Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka indesit wil 105 zawiesza się

_prusak_ 20 Sep 2011 12:21 6426 6
    _prusak_
    Level 23  
    Mam problem z pralką indesit wil 105. Pralka normalnie się włącza i mogę wybrać każdy program prania. Po przejściu z prania do następnego cyklu ( świeca się diody druga i trzecia od góry czyli pranie i płukanie) pralka wypompowuje wodę oraz zaczyna kręcić bębnem silnik i w tym stanie jest cały czas. Już nc się nie zmienia. Jak osobno włączę program płukania lub wirowania to program jest wykonany i pralka się normalnie zachowuje i wyłącza. Dotychczas wymyłem dokładnie cały układ spustowy, sprawdziłem pompę wody,połączenia oraz hydrostat. Hydrostat posiada dwa stopnie. Jak sie lekko w niego dmuchnie to zwiera się jedna para styków jak mocniej to wszystkie są zwarte. Poproszę o pomoc
    _prusak_
    Level 23  
    Ma ktoś jakiś pomysł, sugestie,podpowiedź, punkt zaczepienia?
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czyściłeś kubek hydrostatu ? Jesli tak ,to możesz spróbować wgrać nowy soft.Jeśli to nie pomoże to nowy hydrostat.
    _prusak_
    Level 23  
    Kubek hydrostatu czyściłem był bardzo brudny tak samo jak cała część między bębnem i pompą spustową oraz pompa i wąż wylotowy. Sam hydrostat również sprawdziłem. Są tam trzy piny. Jak lekko dmuchnę to jest przejście między pierwszym i trzecim. Zaś jeśli mocno to przejście jest pomiędzy pierwszym trzecim i drugim. Czy tak powinno być?
    User removed account
    User removed account  
    _prusak_
    Level 23  
    W "normalnym" stanie nie ma przejścia. Hydrostat wymontowałem i podłączyłem rurkę gumową i sprawdzałem dmuchając.
    1. Jak dmuchnę "lekko" to jest przejście między pierwszym i trzecim pinem.
    2. Jak dmuchnę mocniej to przjście jest między pierwszym drugim i trzecim.
    Mam pytanie czy w tym drugim stanie powinny być zwarte tylko dwa piny z trzech bo pralka nie wie w jakim jest stanie??
    _prusak_
    Level 23  
    Nie mogę znaleźć nigdzie hydrostatu. Jego oznaczenie to: Metalflex 505KB1. Czy ktoś ma może sprawny do sprzedania lub pomoże poszukać namiaru na sklep?
    Ja znalazlem jedynie jego zdjecie. Zamieszczam link do stronki:
    http://pralkownia.pl/?act=det&id=4049&kat=&par=