Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson. Zalewa go i nie chce palić, na wolnych obrotach gaśnie

18 Wrz 2011 16:04 6850 10
  • Poziom 2  
    Mam problem z Simsonem. Zalewa się cały czas na wolnych obrotach gaśnie i nie chce palić. Iskra jest bardzo ładna.
    Proszę o poradę!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przede wszystkim gaźnik do regulacji.
  • Poziom 16  
    Witaj, w gaźniku jest śrubka zakrywająca dysze od biegu jałowego. Lubi się czasem odkręcić i daje takie efekty. Musisz zdemontować gaźnik i go rozłożyć. Bo jakby było z nim wszystko ok to nawet rozregulowany by aż tak nie zalewał.
  • Poziom 35  
    Kolego sprawdź, czy przypadkiem nie masz dziurawy pływak. Wyciek paliwa z gaźnika może wskazywać na zawieszenie się zaworka zamykającego dopływ paliwa lub dziurawy pływak. Jeśli pływak wykonany jest z materiału nieprzeźroczystego, to musisz sprawdzić na tzw. "słuch", czy paliwo jest w pływaku. Jeśli tak, to pływak do wymiany.
  • Poziom 2  
    a może być to wina koła magnesowego?
  • Poziom 23  
    Podaj typ gaźnika, 16n3... czy 16n1..., jaki zapłon, z platynkami pod kołem magnesowym, czy z modułem w prawym boczku, jeśli jesteś pewny co do gaźnika i ustawień zapłonu sprawdź uszczelniacz wału, pod magnetem
  • Poziom 2  
    gażnik mam 16N3

Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

nie wiem czy to czasem nie będzie kolo magnesowe bo sprawdzałem iskre na platynkach i raz jest a raz nie ma i w ogóle nie odpali. kolo nie dawno było magnesowane.
    może to być wina koła???????
  • Poziom 23  
    w jakim sensie kolo było magnesowane? a co do iskry to masz zapłon na platynkach i sprawdzałeś iskrę na świecy? bo pomiędzy młoteczkiem i kowadełkiem (na platynkach) nie ma być iskry...
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem przy simsonie sr50
    Gdy dodam gazu obojętnie ile dusi go i gaśnie . Silnik był w remoncie . Nie wiem co z nim . Pomóżcie
  • Poziom 23  
    Ustawiałeś na nowo zapłon? Jeśli założyłeś nową świecę, to zmniejsz na niej przerwę do 0,4mm. A jak nie to musisz się pochwalić jaki masz model gaźnika i wyregulować w nim skład mieszanki.