Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WIL 85, nie działa pompka

Oce 19 Sep 2011 13:07 3736 4
    Oce
    Level 9  
    Miałem uszkodzenia w module - przerwy na druku, po naprawie pralka zaczęła działać do momentu wypompowania wody, pompka stoi. Zdjąłem przewody z pompki, uruchomiłem program "wypompowanie wody" i zmierzyłem napięcie. Na przewodach dochodzących do pompki jest połowa napięcia zasilającego. Pralka nie sygnalizuje żadnego błędu, po prostu dochodzi do momentu wypompowania wody i staje.
    Dodam, że przed naprawą modułu pobierała wodę i od razu wypompowywała i tak w kółko. Może ktoś mi pomóc w zlokalizowaniu usterki?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Oce
    Level 9  
    Witam po przerwie, ta pralka dalej stoi, ponieważ nie było mnie w domu dłuższy czas.
    Wymienione zostały triaki i dwa przekaźniki. W dalszym ciągu sygnalizuje błąd, mruga szybko dioda drzwi i wolniej jedna zielona. Silnik wymontowałem, sprawdziłem, jest o.k. Być może trzeba nowy wsad pamięci ale nie wiem jak się to robi w tej pralce i czym. Może to jest gdzieś opisane ale nie znalazłem, proszę o pomoc.
    dzimi
    Moderator
    Wsad pamieci - raczej to nie to. Skoro:
    Oce wrote:
    Na przewodach dochodzących do pompki jest połowa napięcia zasilającego
    i
    Oce wrote:
    Wymienione zostały triaki
    Oce wrote:
    Silnik wymontowałem, sprawdziłem, jest o.k.
    pozostaje sprawdzenie czy do triaka dochodzi odpowiednie napięcie zasilające pompkę.
    Oce
    Level 9  
    W tej chwili pompka działa, po włączeniu pralki pobiera wodę i za chwilę wypompowuje sygnalizując przy tym jak pisałem wyżej i nie da się zatrzymać przyciskiem reset, tylko trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. Wydaje mi się, że w elektronice już wszystko zostało naprawione.