Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowej Intel 2200BG odinstalowanie

19 Wrz 2011 01:56 1668 4
  • Poziom 10  
    Czy ktoś z szanownych specjalistów mógłby mi pomóc? Mam Notebooka Asus A5E z systemem WinXP Professional. Próbowałem do niego zamontować karty wifi i każda pomyślnie przechodzi proces instalacji, mogę zobaczyć dostępne sieci ale z żadną nie mogę się połączyć, pomimo poprawności haseł itp. Za każdym razem gdy zakładam i instaluję sterowniki którejś z założonych kart w menedżerze urządzeń poza tą założoną pojawia się dodatkowa karta "niespodzianka", mianowicie Intel Pro 2200BG. Dziwne, bo jej w komputerze fizycznie NIE MA. Ponadto na pulpicie pojawiają się 2 ikonki sieci bezprzewodowej przy czym żadna nie pozwala połączyć się z siecią. Fakt, kiedyś była w nim karta Intel Pro 2200 BG ale już jej tam od dawna nie ma. Jak rozwiązać problem i wywalić wpisy od tego Intela, bo już siedzę cały wieczór nad tym i nie mam sił. Odistalowuję ją a ona się znowu sama instaluje po restarcie.
  • Poziom 25  
    Menadżer urządzeń > Wyłącz ją i spróbuj się połączyć z daną siecią WiFi.
    Poza tym, jak odłączysz WLAN'a to gdzieś w opcjach musisz mieć 'wyświetl ukryte urządzenia czy jakoś tak, nie mam dostępu teraz do xp'eka. Tam spróbuj ją odinstalować.
  • Poziom 10  
    Wyłączenie karty nie pomaga.
  • Poziom 18  
    A spróbuj odinstalować tą kartę rozpakuj sterownik z pliku *.exe na przykład 7zip-em i przez menadżer urządzeń przy karcie daj aktualizuj sterowniki i że chcesz je wskazać samodzielnie. Pokaż kreatorowi pliki inf z rozpakowanego pliku exe. Czasami jest tak że aplikacja sama stwarza problemy. Często doinstalowanie samego sterownika pomaga i sprzęt zaczyna działać poprawnie.
  • Poziom 10  
    Okazało się że była tam druga identyczna karta. Trzeba było jednak dostać się do płyty głównej.