Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Balans czerni i bieli (monitor)

29 Lis 2004 22:39 2305 7
  • Poziom 19  
    Witam, mam monitor Lifetec i wszystko jest w porzadku tylko przy ogladaniu filmow obraz jest za ciemny... podkrecilem mu na trafopowielaczu troszke jasnosc i sie poprawilo, lecz jak by to napisac.. biale kolory sa zbyt biale(sniezne) a czern za czarna :) tzn jesli jest wyswietlane duzo jasnego koloru na ekranie to wszystko sie rozjasnia, z czernai jest tak samo.
    mam jeszcze morke drgajaca na ekranie raz pojawia sie na gorze ekranu a raz na dole.. (takie drgajace poziome paseczki)
    co sugerujecie?
  • Poziom 34  
    Ja stawiam na zużyty kineskop a konkretnie na prąd emisji (dynamiczny)katod. Dla porządku - na trafopowielaczu nie podkręca się jasności obrazu tylko napięcie przyspieszające siatki drugiej (jak się reguluje SCREEN to - wypracowane katody taki właśnie dają efekt - obraz może nawet wchodzić w negatyw i mogą się pojawić linie powrotu - czyżby to ta "morka" ??.
  • Poziom 19  
    nie, ta morka to nie linie powrotu... to jakby takie zaklucenie od czegos (no wlasnie od czego?) a jesli kontrast i jasnosc jest na maxa to juz kres kineskopu???
  • Poziom 34  
    Jeżeli kontrast i jasność na 100% i podkręcałeś SCREEN na trafopowielaczu to kinol jest ewidenty trup , jeżeli ta morka nie jest liniami powrotu - to może być to zła filtracja zasilania - wyschnięte elki - ale tak czy inaczej raczej wrócisz do punktu początkowego czyli emisja katod.
    Szkoda bo ostatnio wyzłomowalem dużo monitorów 15 i trochę 17 calowych ze względu na wadliwe trafopowielacze a kinole jescze były całkiem całkiem ... Nawet jakbyś podał - a podaj - jego symbol to ja już ci nie pomogę - może ktoś ma..
  • Poziom 19  
    prawdopodobnie te morki to tak jak napisales filtracja, teraz zniknely jak sie monitor nagrzal.
    czy aby napewno kineskop zdycha? kontrast jest bardo dobry kolory tez. a czy przy obnizeniu zasilania na WN tez moze byc taki efekt?
  • Poziom 34  
    Elektroda to nie czat ... obawiam się że możemy dostać wciry (zasłużone zresztą) od moderatora za posty raz po raz. Obnizone napięcie WN objawia się efektem poszerzania się lub zwężania obrazu w pionie i w poziomie (brak stabilizacji geometrii statycznej) po za tym charakterystyczne są w tym przypadku stuki (trzaski) w trafopowielaczu.
    ___
    "Wcir" tym razem nie bedzie, ale prosze o rozwage...
    tom
  • Poziom 28  
    Wygląda na powysychane elka w zasilaczu i wokół pionu, na pk.
    Jeśli masz chassi acera to jeszcze pewnie zimne luty sie znajda.

Nie zaczynaj tematu bez podania modelu monitora.
  • Poziom 19  
    Monitor lifetec chasis nie doszukalem sie opisu, banka samsunga
    podkrecilem troszke na trafopowielaczu ale nie moge dojsc do ladu z kolorami