Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połącznenie sieci LAN z WLAN.

29 Nov 2004 22:01 1215 5
  • Level 11  
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie na ktore moze ktos odpowie tzn. chodzi oto jak połaczyć siec LAN tj 5 kompóterów podłączonych do przełącznika 10/100 planet do tego tez rowniez jest wpiety serwer na Debian z DSL 1MBit, a chodzi mi głównie oto co zastosowac aby dołączyć 2 osoby przez radiówke czy moge cos wpiąć do przełącznika jakis AP i bedzie chodzic idealnie wpinam i chodzi zero problemow czy trzeba stosowac jakiś most. Prosze o rade.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 18  
    Ja widze 2 sensowne możliwości
    1) wpinasz AP do switcha konfigurujesz i do AP przyłączją się te 2 kompy.
    2)wyposażasz serwer w karte WLAN konfigurujesz i puszczasz w trybie Ad-hoc.

Zależy to wszystko od ogległośći hostów od serwera i czy masz zamiar rozbudować część bezprzewodową jeśli tak to zastosuj wariant z AP.
  • LegrandLegrand
  • Level 37  
    rob po acess poincie - leprza mozlowosc kontroli kto z czego kozysta (np mozesz na AP poustawiac zeby nie widzial ci kart sieciowych z MAC innym niz uprawnione), na serku tez nieco prosciej bo udostepnianie konfigurujesz normalnie i nie masz zabawy z sterami do karty pod linucha (a z tym moga byc jaja)
  • Level 11  
    Rady niezłe, ale chodzi mi o jakis konkretny sprzet model tego ap itp. odległośći nie sa duze maksymalnie 250 a wyglada to tak:
    jeden z komputerów jest odległy od serv okolo 150m a drugi okolo 250m odległośc miedzy tymi komputerami to jest oklo 200m róznica w wsokości to okloko 30m stosować anteny czy nie ogólny problem.

W przypadku z katra sieciową w lan bedzie problem na serv jest Debian 3.0 z najnowszymi upgrade, o i musze na takie odległości stosowa jakies antyeny i jak wyglada sprawa z karta sieciową pod linuksem i co to jest ten tryb ad-hoc
  • Level 37  
    w sieci kolega ma sporo acess pointow dlinka DWL900AP+ i nie narzeka, jest tez slabsaza (i tansza) wersja tego APeka - DWL700AP, radze dobrze poszukac po sklepach bo da sie je kupic w miare tanio
    jak mieszkasz w trojmiescie czy okolicach zajzyj do sklepu ESC computers (www.esc.pl)

z antenami moze byc roznie - sprobuj na poczatek
    wywalic APeka w jakims hernetycznym plastikowym pudle gdzies na dach, przy AP taka mala antenka (chyba daja ja w zestawie) tak zeby byla optyczna widocznosc miedzy nim a budynkami w ktorych sa kompy, jak zadziala to dobrze, jak nie to trza antenki
    np tak: przy acess poincie dac antene dookolna a przy przy kompach klienckich anteny kierunkowe wycelowane w ta dookolna przy serwerze, zestaiasz to na najwiesza sile sygnalu programem network stumbler odpalonym na kompach klienckich (krecisz antena), z typami anten ci nie pomoge bo sie zabardzo na tym nie znam - poszukaj tu na forum

tryby pracy sieci:
    ad-hoc = kazdy z kazdym - wszystkie karty bedace w zasiegu z wlaczonym tym trybem "widza sie" bez posrednictwa innych urzadzen
    infrastructure (z acess pointem) - kazda karta komunikuje sie z acess pointem i przez niego wymienia informacje z innymi i z kompami podlaczonymi do gniazdka LAN na acess poincie - przypomina to nieco zwykla siec ze swiczem