Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WM16S741PL tryb serwisowy menu serwisowe

19 Wrz 2011 18:11 9861 10
  • Poziom 10  
    Witam.
    Proszę o pomoc w wejście w w ryb serwisowy do pralki. Obecnie pralka po zakończeniu programu automatycznie go powtarza. Tak samo po wybraniu programu automatycznie go włącza po kliku sekundach. Mogę wejść w tryb demo, kod ostatniego błędu, ale nie znam kombinacji wejścia w tryb serwisowy.
    Proszę o pomoc.
  • Specjalista AGD
    mirmax5 napisał:
    po wybraniu programu automatycznie go włącza po kliku sekundach.

Może zacznij od sprawdzenia blokady , triaka blokady , elementów jego sterowania .
  • Poziom 10  
    Załącza się program, ale już po zamknięciu drzwi. W przypadku kiedy drzwi są otwarte nie startuje. Blokada działa.
  • Specjalista AGD
    mirmax5 napisał:
    Załącza się program, ale już po zamknięciu drzwi.

Jeśli blokuje bez naciśnięcia przycisku "start" to triak blokady jest cały czas wysterowany lub przebity.Sprawdź to na programatorze .
  • Poziom 10  
    Objaw jest taki, iż po zamknięciu nie drzwi blokada nie jest załączana. Po kilku sekundach włącza się program bez naciśniecia przycisku start. Jeżeli włączę funkcję blokady przeciw dzieciom w trakcie trwania programu, to pralka zachowuje się normalnie, kończy program i nie leci dalej. Myślę, że to gdzieś w ustawieniach.
    Pralka nie pokazuje żadnych błędów.Podaje ostatni błąd Kod F:00.
  • Specjalista AGD
    No to sprawdź na upływność sam mikrowłącznik start a najlepiej go wymień.
  • Poziom 10  
    Pralkę kupiłem od sprzedawcy handlującego sprzętem nowym i używanym. On stwierdził, że w menu serwisowym można to zmienić. Za Twoją radą zdjąłem blat, a tam ukazały się ku mojemu zdziwieniu dwa łączone przewody. Z jednego wychodzi jeden obcięty.

W załączeniu zdjęcie. Czy masz pojęcie jak to powinno iść? Jeszcze jedno pytanie. Twierdził, że była wymieniany elektrozawór do podajnika na detergent. Czy nie powinny tam trzy elektrozawory? Z pojemnika wychodzą trzy podłączenia są tylko dwa węże.
    Czy z tym coś można zrobić?
    Pralka Siemens WM16S741PL tryb serwisowy menu serwisowe Pralka Siemens WM16S741PL tryb serwisowy menu serwisowe
  • Specjalista AGD
    Ewidentnie ktoś coś przerabiał , odcinał , być może są to przerobione połączenia blokady drzwi, można spodziewać się tu i innych przeróbek , myślę że jednak musisz wezwać dobrego fachowca .
  • Poziom 10  
    Dzięki. Dzwonię dziś do gościa niech przyjeżdza i ją naprawi lub zabiera. Dzięki.
  • Poziom 10  
    Byłem w serwisie. Faktycznie okazuje się ze to ten element na płytce o którym mówiłeś. Jest przyblokowany w pozycji zamknięte. Po wymianie powinno być ok. Dam znać jak poszło. Koszt naprawy ok 60 zł

Dodano po 1 [minuty]:

Czy wiesz może jeszcze czy da rady zmienić w niej język na polski?