Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Harmony Link -zamień tablet lub smartphone w pilota zdalnego sterowania

pseven 20 Sep 2011 11:15 6232 7
 • Logitech Harmony Link -zamień tablet lub smartphone w pilota zdalnego sterowaniaPrzedstawiciele znanej m.in. z produkcji programowalnych pilotów zdalnego sterowania firmy Logitech ogłosili wprowadzenie do sprzedaży urządzenia o nazwie Harmony Link, które umożliwia zamianę każdego telefonu typu smartphone, bądź komputera typu tablet pracującego pod kontrolą systemu Android lub iOS w uniwersalny pilot zdalnego sterowania.

  Podobnie jak piloty zdalnego sterowania serii Harmony urządzenie wraz z dedykowanym oprogramowaniem pozwala na korzystanie z bazy danych kodów pilotów do różnego rodzaju urządzeń ponad 5 tysięcy producentów oraz naukę kodów RC5 pilota każdego urządzenia, którego nie ma w bazie danych.

  Harmony Link komunikuje się z telefonem/komputerem, jak i punktem dostępowym do internetu za pośrednictwem interfejsu sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

  Logitech Harmony Link -zamień tablet lub smartphone w pilota zdalnego sterowaniaDo pierwszego uruchomienia niezbędny jest komputer pracujący pod kontrolą systemu Windows XP/Vista/7 lub też Mac OS w wersji 10.4.8 lub nowszej wyposażony w port USB. Dalsza obsługa Harmony Link odbywać może się z poziomu dowolnego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu iOS w wersji 4.0 lub nowszej lub Android 2.x wyposażonego w moduł Wi-Fi.

  Producent nie opublikował jeszcze pełnej specyfikacji technicznej, w tym wymiarów obudowy i wagi urządzenia.

  Logitech Harmony Link wyceniony został na 99 dolarów amerykańskich (około 320 zł). Planowana data wprowadzenia na rynek to październik 2011 roku.

  Źródło:
  http://www.logitech.com/en-us/remotes/universal-remotes/devices/harmony-link

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8721 posts with rating 1809, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  michal-michalik
  Level 23  
  Szczerze mówiąc to lipa 320 zł za coś co działa na ograniczonej liczbie urządzeń i nie robi nic poza bycia awaryjną przystawką jak by się pilot zapodział...

  -Bluetooth i od razu liczba urządzeń obsługiwanych wzrasta 5 krotnie, cena i pobór prądu spada,
  -skoro pisali na androida to można było lekko się pokusić o napisanie tego w javie ilość telefonów obsługujących wzrosła by znowu 10 razy.

  Chyba, że to miało być „elitarne urządzenie” dla ludzi z jabłkiem w ręku.
  -
 • #3
  gbd.reg
  Level 21  
  Pisanie w Javie aplikacji wykorzystującej WiFi jest problematyczne, dlatego napisali oprogramowanie pod Androida. Być może wypuszczą aplikację pod telefony bez osów.

  W telefonach z androidem brakuje mi portu IrDA, która bardzo mi się przydaje w nokii e51 gdyż mogę dzięki niej wykorzystać telefon właśnie jako pilota (używając oprogramowania IrRemote).

  Urządzenie nie jest raczej skierowane do ludzi, którzy chcą mieć czym sterować urządzeniami w przypadku zgubienia lub zniszczenia pilota, ale po to, aby zastąpić piloty smartfonem/tabletem, tworząc z niego centrum sterowania multimediami. Lepszy w tym przypadku byłby telewizor lub odtwarzacz DVD/HDD/Lan z obsługą WiFi/Bluetooth i możliwością sterowania z zewnątrz. Wtedy można na tablecie/smartfonie uruchomić aplikację, która daje nie tylko możliwość zdalnego sterowania, ale działa jako drugi ekran i umożliwia przeglądanie mediów, podgląd innych stacji telewizyjnych lub inne dodatkowe funkcje. No i oczywiście sterowanie "bardziej intuicyjne" niż zwykłym pilotem.
 • #4
  NIXS
  Level 12  
  cena jest super, przy takich urzadzeniach nie chodzi o zastapienie pilota zgubionego/uszkodzonego (mam harmony 900 i harmony 1000) tylko by mozna było schować cały sprzet np do szafy i nie uruchamiac go w sposob
  - wlaczyc tv
  - przełączyc kanal na hdmi1
  - wlaczyc amplituner
  - wybrac źródło hdmi1
  - włączyć tuner sat lub inne
  - włączyc oświetlenie
  i trzymac trzy piloty bo jednym zmieniamy kanal/wlaczamy film, drugim regulujemy głośność trzecim cos tam jeszcze, a jak ktos ma jak ja 6 takich urzadzen to robi sie nieciekawie

  W przypadku harmony pilot robi to za nas i jedyne co musimy kliknac to przycisk np ogladaj tv/ ogladaj dvd/ graj xbox, a konfiguracja tego wszystkiego to 10minut
 • #5
  Tommy82
  Level 40  
  A dla prawdziwych hardkorów dedykowana konsola
  Żeby włączyć telewizor starczy wydać z konsoli polecenie:
  Lcontrol dev/TVDev1 set_power(on) - t:0
  A żeby pogłośnić:
  Lcontrol dev/TVDev1 volume:((dev/TVDev1.getVolume)++)

  A na serio to problem przekładania pilotów dale pozostaje zmienia tylko formę na przełączanie się w aplikacji. Fajnie było by jak by można to było lekko oskryptowac. I jednym nienaciśnięciem wysłać serie kodów np wyłączających urządzenie. Bo kombinowanie w jednej aplikacji z kilkoma wirtualnymi pilotami to dalej nie jest eleganckie rozwiązanie.
 • #6
  gbd.reg
  Level 21  
  Tommy82, da się to lekko oskryptować. Piloty Logitech Harmony są znakomicie pod tym względem wykonane. Nie jest to zwykły pilot uniwersalny do którego możemy zaprogramować 10 czy 15 urządzeń, ale pilot w którym można skonfigurować zależności pomiędzy tymi urządzeniami i jeden przycisk włączy odpowiednie urządzenia i ustawi je tak, żeby wszystko ze sobą współgrało. Przeczytaj z uwagą post NIXSa, a dowiesz się tego samego :)
 • #7
  basstec
  Level 34  
  Dla kogoś, kto nigdy nie miał pilota harmony gadget może się wydawać kiepski i drogi ale ja uważam, że cena nie była by wielka gdyby miał możliwości programowania takie jak droższe piloty logitecha. Posiadając smartfona kupujemy zamiast pilota sporo tańszy harmony link i zabawa jest taka sama :) Jest jeszcze jeden plusik, każdy w domu mógł by mieć swojego pilota ;)
 • #8
  gbd.reg
  Level 21  
  basstec wrote:
  Jest jeszcze jeden plusik, każdy w domu mógł by mieć swojego pilota :wink:


  To moim zdaniem jest minusik ;) A możliwości programowania myślę, że dużo przewyższają najlepsze piloty Logitech Harmony.