Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Dietrich MS 24 mi ff - jaki sterownik/termostat pokojowy

19 Wrz 2011 19:53 6041 6
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,
    potrzebowałbym pomocy w temacie doboru czujnika temperatury zewnętrznej dla kotła jak w tytule - chciałbym aby można było ustawić na nim zadaną temperaturę oraz zdeklarować część dnia w której piec załączał by się, tak aby c.o. nie nagrzewało mieszkania kiedy nie ma domowników.
    Znalazłem dużo czujników ale nic co by wskazywało wprost iż jest przeznaczone dla mojego pieca.

Jak by ktoś dysponował wiedzą ad. oryginałów bądź zamienników proszę o informację.

Bardzo dziękuje
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W zamieszczonym przez kolegę zybiego załączniku, jest pewnie instrukcja do kotła, którą zapewne też posiadasz. Wystarczy ją przejrzeć... A tak na gorąco, to musisz dokupić pakiet AD247 - wersja przewodowa, lub AD248 - bezprzewodowa. To są sterowniki dedykowane. Proponuję też nabyć HX31- czujnik zewnętrzny i wtedy masz pełną opcję z pogodówką i gwarancję ekonomicznej pracy kotła.
  • Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedź. Nie było łatwo ale zdobyłem zestaw AD247. Teraz się zastanawiam jak ten programator podłączyć do pieca. W instrukcji kotła opisane są dwa zaciski pod które podpinamy przewód 2 żyłowy (jaki przekrój przewodów - czy to tylko sygnał czy przez przekaźnik w sterowniku przechodzi jakiś znaczny prąd?) i prowadzimy do sterownika gdzie są 3 piny. Pod które piny w sterowniku pokojowym podpiąć przewody?

Załączam zdjęcie z wycinkami instrukcji sterownika i kotła.
    Piec Dietrich MS 24 mi ff - jaki sterownik/termostat pokojowy
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Podłącz pod 1-3 przewód 2x0,5 wystarczy
  • Poziom 11  
    Czyli chodzi o to iż przekaźnik zwiera lub rozwiera obwód z pieca. Jak rozumiem nie ma tutaj żadnej polaryzacji?

Dziękuje za pomoc ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie. Co do przekroju, to osobiście proponował bym 0,75 a 1 też nie zaszkodzi. Mniejszy przekrój wytrzyma ale lepiej mieć margines. W sterowniku podepnij styk NO.