Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż szyby i lusterek elektrycznych do nissana sunny

19 Wrz 2011 15:49 1827 4
  • Poziom 14  
    Mam pewien problem borykam się od dość długiego czasu mianowicie mam Nissan Sunny '94 kompletny golas na gaźniku. Zachciało mi się montować elektryczne szyby oraz lusterka.Kupione na szrocie, zdobyłem komplet elektrycznych szyb sztuk 4 i elektryczne lusterka z wiązkami z drzwi. Teraz mam problem gdyż nigdzie nie mogę zdobyć schematu i nie wiem gdzie jaki kabel idzie gdzie trzeba go podpiąć.

Czy ktoś jest w stanie mi dać schematy od tego albo bynajmniej pomóc.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 24  
    Na twoim miejscu najpierw znalazł bym zasilanie tych silowników nie powinno to być zbyt trudne najczęściej przewody o największej średnicy. Potem zwykła kontrolka podawał bym na przemian + lub - i tym sposobem odnalazł sterowanie jak do znajdziesz dalej to juz tylko logika i kombinacja
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 14  
    Właśnie troszke doszedłem że:
    -niebiesko-czerwony
    -niebiesko czarny
    To jest na przemian raz pplus raz minus bo odpowiadają za podnoszenie i obniżanie szybki
    w kablach co mam mam dwie wtyczki jedna może być z zasilaniem i ma przewody
    -biało-czerwony
    -szaro-niebieski
    -szaro-czerwony
    -czarny
    a druga kostka co idzie od sterownika t0:
    -czerwono-niebieski
    -biało-czerwony
    -fioletowy
    -czerwony
    -czerwono-zielony
    -niebiesko-czerwony
    -czarno-żółty
    -zielony
    -żółto-niebieski
    -ciemno zielony

Z tego co zauważyłem te grube muszą być od zasilania tylko jak je łącze to nic zerwo reakcji jaby trzeba było pare kabli zasilających w tym było.
    Najgorzej bo nigdzie nie moge znaleść kawałka nawet schematu.
  • Poziom 24  
    Kolego jesli masz zasilenie + oraz - podłaczone ,szyby nie beda działały musisz podać impuls sterujący. Dlatego napisałem o kontrolce wtedy przez kontrolkę podajesz albo + lub - i wtedy znajdujesz sterowanie
  • Poziom 14  
    Tyle to i ja wiem tylko nie wiem czy dobrze typuje zasilanie a sterowanie jest w w całym jakby to nazwać pilocie od strony kierowcy gdzie są przyciski kwestia tylko tego jak to podłączyć.

Może inaczej skonstruuje pytanie na jakich kablach powinno być zasilanie i masa. bo podłączanie na oko może skończyć się źle