Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik Pafal 12EA5gr czerwona dioda

20 Wrz 2011 16:58 6426 4
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich tak jak napisałem w temacie mam problem z licznikiem marki Pafal 12EA5gr mianowicie wracam dziś do domu i zauważyłem że świeci mi się czerwona dioda która wcześniej mrugała co może być tego przyczyną ? z góry dziękuję i pozdrawiam.

Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post jeśli pomyliłem działy proszę o przeniesienia.
  • Poziom 21  
    ipod napisał:
    Witam wszystkich tak jak napisałem w temacie mam problem z licznikiem marki Pafal 12EA5gr mianowicie wracam dziś do domu i zauważyłem że świeci mi się czerwona dioda która wcześniej mrugała co może być tego przyczyną ? z góry dziękuję i pozdrawiam.

Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post jeśli pomyliłem działy proszę o przeniesienia.

Awaria licznika.
  • Poziom 2  
    Witam

Podobny problem, więc wykorzystam ten wątek.

Od rana na liczniku (pafal) świeci się jednostajnie czerwona lampka awaria. Dodatkowo działa tylko jedna faza... Nie wiem czy to zgłaszać czy nie, w okolicy dość silne wiatry od wczoraj, więc może to jakieś wyłączenie odgórne? Nic nie było włączonego, raniutko w kuchni paliła się jedna żarówka i po prostu w pewnym momencie zgasła... jakieś spięcie czy inny problem spowodowany zewnętrznym sprzętem odpada raczej... Burzy również nie było...

Kilka miesięcy temu licznik był wymieniany przez lubzel, do tej pory wszystko działało sprawnie...

Poczekać np. do jutra czy zgłaszać to jak najszybciej?
  • Poziom 22  
    Sa to bardzo awaryjne liczniki jeśli świeci dioda cały czas a jest pobór to znaczy że jest uszkodzony i trzeba zgłosić do ZE do wymiany.
    radoslaus co do ciebie to pomyliłeś się co do typu licznika bo to jest licznik 1 fazowy a ty twierdzisz że nie masz 1 fazy to masz inny typ licznika i w tedy będzie świecić dioda że brak fazy.
  • Poziom 2  
    Dzięki za info, już wszystko jest w porządku.

Od rana do 15 był prąd tylko w niewielkiej części domu, próbowałem już dzwonić do lokalnej dystrybucji czy jak ich nazwać ale oczywiście cisza. Z myślą o wieczorze zaczynałem już robić niewielką instalację kablową żeby jakoś funkcjonować (chałupa trzy kondygnacje, jak na złość prąd tylko na dole, pomieszczenia gospodarcze, kotłownia itp.).

Po 15 światełko zgasło, prąd pojawił się wszędzie, po okolicy pokrążył busik energetyki i tyle jeśli chodzi o tą awarię. ;)

Wygląda na to, że paląca się lampka była oznaką braku faz (zewnętrznej awarii)... innego wytłumaczenia nie widzę.

Odnośnie typu licznika to nie wiem, przeczytałem na obudowie, taka przezroczysta jest teraz, może jakiś inny typ. Mam w domu jeszcze siłę, więc na pewno mam trzy fazy (tak mi się zdaje?)... Z tego co pamiętam to fazy były ciągnięte pionami.