Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna hotpoint Ariston KIC 644 DDZ-duży pobór mocy w stanie stand by

19 Wrz 2011 16:28 6021 10
  • Poziom 2  
    Witam.
    Czy ktoś może mnie wytłumaczyć dlaczego płyta indukcyjna KIC 644 DDZ pobiera 68 W w stanie gotowości do pracy - wszystkie płytki wyłączone - nie świecą diody!
    Na infolinii powiedzieli mnie, że ma pobierać max. 2-3 W.
    Proszę o odpowiedź - kto wie coś na ten temat?
  • Poziom 12  
    może pracują wentylatory chłodzące elektronikę ?
  • Poziom 39  
    Moc czynna, bierna, pozorna? Jak mierzyłeś?
  • Poziom 2  
    Wentylatory nie pracują!
    Pomiar dokonany za pomocą miernika SilverCrest EM 240-A FR i przy pomocy amperomierza - pobór prądu 0,41 A. Płyta jest zasilana z gniazdka 230 V.
  • Poziom 39  
    0,41A daje ponad 90W. A co pokazuje ten miernik mocy i w jakim zakresie (współczynnik szczytu) jest w stanie mierzyć?
  • Poziom 26  
    movzx napisał:
    0,41A daje ponad 90W.

A współczynnik przesunięcia fazowego między prądem a napięciem uwzględniłeś? Mi też wychodzi 68 W.
  • Poziom 39  
    TomekCarlos napisał:
    A współczynnik przesunięcia fazowego między prądem a napięciem uwzględniłeś?
    Na razie spokojnie, do cosinusów dojdziemy :)

TomekCarlos napisał:
    Mi też wychodzi 68 W.
    A z czego tak wychodzi?
  • Poziom 2  
    Czy ktoś może to wyjaśnić???
    Przyjechał do mnie serwisant zmierzył swoim miernikiem pobór mocy
    Sprawdzenie miernikiem -płyta w pozycji czuwania pobiera 1,7 W
    przy 227,3 V- 0,463 A
    105,9 VA
    Stwierdził ,że płyta jest dobra bo miernik pokazuje 1,7 W.
    Czy ma racje???
    Kto się na tym zna?
    Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 39  
    Prawdopodobnie serwisant ma rację. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby przy 100VA pobierać 1,7W. Zresztą... kurde! popatrz na licznik w domu - przy 100W powinien zasuwać jak głupi.
    Twoje mierniki (co nie jest niespodzianką) nie potrafią poprawnie zmierzyć mocy czynnej przy dużym współczynniku szczytu. Niestety do takich pomiarów trzeba mieć sprzęt za więcej niż 50zł :)
  • Poziom 27  
    darpajdp napisał:
    Może ta płyta pobiera moc bierną pojemnościową

Kolega ma chyba racje, u mnie płyta Bosch pobiera 0,5A, ale gdy wiruje pralka (moc bierna indukcyjna) i wyłączę bezpiecznikiem płytę pomiar jest taki sam, wiec musi się znosić moc bierna indukcyjna i pojemnościowa.

Może to jakaś kompensacja wbudowana na stałe w płytę generuje ten prąd podczas czuwania???

Aha, wyłączyłem wszystko (bezpiecznikami) w domu oprócz płyty, przez godzinę licznik elektroniczny nic nie nabił.