Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka indesit wil 105 zawiesza się

_prusak_ 20 Wrz 2011 12:21 5934 6
  • #1 20 Wrz 2011 12:21
    _prusak_
    Poziom 23  

Mam problem z pralką indesit wil 105. Pralka normalnie się włącza i mogę wybrać każdy program prania. Po przejściu z prania do następnego cyklu ( świeca się diody druga i trzecia od góry czyli pranie i płukanie) pralka wypompowuje wodę oraz zaczyna kręcić bębnem silnik i w tym stanie jest cały czas. Już nc się nie zmienia. Jak osobno włączę program płukania lub wirowania to program jest wykonany i pralka się normalnie zachowuje i wyłącza. Dotychczas wymyłem dokładnie cały układ spustowy, sprawdziłem pompę wody,połączenia oraz hydrostat. Hydrostat posiada dwa stopnie. Jak sie lekko w niego dmuchnie to zwiera się jedna para styków jak mocniej to wszystkie są zwarte. Poproszę o pomoc

0 6
  • #2 21 Wrz 2011 13:36
    _prusak_
    Poziom 23  

Ma ktoś jakiś pomysł, sugestie,podpowiedź, punkt zaczepienia?

0
  • #3 21 Wrz 2011 14:52
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czyściłeś kubek hydrostatu ? Jesli tak ,to możesz spróbować wgrać nowy soft.Jeśli to nie pomoże to nowy hydrostat.

0
  • #4 21 Wrz 2011 19:17
    _prusak_
    Poziom 23  

Kubek hydrostatu czyściłem był bardzo brudny tak samo jak cała część między bębnem i pompą spustową oraz pompa i wąż wylotowy. Sam hydrostat również sprawdziłem. Są tam trzy piny. Jak lekko dmuchnę to jest przejście między pierwszym i trzecim. Zaś jeśli mocno to przejście jest pomiędzy pierwszym trzecim i drugim. Czy tak powinno być?

0
  • #5 21 Wrz 2011 23:49
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Wrz 2011 07:50
    _prusak_
    Poziom 23  

W "normalnym" stanie nie ma przejścia. Hydrostat wymontowałem i podłączyłem rurkę gumową i sprawdzałem dmuchając.
    1. Jak dmuchnę "lekko" to jest przejście między pierwszym i trzecim pinem.
    2. Jak dmuchnę mocniej to przjście jest między pierwszym drugim i trzecim.
    Mam pytanie czy w tym drugim stanie powinny być zwarte tylko dwa piny z trzech bo pralka nie wie w jakim jest stanie??

0
  • #7 23 Wrz 2011 14:21
    _prusak_
    Poziom 23  

Nie mogę znaleźć nigdzie hydrostatu. Jego oznaczenie to: Metalflex 505KB1. Czy ktoś ma może sprawny do sprzedania lub pomoże poszukać namiaru na sklep?
    Ja znalazlem jedynie jego zdjecie. Zamieszczam link do stronki:
    http://pralkownia.pl/?act=det&id=4049&kat=&par=

0