Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIL 85, nie działa pompka

19 Wrz 2011 13:07 3580 4
  • Poziom 9  
    Miałem uszkodzenia w module - przerwy na druku, po naprawie pralka zaczęła działać do momentu wypompowania wody, pompka stoi. Zdjąłem przewody z pompki, uruchomiłem program "wypompowanie wody" i zmierzyłem napięcie. Na przewodach dochodzących do pompki jest połowa napięcia zasilającego. Pralka nie sygnalizuje żadnego błędu, po prostu dochodzi do momentu wypompowania wody i staje.
    Dodam, że przed naprawą modułu pobierała wodę i od razu wypompowywała i tak w kółko. Może ktoś mi pomóc w zlokalizowaniu usterki?
  • Poziom 9  
    Witam po przerwie, ta pralka dalej stoi, ponieważ nie było mnie w domu dłuższy czas.
    Wymienione zostały triaki i dwa przekaźniki. W dalszym ciągu sygnalizuje błąd, mruga szybko dioda drzwi i wolniej jedna zielona. Silnik wymontowałem, sprawdziłem, jest o.k. Być może trzeba nowy wsad pamięci ale nie wiem jak się to robi w tej pralce i czym. Może to jest gdzieś opisane ale nie znalazłem, proszę o pomoc.
  • Moderator
    Wsad pamieci - raczej to nie to. Skoro:
    Oce napisał:
    Na przewodach dochodzących do pompki jest połowa napięcia zasilającego
    i
    Oce napisał:
    Wymienione zostały triaki
    Oce napisał:
    Silnik wymontowałem, sprawdziłem, jest o.k.
    pozostaje sprawdzenie czy do triaka dochodzi odpowiednie napięcie zasilające pompkę.
  • Poziom 9  
    W tej chwili pompka działa, po włączeniu pralki pobiera wodę i za chwilę wypompowuje sygnalizując przy tym jak pisałem wyżej i nie da się zatrzymać przyciskiem reset, tylko trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. Wydaje mi się, że w elektronice już wszystko zostało naprawione.