Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WM16S741PL tryb serwisowy menu serwisowe

mirmax5 19 Wrz 2011 18:11 9186 10
  • #1 19 Wrz 2011 18:11
    mirmax5
    Poziom 10  

Witam.
    Proszę o pomoc w wejście w w ryb serwisowy do pralki. Obecnie pralka po zakończeniu programu automatycznie go powtarza. Tak samo po wybraniu programu automatycznie go włącza po kliku sekundach. Mogę wejść w tryb demo, kod ostatniego błędu, ale nie znam kombinacji wejścia w tryb serwisowy.
    Proszę o pomoc.

2 10
  • #2 20 Wrz 2011 00:05
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

mirmax5 napisał:
    po wybraniu programu automatycznie go włącza po kliku sekundach.

Może zacznij od sprawdzenia blokady , triaka blokady , elementów jego sterowania .

0
  • #3 20 Wrz 2011 15:44
    mirmax5
    Poziom 10  

Załącza się program, ale już po zamknięciu drzwi. W przypadku kiedy drzwi są otwarte nie startuje. Blokada działa.

0
  • #4 20 Wrz 2011 21:18
    machefi

mirmax5 napisał:
    Załącza się program, ale już po zamknięciu drzwi.

Jeśli blokuje bez naciśnięcia przycisku "start" to triak blokady jest cały czas wysterowany lub przebity.Sprawdź to na programatorze .

0
  • #5 21 Wrz 2011 08:14
    mirmax5
    Poziom 10  

Objaw jest taki, iż po zamknięciu nie drzwi blokada nie jest załączana. Po kilku sekundach włącza się program bez naciśniecia przycisku start. Jeżeli włączę funkcję blokady przeciw dzieciom w trakcie trwania programu, to pralka zachowuje się normalnie, kończy program i nie leci dalej. Myślę, że to gdzieś w ustawieniach.
    Pralka nie pokazuje żadnych błędów.Podaje ostatni błąd Kod F:00.

0
  • #6 21 Wrz 2011 12:31
    machefi

No to sprawdź na upływność sam mikrowłącznik start a najlepiej go wymień.

0
  • #7 21 Wrz 2011 18:37
    mirmax5
    Poziom 10  

Pralkę kupiłem od sprzedawcy handlującego sprzętem nowym i używanym. On stwierdził, że w menu serwisowym można to zmienić. Za Twoją radą zdjąłem blat, a tam ukazały się ku mojemu zdziwieniu dwa łączone przewody. Z jednego wychodzi jeden obcięty.

W załączeniu zdjęcie. Czy masz pojęcie jak to powinno iść? Jeszcze jedno pytanie. Twierdził, że była wymieniany elektrozawór do podajnika na detergent. Czy nie powinny tam trzy elektrozawory? Z pojemnika wychodzą trzy podłączenia są tylko dwa węże.
    Czy z tym coś można zrobić?
    Pralka Siemens WM16S741PL tryb serwisowy menu serwisowe Pralka Siemens WM16S741PL tryb serwisowy menu serwisowe

1
  • #8 21 Wrz 2011 22:12
    machefi

Ewidentnie ktoś coś przerabiał , odcinał , być może są to przerobione połączenia blokady drzwi, można spodziewać się tu i innych przeróbek , myślę że jednak musisz wezwać dobrego fachowca .

0
  • #9 22 Wrz 2011 07:29
    mirmax5
    Poziom 10  

Dzięki. Dzwonię dziś do gościa niech przyjeżdza i ją naprawi lub zabiera. Dzięki.

0
  • #10 28 Wrz 2011 18:05
    mirmax5
    Poziom 10  

Byłem w serwisie. Faktycznie okazuje się ze to ten element na płytce o którym mówiłeś. Jest przyblokowany w pozycji zamknięte. Po wymianie powinno być ok. Dam znać jak poszło. Koszt naprawy ok 60 zł

Dodano po 1 [minuty]:

Czy wiesz może jeszcze czy da rady zmienić w niej język na polski?

0