Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6L nie pobiera papieru po wymianie separatora, rolki , wcześniej ciała obce

20 Wrz 2011 01:26 3982 7
 • Poziom 14  
  Mam problem z drukarką HP 6L, ale od początku.
  Rys historyczny: Drukarka nie pobiera papieru, czasami pobiera za dużo.
  Diagnoza: do wymiany separator i rolka. Zostały zamówione w IT serwis na ogólnie znanym serwisie aukcyjnym.

  Rozebrałem drukarkę, wyjąłem ośkę, separator.
  Założyłem nowy separator i dodatkowe dwie wsuwki symetryczne, rozebrałem ośkę niestety nie od tej strony co trzeba i w sumie rozebrałem całą.
  W tym momencie okazało się że drukarka zawiera ciała obce, groszki, jakieś okruszki itp drobiazgi efekty pracy twórczej dzieci. W tym momencie przerwałem
  i wyciągałem ciekawostki ze środka. Niestety nie zdążyłem złożyć ośki z rolką i po kilku dniach wszystko było zabezpieczone przez rodzinę
  na talerzyku. Z kolejnością nie ma problemu pozostaje problem z właściwa pozycją. Na zewnątrz ośki są dwie krzywki jedna biała druga czarna, czy ich wypusty idą w ta samą stronę, jak to się ma do rolki pobierającej która też nie jest symetryczna. Jak to powinno być włożone na początek do drukarki i jak w stosunku do zębatki po lewej stronie (taka z krzywką)która nachodzi na mikroprzełącznik. (można ją założyć na dwa sposoby i każdy z zewnętrznych krzywek też nie licząc rolki pobierającej.)
  Efekt jest taki że po wymianie (może nie potrzebnej) drukarka dalej nie pobiera kartek, próbuje ale nie ciągnie.
  Przegladałem elektrodę podobne tematy na elektrodzie sugerują problem z poprawnym złożeniem tej oski, chyba że jeszcze coś więcej za sprawą groszków.
  Posiłkowałem się też rysunkiem ze strony http://partsurfer.hp.com/ShowPhoto.aspx?partnumber=RG5-3486-040CN, ale nie wiem jaka jest pozycja początkowa w drukarce i jak w stosunku do zębatki po lewej stronie, rolki pobierającej.
  Czy może ma ktoś zdjęcie jak to powinno wyglądać początkowo.
 • Spec od drukarek
  Krzywki w tej samej pozycji. Co do rolki, to można ją założyć w dwóch pozycjach. Jeśli ci nie pobiera to pewnie masz źle. Jak znajdę chwilę czasu to zrobię fotki.
 • Poziom 14  
  Jeśli masz tylko taką możliwość to jestem jak najbardziej zainteresowany. Krzywki już założyłem w jednym kierunku. Białe chyba po lewej stronie.
  Zostaje jeszcze rolka gumowa, sprzęgło i pozycja początkowa. Ale kombinacji już mniej.

  Jest trochę lepiej. Kolor krzywki chyba nie ma znaczenia, akurat u mnie biała na prawo. Na lewo dłuższa część osi.
  Krzywki w jedną stronę jak pisałeś, a rolka pobierająca lekko schowana na tym kierunku względem rolek obok niej. Na szczęście te obracają się swobodnie.
  Po takim ustawieniu drukarka wciąga trochę kartki i później przestaje ale wydaje ciąg dźwięków podobnych do tych przed awarią.
  Czyli chyba lepiej ale dalej źle ;-)

  Jak w komiksach Tytus, Romek itd minęło 24 godziny.

  Znalazłem w drukarce jeszcze kilka drobiazgów, chyba wszystkie. Nie miały kontaktu z ruchomymi częściami ale może zrobiły to wcześniej. Znalazłem jeszcze jeden drobiazg i po jego korekcie jest znowu lepiej.
  Na tym etapie drukarka pobiera trochę więcej papieru i znów się blokuje. Może ktoś doda mi otuchy. Zmieniałem położenie lewej zewnętrznej zębatki, ale coś jeszcze nie jest tak.
  Właściwie nie mam już pomysłu. Gdyby ktoś chciał dopisać się do tego bloga-monologa to zapraszam. W załączeniu zdjęcie do jakiego momentu pobiera papier.

  HP 6L nie pobiera papieru po wymianie separatora, rolki , wcześniej ciała obce
 • Poziom 14  
  Po przerwie wróciłem do tematu drukarki ale wygląda na to, że przyjdzie zamknąć temat z zepsutą drukarką i kupić inną.

  Posiłkowałem się manualem http://www.newgen.net.ph/docs/LaserJet5L-6L.pdf i wychodzi że poskładałem dobrze. Wyczerpałem kombinacje, rolka prowadząca, boczne krzywki, sprzęgło. Drukarka uparcie nie wciąga dalej papieru, zostaje jak na zdjęciu. Być może coś jeszcze się uszkodziło, zużyło, przestawiło.

  Zastanawia mnie jeszcze czy zamienniki które kupiłem są odpowiedniej jakości w sumie oryginał jest dwa razy droższy ale przy cenie 15 PLN nie jest to tragedią. Dumam jeszcze czy nie wymienić ROLKę POBIERAJĄCA, PAPER FEED - IDLER ROLLER http://www.uni-tech.pl/sklep/galerie/r/rolka-pobierajaca-paper_1991.jpg wraz z prowadnicami http://www.uni-tech.pl/sklep/galerie/p/panewki-wa-ka-dociskoweg_387.jpg

  Jak duże ona ma znaczenie ? Najczęściej nie jest wymieniana w zestawach naprawczych ale nie wiem kiedy była wymieniana u mnie. W sumie już kilka tonerów zużyłem.
 • Spec od drukarek
  PAPER FEED - IDLER ROLLER mają znaczenie przy problemie z przesuwem papieru. Jeśli są wyślizgane to może być problem. Podobnie jeśli flaga czujnika w ich okolicy jest wytarta.
 • Poziom 14  
  Czy przy zużytym PAPER FEED - IDLER ROLLER, papier będzie wciągany tylko do mniej więcej pozycji jak na zdjęciu powyżej ?
  Faktycznie słychać takie szuranie podczas pobierania, a potem przestaje pobierać, dochodzi mniej więcej do tego samego miejsca.
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Tak, może to być przyczyną. Należy wtedy wymienić całość, nie tylko te rolki.
 • Poziom 14  
  Problem rozwiązany więc temat do zamknięcia jesli nikt nie chce nic dodać.

  Dodatkowo wymieniłem wspomniany wcześniej PAPER FEED - IDLER ROLLER
  HP 6L nie pobiera papieru po wymianie separatora, rolki , wcześniej ciała obce

  Powinienem jeszcze mocowanie rolki, wszystko bardzo wytarte, zarówno rolka jak i białe łoże mnóstwo białego proszku ale nie znalazłem tego jako część wymienna.

  Jeszcze dwie instrukcje wymiany, może komuś się przyda.
  http://www.laserpros.com/pdf/HP%205L-6L%20Kit.pdf
  http://www.feedroller.com/Store/lj_5_6__roller_sep_pad.php

  Na koniec podziękowania dla "endriuf" za wsparcie.