Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kart pamięci - nie czyta kart pamięci

popekkk 18 Wrz 2011 20:31 17649 6
  • #1 18 Wrz 2011 20:31
    popekkk
    Poziom 2  

Witam,

a więc tak. Mam czytnik kart pamięci wbudowany w komputer system operacyjny win7 najnowsze stery. Kiedy włożę kartę Micro SD lub SD to mi jej nie czyta a wcześniej (nie pamiętam kiedy - funkcja przywracania systemu w czasie nic tu nie da) działało wszystko dobrze i każdą kartę mi czytało. Czytnik mam po raz pierwszy więc w ogólnie nie ogarniam gdzie go szukać i jak sprawdzić informacje o nim. Mam jakieś nieznane urządzenie i takie info do niego:

Stan urządzenia: System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

Typ urządzenia: Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

Dodam że od pewnego czasu mam podpięty i zainstalowane oprogramowanie do czytnika kart CenCert czyli do bezpiecznego podpisu (chyba tak to się nazywa) i zastanawiam się czy to nie koliduje z tym wbudowanym czytnikiem. Proszę o pomoc

pozdrawiam!

-1 6
  • #2 18 Wrz 2011 20:39
    Mr.S.
    Poziom 16  

Na początek sprawdź czy karta jest widoczna w menadżerze dysków lub diskpart. Menadżer dysków:
    wciskasz winkey+r i wpisujesz: diskmgmt.msc
    W oknie które się wyświetli zobacz jakie masz dyski/napędy, być może jest tu już karta ale nie ma np. przypisanej litery.
    diskpart:
    wciskasz winkey+r i wpisujesz: diskpart
    w oknie które się wyświetli piszesz;
    list disk
    otrzymasz listę podłączonych dysków/napędów/pamięci przenośnych

Oczywiście powyższe wykonujesz z podłączoną kartą pamięci.

Cytat:
    Mam jakieś nieznane urządzenie i takie info do niego

Sam kod oznacza, że sterownik zaraportował systemowi problem z urządzeniem, prawdopodobnie będzie to wpisane w zdarzeniach administracyjnych w eventvwr.msc

0
  • #3 18 Wrz 2011 21:22
    popekkk
    Poziom 2  

A więc zrobiłem tak. Te nieznane urządzenie jest cały czas i w sumie patrzyłem na wszystko i to nie jest nic mojego wszystko co podłączone ma swoje sterowniki i działa poprawnie.

W menadżerze dysków mam C: D: i jakiś "Zastrzeżony przez system". Nie ma żadnych nieprzydzielonych. Karta jest podłączona a po odłączeniu Zastrzeżony dalej widoczny.
    W diskparcie pokazało mi tylko C: czyli twardziela i nic więcej.

0
  • #4 18 Wrz 2011 21:34
    Mr.S.
    Poziom 16  

Cytat:
    Te nieznane urządzenie jest cały czas i w sumie patrzyłem na wszystko i to nie jest nic mojego wszystko co podłączone ma swoje sterowniki i działa poprawnie.

To jak to? Sąsiad w sobie znany sposób zdalnie podłącza sobie swoje urządzenie do Twojego sprzętu? :D Skoro menadżer wyświetla, że jest urządzenie to jest, i kropka. Otwórz je dwuklikiem i przejdź do zakładki "szczegóły". W polu "właściwości" wybierz "identyfikatory sprzętu" i podaj je tutaj, zaraz będzie jasne co to za "podrzutek" :)

Cytat:
    W menadżerze dysków mam C: D: i jakiś "Zastrzeżony przez system". Nie ma żadnych nieprzydzielonych.

ten tajemniczy dysk, a raczej partycja, ma pewno 100MB, jest wykorzystywana gdy używasz bitlockera, jest tam też winre. Niech sobie będzie.

Skoro w diskmgmt karta się nie zgłasza, pozostało zapytać co to za tajemniczy komputer posiadasz (jeśli to laptop to producent i model) i jaki to czytnik (w przypadku PC).

Aby mieć pewność czy problem jest czy nie jest po stronie systemu najlepiej będzie jak uruchomisz sobie jakiś system w wersji Live, np. jakiegoś Linuxa. Tam podłącz kartę i jeśli się pojawi będziemy szukać w Windows, jeśli nie, to wina samego sprzętu -jeśli to PC to na początek trzeba sprawdzić połączenia, w przypadku laptopa zostaje gwarancja.

1
  • #5 19 Wrz 2011 17:30
    popekkk
    Poziom 2  

Identyfikator sprzętu:
    USB\UNKNOWN

Mam PC i mówiąc wszystko co moje miałem na myśli przenośne pamięci zewnętrzne , drukarke i moduł BT.
    Czytnik 5 w 1 + USB (chyba). O to Ci chodzi, Mr.S. ?
    Uruchomić jakis system w wersji Live - wytłumacz proszę. Jeśli chodzi o zainstalowanie innego systemu np Linuxa to średnio mi to wyjdzie. z Tego komputera korzystają wszyscy w domu dlatego nie chce nic w bardzo widoczny sposób zmieniać co dla nich może być potem utrudzeniem.

0
  • #6 19 Wrz 2011 17:44
    Mr.S.
    Poziom 16  

Cytat:
    Czytnik 5 w 1 + USB (chyba). O to Ci chodzi, Mr.S. ?

Bardziej mnie interesował producent/model ;)
    Cytat:
    Jeśli chodzi o zainstalowanie innego systemu np Linuxa to średnio mi to wyjdzie.

Nic nie będziemy instalować. System w wersji Live uruchamia się bez instalacji, z nośnika na którym go umieścisz.
    Pobierz sobie Parted Magic:
    Code:
    http://sourceforge.net/projects/partedmagic/files/partedmagic/Parted%20Magic%206.6/pmagic-6.6.iso-x86_64.zip/download

Wypakuj archiwum zip, dostaniesz obraz ISO. Pobierz sobie Unetbootin:
    http://unetbootin.sourceforge.net/
    uruchom program, na górze w "dystrybucja" odszukaj i wybierz "parted magic", obok "latest live". Na dole zaznacz "obraz dysku", "plik iso", wskaż wypakowany obraz. Podłącz pendriva, wybierz jego literkę, klik ok. Program utworzy bootowalny pendrive. Ustaw w bios aby z niego zbootować (podobnie jak przy instalacji systemu) , restart.
    Jeśli nie masz pendriva, bądź wolisz uruchomić z płyty, to po prostu nagraj pobrany obraz np. w ultra iso.

Po uruchomieniu systemu włóż kartę do czytnika i uruchom terminal (ikona czarnego okna na pasku na dole), w terminalu wpisz:
    dmesg | tail -30
    Zaznacz wszystko co się pojawi i podaj.

Jeśli karta zostanie rozpoznana to powinna pojawić się na pulpicie -klikając na jej ikonę dwa razy system automatycznie ją zamontuje i otworzy. W takim wypadku sprzęt jest ok a wina leży stronie OS.

0
  • #7 19 Wrz 2011 18:17
    popekkk
    Poziom 2  

dobra wszystko czaje oprócz jednego: powiedz mi krok po kroku jak ustawić w bios aby z niego zbootować :D

dod.
    razem z angielskimi nazwami(bo język angielski tam jest) i jak możesz tłumaczeniami co to jest byłbym wdzięczny :)
    bo jednak BIOSu nie ogarniam kompletnie jeszcze :x

0