Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedport W 500V i konfiguracja w Multimedii

louis_85 18 Wrz 2011 20:56 2623 9
  • #1 18 Wrz 2011 20:56
    louis_85
    Poziom 9  

Witam

Właśnie zakupiłem w\w router i chciałbym go podłączyć pod modem z Multimedii. Jest to moja pierwsza instalacja takiego urządzenia, wiec proszę o wyrozumiałość, siedzę już 3 godziny i nie mogę tego urządzenia zmusić do działania. Grzebie po forach ale tylko to bardziej namieszało mi w głowie. Zacznę może od początku, włączam router :) podłączam kabel z modemu Multimedii (Motorola sb5101E) do routera do portu LAN diody świecą się niby wszystko ok, znajduje mi Bitswitchera i wyskakuje okno "wpisz klucz zabezpieczeń sieci" na początku nie wiedziałem co mam wpisać, ale jakoś udało mi się ten klucz gdzieś wygrzebać chyba ze strony bitswitcher.net (standart konfiguration) i przeszło. Niby wszystko było ok ale mam wykrzyknik i brak dostępu do Internetu. Przyczyna: serwer DNS może nie być dostępny. Szczerze mówiąc już sie pogubiłem nie wiem czy ma być wtyczka w gnieździe LAN czy TDSL i czy mam to konfigurować w WLAN czy LAN, DSL/WAN. Sam już nie wiem, proszę o jakąkolwiek pomoc.

0 9
  • #3 19 Wrz 2011 09:53
    louis_85
    Poziom 9  

W tym routerze jest jeszcze gniazdo TDSL. Poza tym czytałem że właśnie na być WAN bez tego miałoby nie pójść ... Właśnie siadłem popróbować znowu, teraz doszło do takiej sytuacji, że nawet nie wykrywa mi routera na pasku, wykrywa różne sieci, ale tego speedportu nie odnajduje .... Mogę wrzucić ipconfig przed i po włączeniu routera, o ile to coś da ... Na stronę http://192.168.2.1/ też już nie da się wejść, na routerze dioda Lan świeci się na zielono, online na pomarańczowo.

Po kilkunastu minutach udało się wejść do konfiguracji, w końcu wykrywa router, proszę o jakieś info jak to skonfigurować, bo po jednym z takich akcji konfiguracji przestało wykrywać router.

0
  • #4 19 Wrz 2011 21:35
    dreslak
    Poziom 17  

daj jakieś screeny z konfiguracji, w ciemno nie powiem co gdzie masz wpisać i zaznaczyć, nadal sądzę że bez gniazda WAN nie da rady DSL to całkowicie inna sprawa, a modem z Multimedi dostarcza internet kablem UTP zakończonym wtykiem RJ 45, ten wtyk należy włożyć do gniazda opisanego WAN na routerze, gniazdo LAN jest do podpięcia komputera bądź innego routera z gniazdem WAN. No chyba że ten Router ma WAN i LAN w jednym i ustawiane jest to podczas konfiguracji z czym sie nie spotkałem. Przed przystąpieniem do konfiguracji odczytaj adres oraz login i hasło z nalepki (pewnie na spodzie) po czym zresetuj router,zrób screeny kluczowych zakładek WAN LAN i Wireless

0
  • #5 20 Wrz 2011 11:21
    louis_85
    Poziom 9  

Ok dziś wieczorem albo jutro to zrobię, dziwna sprawa z tym WANEM, czytałem gdzieś na forum, że nie powinno być problemu.

0
  • #6 21 Wrz 2011 17:24
    louis_85
    Poziom 9  

Screeny:

Speedport W 500V i konfiguracja w Multimedii Speedport W 500V i konfiguracja w Multimedii Speedport W 500V i konfiguracja w Multimedii

0
  • #7 21 Wrz 2011 19:46
    dreslak
    Poziom 17  

W zakładce DSL\WAN nie ma ustawień potrzebnych do WAN dla przykładu wkleję screena z TP-LINK 1043 na którym widać co trzeba ustawić poszukaj tego u siebie, kolejne posty utwierdzają mnie w przekonaniu że jest to zły router do tego typu łącza. Na screenie widoczne ustawienia dla Multimedi.
    Speedport W 500V i konfiguracja w Multimedii

0
  • Pomocny post
    #9 21 Wrz 2011 22:04
    dreslak
    Poziom 17  

WLAN nie WAN WLAN to Wireless LAN czyli bezprzewodowa sieć LAN po naszemu wi-fi, ustawień WAN nie widzę, natomiast ustawienia DSL są jak najbardziej. Kliknij na dole po prawej stronie na "Podobne tematy" i utwierdź się w przekonaniu że masz zły router. Nowy najtańszy router " WAN" masz za ok 50zł jest to TP-Link jest tego pełno na znanym portalu aukcyjnym jak i w sklepach.

0
  • #10 22 Wrz 2011 10:24
    louis_85
    Poziom 9  

Ok, w takim razie dzięki za info, zostaje mi tylko kupić inny router.

0