Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiar kupna Alga Navigator AS-6005 BT HD TMC, co sądzicie?

19 Wrz 2011 22:10 3699 3
  • Poziom 1  
    Cześć!
    To mój pierwszy post na forum.
    Słuchajcie zastanawiam sie nad kupnem nawigacji do cieżarówki.
    Zależy mi na dużym ekranie, rozdzielczości najlepiej HD (800x480), Bluetooth oraz działąjącym TMC. Słyszałem, że od jakiegoś czasu całkiem sprawnie działą to w Polsce.

Przejrzałem oferty na Allegro, poszperałem w Google. Znalazłęm takie coś:
    http://alga-shop.pl/alga-navigator-as6005-bt-hd-tmc-p-85.html

Tutaj na forum navii napisali, że TMC działa (bardziej ufam ludzion z for niż sprzedawcom :) ):
    http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=28084

Widać pozytywne wypowiedzi o firmie ALGA. Wydaje mi się, żę jest to ciekawa oferta i dobra cena.

A co Wy możecie o tym powiedzieć?
    Czy ktoś z Was - forumowiczów elektrody posiada to urządzenie i może się podzielić wrażeniami?
  • Poziom 38  
    Ja tylko zwroce Tobie Kolego uwage na fakt, ze jesl iw urzadzeniu jest procesor o predkosci ponizej 800 MHz, to filmy w jakosci HD wyswietlaja sie jak komix - klatka-przerwa-klatka ;/ Pusc sobie film Full HD z karty SD, w sklepie ..

Jesli nie bedziesz uzywal tego do filmow, wez pod uwage ze IGO i Automapa na "bez HD" wygladaja dokladnie tak samo :)

..a co do zaufania ludziom z niektorych Forow, to do dzis chyba na tamtym Forum wisi post o tym, jak odblokowac mio moov 200 plikiem path.xml :) Pozniej urzadzenie nadaje sie juz tylko do naprawy na programatorze..

Dlatego sugeruje porownywac wiele, czesto skrajnych opinii - czesto gdzies tam dopiero lezy prawda, jak w X-files :D

TMC NIE MUSI tez dzialac na kazdym programie wgranym w urzadzenie (to NIE JEST funkcja Windows, a programu!) - dziala na Navigonie i iGO Primo 1.2 na pewno, na innych czasem..
  • Poziom 16  
    Witam

Do oglądania filmów rozdzielczości FullHD służy telewizor FullHD lub projektor.
    Nawigacja służy do nawigowania a odtwarzacz filmów spełnia rolę dodatku tak jak w przypadku telefonów.
    Odtwarzanie materiału o dostosowanej rozdzielczości oraz bitrate odbywa się natomiast w sposób płynny.
    Twierdzenie, że na wyświetlaczu o rozdzielczości 480x272 piksele obraz będzie wyglądał tak samo jak na tym o rozdzielczości 800x480 jest zupełnie pozbawione sensu.
    W takim razie, porównując, dlaczego kupujemy telewizory o wyższej rozdzielczości lub monitory do komputera z wyższą rozdzielczością?
    Dlatego, że widać więcej szczegółów. A jeśli widać więcej szczegółów to w przypadku nawigacji oznacza to, że można podać więcej informacji zachowując przy tym idealną czytelność wyświetlonej treści.
    W przypadku ekranu o niskiej (czytaj przestarzałej ) rozdzielczości przykładowa ikona o identycznym rozmiarze jak na HD jest rozmazana, natomiast bez przeskalowania, czyli wyświetlona w tej samej rozdzielczości, zasłania pół ekranu.
    Kilka takich ikon lub pól informacyjnych, np. z bieżącą prędkością i planowanym czasem dojazdu i nie widać mapy.

Co się tyczy TMC. Twierdzisz, że to jest funkcja programu.
    W takim razie spróbuj uruchomić TMC na np. płycie APICAL pozbawionej możliwości przełączenia w tryb TTL (taką płytę ma kilka znanych modeli nawigacji ). Kilka innych posiada board Mediatek z tym samym problemem.
    To samo tyczy się większości nawigacji (nie będę wymieniał marek, ale serwisujesz, więc wiesz o które chodzi) sprzedawanych w Polsce.
    Tylko nieliczne nie są do tego stopnia okrojone, że pozwalają na pełne wykorzystanie portu (te za to straszą ceną).

Uzgadniając szczegóły z producentem płyt do naszych nawigacji, kładliśmy nacisk na możliwości.
    Tak więc na jej bazie można było zrobić trochę więcej. Jest TMC, jest HOST, a można iść dalej.
    Mamy TTL na porcie USB a dodatkowo dwa porty o programowalnym trybie wewnątrz. Jeden na złączu krawędziowym drugi na złączce pod taśmę.
    Mamy możliwość uruchomienia AVIN, kamery cofania lub zrobienia wersji z kamerą onboard dla funkcji "czarna skrzynka".

Nawigacjami zajmujemy się praktycznie od momentu, kiedy ukazały się one na rynku w Polsce.
    Serwisowaliśmy oraz sprzedawaliśmy nawigacje innych marek.
    Doszliśmy do wniosku, że jest olbrzymia luka w urządzeniach, które potrafiły by trochę więcej.
    Importerzy kierują się ilorazem zysku mając w czterech literach klienta i dlatego każda prawie z tych ofert zawiera bolesne braki opisane oczywiście małym druczkiem lub nie poruszone wcale w materiałach promocyjnych.

Jeden ze znanych "producentów" (importer) reklamuje swoje urządzenie, że zawiera CPU Atlas V 600MHz a pomiary wykonane przez niezależne osoby wykazały, że jest to 500MHz.
    Jak dają 128MB RAM to nand flash 1G lub 2G na które oczywiście nie wlezie żadna mapa Europy.
    Analizując olbrzymią ilość ofert stwierdziłem, że jest znikoma ilość urządzeń, pozbawionych ograniczeń, w tak zwanej "full opcji".
    Jak jest jedno to nie ma drugiego itd.

Postanowiliśmy zrobić coś zupełnie odwrotnego i dać użytkownikowi pełne możliwości bez ograniczeń sprzętowych.
    Weszliśmy na rynek ze sprzętem, który ma mniej ograniczeń.
    Dlatego też, cały czas poszerzamy możliwości, uruchamiamy nowe funkcje. Z tego powodu, że nasi specjaliści biorą czynny udział w pracach nad oprogramowaniem oraz pracach konstrukcyjnych udaje się zmniejszyć koszty produkcji i utrzymać dosyć konkurencyjną cenę.
    Bardzo przychylne opinie naszych klientów umieszczane m.in. na forach świadczą o słuszności podjętej decyzji.

Oczywiście nie twierdzę, że sprzęt jaki sprzedajemy jest zupełnie pozbawiony wad etc, etc.
    Takiego sprzętu jeszcze nikt nie zrobił.
    Jednak pracujemy 7 dni w tygodniu, często po 16 godzin na dobę aby tych wad było jak najmniej a użytkownicy byli z niego jak najbardziej zadowoleni.
    Dlatego również jestem na tym i na innych farach aby analizować problemy, słuchać jakie potrzeby mają użytkownicy, oraz pomagać w rozwiązaniu niektórych napotkanych problemów.

Pozdrawiam serdecznie

Admin Alga-Shop.pl