), następnie przestawiłem pokrętło termostatu z wartości 4 na 7 (maksymalne ustawienie) - po odczekaniu około 20 minut (brak reakcji agregatu) postanowiłem przekręcić pokrętło w drugą stronę zmniejszając wartość do zera ale ku mojemu zaskoczeniu gdy "dojechałem" do wartości 2 lodówka włączyła się (zostawiłem na pozycji 2)- agregat popracował kilka godzin (około 3 - 4 godzin) i wyłączył się (temperatura w chłodziarce i zamrażarce chyba ok - nie posiadam termometru - na wyczucie raczej taka jak wcześniej) ale niestety już się nie włączył (czekałem znowu około 4-5 godzin i przekręcanie pokrętłem termostatu już nie pomogło).

Postanowiłem w końcu pomóc termostatowi ręcznie się uruchomić - ku mojemu zaskoczeniu po lekkim puknięciu w górny tył lodówki (termostat w tym modelu znajduję się raczej z tyłu lodówki) agregat włączył się, popracował około 3-4 godziny i wyłączył się.
    W tej chwili pomagam mu się ręcznie załączać bo wyłącza już automatycznie tylko że w różnych odstępach czasu (raz po 1,5 godzinach a raz po 2-3 godzinach)

Bardzo proszę więc szanownych użytkowników forum o potwierdzenie czy to na pewno termostat a jeśli tak to jaki termostat będzie odpowiedni do tej chłodziarko-zamrażarki aby po wymianie praca jej ponownie była prawidłowa.

Z wyrazami szacunku Lukasz_1318.
    Pozdrawiam.

1 2
  • #2 18 Wrz 2011 14:16
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Paź 2011 19:08
    Lukasz_1318
    Poziom 8  

Witam.
    Problem rozwiązany - uszkodzony termostat.
    Dziękuję za pomoc.
    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.

0