Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gubiąca zasięg Nokia 3310

30 Lis 2004 02:13 1577 20
  • Poziom 13  
    Witam. Moj problem jest taki, że moj telefon działał pięknie dopóki koleżanka nie zmieniła swojej karty.Pogadała pare minut i gdy ja wlożyłem swoją kartę telefon nie chciał już złapać zasięgu.Leżal tak pare miecha aż wpadłem na genialny pomysł: naprawie go. No i go rozebrałem przeczyścilem styki między anteną a płytą głowna-głównie te styki na płycie. Właczyłem, dalej nie łapie zasiegu. Po paru dniach następny genialny pomysł-zamiast teleskopów łączących antene z płytą przylutowałem na ich miejsce kawałki przewodów. Normalnie na sztywno: płyta-drut-antena :) No i gdy włączyłem pojawił sie zasieg ale nie można było zadzwonic ani wysłać esa. Czasami,raz na jakiś czas telefon zaskakiwał-dostawałem esy a nawet chwile pogadałem. Znowu leżał(robi jako budzik hehe :) ) i znowu genialny pomysł. Te kabelki odpadały od płyty głównej wiec pomyślalem: przewierce i przylutuje z drugiej strony :) I to był błąd bo dopiero wtedy pomyślałem że płyta może mieć scieżki w srodku-i miała. Wkręciłem w tą powstała dziure śrubke(Polak potrafi) sćieżka w środku styka sie z gwintem śrubki :) i znowu telefon czasami załanczał. Nie wiem co robić bo może można go jeszcze ozywić-bo mam dobrą baterie,panel i wogóle. Myślałem zeby podłączyc do niego jakąś antene zewnętrzną bo i tak będzie cały czas siedziął w piwnicy-do esów. Da rade?
  • flexghzflexghz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    hehehehe mogles sie nie przyznawac do swoich pomyslow :) jesli chodzi o naprawe to zalezy ,ktore sciezki przerwales - mozna ewentualnie cos zmostkowac ale obawiam sie ze raczej uwaliles telefon ;)
  • Poziom 13  
    Wiesz, genialne pomysły :) a co z tą anteną zewnętrzną? Poza tym słyszałem gdzieś o sprawdzeniu sum kontrolnych czy cos-gdzieś to podsłyszalem więc nawet nie wiem czy dobrze piszę,hehe :) Mostkowanie mogło by pomóc ale skąd wziąć schemat? I jeszcze jedno pytanie-od czego on się popsuł na początku, bo pózniej wiem kto go doprawił :)
  • flexghzflexghz
  • Poziom 14  
    Telefon prze cudownymi przeróbkami miał uszkodzoną końcówkę mocy czyli PA. Nie wiem czy jest sens naprawiać tę płytę główną, gdyż może okazać się że po złączeniu wszystkich przerwanych scieżek płyta główna nie zmieści się do obudowy. Musisz odnależć schemat jest pewnie na elektrodzie użyj funkcji szukaj. Skąd masz takie pomysły z naprawami?
  • Poziom 13  
    Leżała ponad pół roku i robiła jako budzik więc pomyślałem że pogrzebie bo lubie :) Poza tym wszystko było ok dopóki nie złapałem wiertarki hehe :) Zastanawia mnie jedno-dlaczego czasami łapie zasięg,otrzymuje esy i wogóle? I co z tą anteną zewnętrzna-jest szansa?
  • Poziom 14  
    W górnej części telefonu jest mniej połączeń i można spróbować połączyć te piny,ale musisz mieć szchemat.Szansa zawsze jest, ale jeśli chodzi o pomysł z anteną to szkoda czasu gdyż jesli jest uszkodzony Pa lub przecięte ścieżki od zasilania Pa to i tak nigdy nie będzie działał poprawnie. Oddaj lepiej gdzieś do serwisu ten telefon to może coś się da jeszcze zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    STARY wiercic plyte glowna w komorce!!? nawet ja nie wpadlbym na taki pomysl chociaz slyne z wyjatkowo szurnietych pomyslow!
    ale jak mowisz ze jeszcze lapie zasieg to da sie cos z tego zrobic!!!
    Mialem raz problem z komorka znajomej (NOKIA 3210)
    tak samo raz mial zasieg raz nie, przypadkiem bawiac sie tym telefonem zauwazylem , ze jak zdejme tylny panel to zasieg wraca!!! (to swiadczylo o tym ze jest to prawdopodobnie zimny lut na plycie)
    dziala juz 6 miesiecy od naprawy
    wiec sproboj poddac plyte delikat delikatnym naprzezeniom (tylko delikatmym)
    jezeli zasieg bedzie wracal (po kilku minutach wraca)
    to wez "suszarke" i grzej plyte (tylko nie przesadz)
    nie pruboj uzywac zwyklej lutownicy (chyba ze masz specjalna lutownice)
    bo ja po takiej zabawie nia mialem dodatkowe 9 godzin roboty!!!!
    powodzenia i pozdrowienia!
    napisz co z tego wyszlo
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem to wina oprogramowania od samego początku dawała o sobie znać. Jak postawisz telefon na nogi to wgraj nowego softa np. modyfikowanego z 7 kreskami na baterii i zasięgu, po tej operacji trzeba tylko podłączyć do kabelka na COMa i w Rolisia albo Knoku "Quick set FAID", potem "Reset SW" i ma być dobrze. Dużo takich nokii miałem w rękach i zawsze to samo(oczywiście zdarzały się z padniętym PA ale to już rzadkość). Jak nie pomoże to idź do kogoś kto ma lutownice na gorące powietrze(ja mam).Pozdrawiam :).
  • Poziom 13  
    A ile kosztuje taka amatorka lutownica na ciepłe powietrze? (pytam z czystej ciekawości)
  • Poziom 13  
    HotAir to koszt ok. 500zł. na allegro najtańsze chyba za 400zł.

P.S. Jesteś dla mnie bogiem - żeby płyte telefonu wiercić........

Aha... jakbyś przypadkiem kupił HotAira, to zanim coś zaczniesz robić, skonsultuj się z nami. Sam tego nie rób. błagam~~~~
  • Poziom 18  
    Na tym forum czytalem, że można wygrzać telefon w piekarniku! Ty masz różne ciekawe pomysły, np. z tym wierceniem, więc sprawdź też ten. Później napisz jakie były tego efekty.

/władek
  • Poziom 16  
    najlepiej włóż go do pieca w którym wypalają cegły,tam jest odpowiednia temperatura która z pewnością postawi ten telefon
  • Warunkowo odblokowany
    Hehe, pogaratulować pomysłu ;) A co do ceny Hot-ów, to już za 270 zł kupisz (Net 852). Kurczę, ja na twoim miejscu nie zasosiłbym tela do serwisu, toroszkę siara (otwierają, a tam dziura wywiercona ;)). Sądzę, że telefonik już zawsze będzie spełniał rolę budzika ;)
  • Poziom 13  
    Słuchajcie, eureka. Znów miałem genialny pomysł :) Zamieniłem śrubkę (tą co ją mam wkręconą w płyte główną). Wcześniej była chyba stalowa(taka jaką przykręca sie obudowę), a zamieniłem ja na troszkę grubszą ale miedzianą i telefon działa. W sumie to nie do końca, bo można jedynie esy wysyłać-jak próbuje dzwonić to łączy mnie tak długo że mi się nawet czekać nie chce :) Nie wiem co jest?
  • Warunkowo odblokowany
    Końcóka mocy (PA) do wymiany ;)
  • Poziom 15  
    moze nadal zimny lut ,wszyscy wygrzewają płytke róznymi sposobami opalarką też się da w końcu ma około 400 stopni ,fakt za 70 zł z marketu ale sagema wygrzałem i działa do dziś
  • Poziom 13  
    :) uważam że mikrofala była by najlepsza do wysuszenia tel. ;) tak po za tym taką płyte kupisz w używańcu za jakieś 40-50 zł , a do tej weź większe wiertło :P
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem większe wiertło nie pomoże... Tu trzeba coś w stylu młota pneumatycznego... A nawiasem mówiąc mam brata, który czyścił głowice w wierzy(mechanizm kasetowy) papierem ściernym, kiedy zobaczył, że skutek jest fatalny, chciał zregenerować głowicę przewiercając ją na wylot... Myślałem, że tylko on ma takie kosmiczne pomysły ale widzę, że nie... Re3pect dla Was dwóch...
    P.S.
    Kup sobie drugą(używaną) płytę główną jak chcesz żeby coś z tego było, najlepiej na Allegro. Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 18  
    slimshady napisał:
    :) uważam że mikrofala była by najlepsza do wysuszenia tel. ;) tak po za tym taką płyte kupisz w używańcu za jakieś 40-50 zł , a do tej weź większe wiertło :P

W szczególności dla mokrych telefonów. :P :-) ;-)
  • Poziom 18  
    chlopaki!!! po co znowu wiercic?
    kolejna dziurke moge wam zrobic malym badunkiem wybuchowym!!!
    i przy okazji plyta na pewno porzadnie sie rozgrzeje i "osuszy"
  • Poziom 18  
    dobra a tak na serio to jak wam potrzeba taniej precyzyjnej lutownicy to wystarczy zastapic w grot w konwencjonalnej transformatorowej lutownicy bardzo cienkim drutem (miedz, srebro albo wolfram!!!) z pomoca takiej przerobki wymienilem sobie ostatnio oswietlenie w N 3510 na blekitne
    powodzenia