Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie świateł do puszki [mieszkanie w bloku]

severn 19 Wrz 2011 19:10 2875 2
  • #1 19 Wrz 2011 19:10
    severn
    Poziom 10  

Witam.
    Muszę zmienić instalację elektryczną zasilającą światło w kuchni i w pokoju.
    Mam 3x1.5 kabel i nie wiem za bardzo jak to podłączyć.
    W pokoju ma być przełącznik na dwie, jedną żarówkę, albo wcale się nie palia kuchni tylko włączone lub wyłączone.
    mieszkam w bloku. Jest tylko faza i zero. Jak podłączyć ze światła do puszki a potem do korka (do korka to wiem, ale nie wiem jak ten 3x1.5 kabel podłączyć aby było ok)
    Wiem że przerywa się chyba faze

mógł by ktoś podać jakiś schemat jak prawidłowo poprowadzić te kable od puszki przez przełącznik do żyrandola?

0 2
  • #2 19 Wrz 2011 19:45
    Miniax
    Specjalista elektryk

severn napisał:
    Witam.
    Muszę zmienić instalację elektryczną zasilającą światło w kuchni i w pokoju.
    Mam 3x1.5 kabel i nie wiem za bardzo jak to podłączyć.
    W pokoju ma być przełącznik na dwie, jedną żarówkę, albo wcale się nie palia kuchni tylko włączone lub wyłączone.
    mieszkam w bloku. Jest tylko faza i zero. Jak podłączyć ze światła do puszki a potem do korka (do korka to wiem, ale nie wiem jak ten 3x1.5 kabel podłączyć aby było ok)
    Wiem że przerywa się chyba faze

mógł by ktoś podać jakiś schemat jak prawidłowo poprowadzić te kable od puszki przez przełącznik do żyrandola?

Jeżeli choć trochę zależy Ci na zdrowiu/życiu, Twoim i bliskich, to wezwij elektryka.
    Jeżeli natomiast zdrowie nie ma dla Ciebie żadnej wartości, to polecam poszukać odpowiedzi na innym forum, bo tutaj nikt normalny nie udzieli Ci innej porady niż wezwanie fachowca.

0
  • #3 19 Wrz 2011 20:08
    kkas12
    Poziom 41  

Cytat:
    Jeżeli natomiast zdrowie nie ma dla Ciebie żadnej wartości, to polecam poszukać odpowiedzi na innym forum, bo tutaj nikt normalny nie udzieli Ci innej porady niż wezwanie fachowca.
    Słuszna i jak widzisz jedyna odpowiedź.
    A temat zamykam.

0