Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka jest różnica w działaniu reduktora do butli gazowej 37/50mbar?

20 Wrz 2011 16:50 33823 11
  • Poziom 12  
    Chciałem kupić reduktor butli gazowej 11kg ,której używam w promienniku ciepła do ogrzewania pomieszczenia.
    Zastanawia mnie informacja o :
    37mbar
    50mbar
    Jedne reduktory maja tyle,drugie tyle mbar-ów.
    Oba są stosowane w butlach gazowych 11kg.

Jaka jest różnica w działaniu i jak to może przekładać się na pracę urządzenia w praktyce ?
    Niechce rozwijać tematu mojego piecyka gazowego ale w skrócie przedstawię sprawę bo to ważne :
    Gdy butla jest pełna piecyk działa,gdy w butli zostało około 25% gazu piec zaczyna wariować co przekłada się na słaby płomyk.Płomyk podobny do tego z ... świeczki ,a nie z ..palnika.Płomyk z palnika to mocne ciśnienie gazu,a tylko przy takim piec działa ,a nie gaśnie.
    No i tu moje pytanie bo może to reduktor 37mbar jaki posiadam zbyt mocno redukuje ciśnienie ?

Co jeszcze ważne:
    Ja piecyk kupiłem bez reduktora,a na dzień dzisiejszy sklep internetowy sprzedaje te piece z reduktorem gazowym w komplecie.Od razu zapytałem jaki reduktor jest w tym zestawie.Otrzymałem odpowiedź,że ...50mbar.
    I teraz tak:
    Tabliczka znamionowa na moim piecu Delonghi SC85 podaje,że 36mbar.Jest to ten sam piec ,który jest w sprzedaży tamtego sklepu.(tak pozatym - piece te nie są już produkowane)

Proszę o pomoc bo tu chodzi jak wiadomo o bezpieczeństwo ,a chciałbym doczekać wiosny :D

Tutaj ten piecyk katalityczny Delonghi SC85 :arrow: http://www.outletrtvagd.pl/product-pol-943-Pi...dium=cpc&utm_campaign=2011-09&utm_content=943

Jaka jest różnica w działaniu reduktora do butli gazowej 37/50mbar?

Jaka jest różnica w działaniu reduktora do butli gazowej 37/50mbar? Jaka jest różnica w działaniu reduktora do butli gazowej 37/50mbar?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Producent odbiornika gazu podaje znamionowe ciśnienie gazu i typ gazu. Dwa rodzaje reduktorów : starsze odbiorniki 37mbar, nowsze 50mbar. Reduktor dobierasz do posiadanego odbiornika- u Ciebie 36mbar. Chyba, że jest błędna tabliczka. Jeśli zastosujesz reduktor 50 mbar może następować zrywanie płomienia, ale można spróbować.
  • Poziom 28  
    W sieci gazowej ciśnienie nominalne 20mb. Dopuszczalne 16÷25mb. (dla GZ50).
    Jak widzisz tolerancja spora. Ja jednak stosowałbym reduktor taki jak jest zalecany.
    Cytat:
    Gdy butla jest pełna piecyk działa,gdy w butli zostało około 25% gazu piec zaczyna wariować

Jeśli reduktor sprawny, to coś z gazem nie tak, może jakieś dziadostwo zostaje w butli?
  • Poziom 12  
    Powiem Wam tak:
    Testowałem juz stacje z gazem od BP,Shell,Orlen,po xxx,yyy ...
    To nie wina jakości gazu.
    Tego tematu nie chciałbym szerzej poruszać bo nie o to mi dokładnie chodzi,no ale dzieki.

Dziś kolejny sprzedawca powiedział mi ,że piec sprzedaje z reduktorem 50mbar...w sumie już trzeci.

Cytat:
    Jeśli zastosujesz reduktor 50 mbar może następować zrywanie płomienia, ale można spróbować.

W powietrze nie wylecę ?
    :D

Wysłałem dziś pytanie do producenta(przedstawicielstwa w Polsce) z podanym numerem seryjnym pieca i może oni będą w stanie wskazać odpowiedni reduktor.
  • Poziom 24  
    Klient ma zawsze rację, ale po co pytasz ?
  • Poziom 12  
    Nie rozumie :/
  • Poziom 35  
    santiagoiso napisał:
    ....To nie wina jakości gazu....
    A skąd ta pewność :?: Gaz butlowy to mieszanka propanu i butanu. Różnią się one temperaturą parowania, ilością ciepła potrzebnego do odparowania i oczywiście ceną. Więc dlaczego nie dać więcej gazu "gorszego" lecz tańszego :?: Przy tej samej wadze można sporo zaoszczędzić (czytaj zarobić). Takiej mieszanki bez jej podgrzania w całości nie odparujesz. A dlaczego w samochodowych instalacjach LPG ze zbiornika pobierany jest gaz w fazie ciekłej ? Jednym z powodów jest właśnie to co napisałem wyżej. W parowniku odparowane zostaną obydwa składniki, bez parownika jest już z tym problem. Czy dalej uważasz że to nie może być wina gazu :?: Pomijam już fakt ewidentnego złodziejstwa polegającego na wlewaniu do butli np. 1-2 litrów...oleju napędowego. Efekt jest taki że "opróżnioną" butlę stawiasz do góry nogami, otwierasz zawór i wylewa się coś, co się nawet zapalić nie chce.
    santiagoiso napisał:
    ....Tego tematu nie chciałbym szerzej poruszać....
    A tak z ciekawości, dlaczego nie :?:
  • Poziom 14  
    Miałem ten sam problem z płytą grzewczą gazową. Kupiłem płytę amica 4 palnikową i do niej reduktor 36mbar tak jak było w instrukcji (dysze wymienione na propan). Płyta działała dobrze, aż do momentu kiedy w butli zostawała ok.1/4 gazu. Wtedy płomień zmniejszał się tak, że nie dało sie gotować a po włączeniu 2 palników na raz nie dało się odpalić gazu. Też próbowałem na różnych stacjach bez rezultatu. Wymieniłem reduktor na 50mbar i od 2 lat problem nie występuje. Zużywam każdą butle do końca. A z niepalącym się płynem w butli też się nie raz spotkałem, wg. mnie są to resztki skroplonej wody i nawaniacza.
  • Poziom 12  
    Tomasz.W napisał:
    santiagoiso napisał:
    ....To nie wina jakości gazu....
    santiagoiso napisał:
    ....Tego tematu nie chciałbym szerzej poruszać....
    A tak z ciekawości, dlaczego nie :?:

Bo zrobi sie temat rzeka,a mi głównie chodziło o sprawę zastosowania reduktora gazowego 37 lub 50 mbar i wszelkie następstwa tego.
    Nie chodzi tu o jakość gazu,podkreślam to.
    No nic,zainwestuje te 30zł i sprawdzimy,najwyżej wyląduje na alledrogo.
  • Poziom 35  
    Dinop napisał:
    ....mnie są to resztki skroplonej wody i nawaniacza....
    Taaa, szczególnie że dodatek tegoż śmierdzidła (np. merkaptan) wynosi ~ 1mg na...1m³ gazu. To jakim cudem z 11 kilogramowej butli można wylać choćby 1,5 litra "czegoś" ? U nas ( znaczy się w Polsce) jest to całkiem normalne. W Norwegii z podobnej butli nic nie chce wylecieć.
  • Poziom 24  
    Podłączysz wreszcie reduktor 50 mbar, czy będziemy tak dalej biadolić?
  • Poziom 12  
    Gdybyś czytał dokładnie ...
    santiagoiso napisał:

No nic,zainwestuje te 30zł i sprawdzimy,najwyżej wyląduje na alledrogo.

Znaczy to dokładniej,ze musze go kupić i potrwa to kilka dni conajmniej.