Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchnia gazowo-elektryczna Amica ( luźne pokrętło ).

casus 20 Sep 2011 20:12 6858 1
    casus
    Level 9  
    Witam
    Posiadam kuchenkę Amica comfort ( dwa palniki gazowe + dwie płyty grzewcze ). Od jakiegoś czasu pokrętło jednego z gazowych palników stało się luźne ( kiwa się dosyć mocno na lewo i prawo, oraz lekko wystaje poza inne). Działa prawidłowo, lecz niepokoi mnie fakt, że może to być przyczyną nieszczelności kurka. Kurki są zwykłe ( bez zabezpieczenia przeciwwypływowego ). Może ktoś poradziłby mi jak zdemontować tę kuchenkę, aby dostać się do kurka i ewentualnie go naprawić (dokręcić), oraz czy faktycznie grozi ta sytuacja rozszczelnieniem instalacji.. Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    casus
    Level 9  
    Więc sam doszedłem, że nie ma potrzeby zdejmowania górnej płyty. Wystarczy zdjąć pokrętła tylko od gazu i odkręcić dwa wkręty pod spodem trzymające panel pokręteł ( przy otwartym piekarniku). Będzie wówczas możliwość zdjęcia go i poprzez otwór widać cały kurek ....oczywiście u mnie był prawie cały odkręcony (poluzowane śruby mocujące), swoją drogą lipne bez żadnych nakładek i lekko przejechane tylko farbą. Podejrzewam, że po kilku latach użytkowania nie tylko u mnie wystapił ten problem. Pozdrwawiam.