Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Johnny 2 pa-435aa 1/4 Q11

bc211 20 Wrz 2011 11:54 2282 7
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2011 13:29
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sądzę że to będzie z tego automatycznego ANL. Ten tranzystor impulsowo podczas zakłuceń będzie rozłączał sprzężenie końcówki mcz, a tym samym zmniejszał wzmocnienie.

0
  • #3 20 Wrz 2011 14:09
    bc211
    Poziom 30  

Wiesz tylko tam na bazę przychodzi "systemowe" 8V" tak, że sterowanie przez cokolwiek jest wykluczone chyba, że od strony zasilania.

Dodano po 3 [minuty]:

Kolejny "patent presidenta", ale tego układu kompletnie nie rozumiem. Może to jakiś "soft-start" ?
    Muszę to wiedzieć co ona ma robić, bo problem nie mały jest właściwie już go rozwiązałem, ale po co on tu jest ?

0
  • Pomocny post
    #4 21 Wrz 2011 13:59
    kriss51

Tak sobie pomyślałem że to może być taki miękki start końcówki mcz. podczas włączania radia aby nie było trzasku w głośniku zwłaszcza że jest kondensator w bazie Q11 który powoli się ładuje i płynnie włącza tranzystor.

0
  • #5 21 Wrz 2011 21:13
    bc211
    Poziom 30  

OK dzięki za pomoc. Wygląda na miękki start jeszcze jedna rzecz mi się tu nie podoba R75 kiedy wymienię go na 10Ω, to radio działa dużo lepiej i właśnie o to mi chodziło, bo kierowcy mówią że radio nie odtwarza dźwięku tak dobrze i kupują dodatkowe głośniki w efekcie bez większych rewelacji. Gdyby ktoś powiedział mi co o tym yśli czy to jest OK, to byłoby super
    Przepraszam, że pytam ale nie mam ostatnio czasu na nic jeszcze raz dzięki za pomoc

0
  • #6 21 Wrz 2011 23:42
    kriss51

Wiesz co ja bym zrobił mianowicie zastosował bym zwykłą aplikację TDA2003. Nie trzeba wielu przeróbek. Na początek zewrzeć emiter z kolektorem resztę widać w pdf. tego układu. Zobacz jaki będzie odsłuch. Czasem trzeba po fabryce poprawić.

0
  • #7 22 Wrz 2011 00:24
    bc211
    Poziom 30  

Wymieniając R pasmo przenoszenia jest typowo radiowe "Houston, we have a problem" i jest głośniej nadajnik też pracuje lepiej (wymaga wymiany RT205) zobączę co powiedzą 2 auta pojechały w trasę na próbę w ogóle w tych man tgl to jest przerą bane dużo mi pomogły posty grześka ale ja przetwornicę wywaliłem one sieją takim sprytnym szumem jak szum z eteru na odległość 20 metrów (wszystkie masy spotykają się w jednym punkcie pod zegarami nawet tacho na górze) tak, że ludzie mają w nich problem nie wspomnę, że fabrycznie jest kiszka a właściwe to jest tych kiszek z 10. Tranzystor wywaliłem. Radia są w standardzie więc coś trzeba kminić. Na reduktorze napięcia słychać teraz wtryskiwacze a na przetwornicy ich nie słychać. A najlepsze przetwornica nie sieje (bez obciążenia) kidy CB radio wyłączone.

0
  • #8 22 Wrz 2011 10:45
    kriss51

Wstaw jeszcze na zasilanie radia filtr typu PI czyli indukcyjność i dwa kondensatory.

0