Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie drukarki Samsung SCX-4623F

18 Wrz 2011 19:07 4982 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    zakupiłem niedawno drukarkę jak w temacie z wersją firmware V2.01.00.99
    Chciałbym ją łatwo przerobić aby szło drukować bez ograniczeń na jednym tonerze.
    Przerzuciłem trochę google i elektrodę i nic ciekawego na temat tego firmware alternatywnego nie znalazlem.
    Czy może są gdzieś dostępne tzw. wieczne chipy?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    Jest coś takiego.
    Można samemu zmienić soft drukarki. Wystarczy ściągnąć paczkę. W załączniku

Manual PL robiony na szybko:
    1.Usunąć chip z tonera.
    2.Wyłączyć drukarkę
    3.Włącz drukarkę, przytrzymując "Stop"
    4.Widzimy tryb „download”
    5.Naciśnij ponownie "Stop”
    6.Pojawi się „wait image1”
    7.Podłącz drukarkę do PC przez kabel USB
    8.Poczekaj aż na ekranie pojawi się komunikat: "nowy sprzęt jest zainstalowany i gotowy do pracy."
    9.Kliknij plik "dwnl4600" aby go uruchomić (lub przeciągnąć FIX_SCX4623_V2.01.00.93.hd na usbprns2
    10.Na ekranie komputera widać po wejściu adres

11.Drukarka uruchomi się ponownie i wydrukuje raport.
    12.Sprawdzić czy widnieje bilansu zasobów w 100% i 2,5 K oraz wersje oprogramowania (V2.01.00.93)
    13.resetowanie występuje podczas wyłączenia urządzenie, lub otworzeniem i zamknięciem pokrywy

PS. Zamiast wyciągania Chipa możesz go zakleić taśma jak by kiedyś był jeszcze potrzebny.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    tylko ze ten firmware nie działa z tą drukarką z tego co czytałem, i drukarka się uwala.
  • Poziom 10  
    A próbował ktoś te firmware z hiszpańskiego fora?
  • Poziom 13  
    a V99 do scx-4623 jest już wkońcu dostępny bo drugi dzień szukam i tylko za kase
  • Poziom 10  
    na razie nie ma żadnego darmowego bo aby wygenerować firmware trzeba podać s/n. do poprzednich wersji firmware wystarczał uniwersalny firmware
  • Poziom 13  
    jeszcze jedno spostrzeżenie mianowicie podczas włączenia drukarki wyskakuje komunikat pusty toner kontynuj lub stop, jak wybiorę kontynuacja to drukuje i kopiuje nie wiem jak długo tak będzie może już ktoś z was miał taki przypadek
    Jak długo drukarka będzie działać?