Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GR-409 GTPA reset modułu sterowania

20 Wrz 2011 21:37 5829 4
  • Poziom 10  
    Witam !!! Od sześciu lat posiadam w.w. lodówkę. Problemy zaczęły się po powrocie z wakacji na czas których przełączyłem ją w tryb Vacation . Po przełączeniu w tryb pracy normalnej okazało się , że nie chłodzi część chłodziarkowa , zamrażarka działała prawidłowo. Poradzono mi abym całkowicie rozmroził lodówkę, pomogło na parę dni. Dodatkowo zauważyłem problem z panelem sterowania. Święcą się wszystkie diody wskaźnika temp. zamrażarki oprócz pierwszej -15st. nie działają przyciski. Pomaga odłączenie na krótko od prądu , na jakiś czas. Przejrzałem i przelutowałem panel , sprawdziłem stabilizatory wszystko wygląda ok. W między czasie ponownie przestała chłodzić część chłodziarkowa , ponownie rozmroziłem lodówkę i ponownie wystarczyło na kilka dni. Ostatnio dobrałem się do ścianki zamrażarki i po zdjęciu pokrywy okazało się że wszystko co się pod nią znajduje jest mocno zlodzone. Dzwoniłem serwisanta AGD , który stwierdził ,że uszkodzony jest moduł , ale ja postanowiłem popytać na forum , zwłaszcza ,że kolega u którego kupiłem lodówkę podpowiedział mi , że może być brudny kanał którym przedostaje się zimne powietrze dla tego zamarza oraz ,że powinno być coś takiego jak reset lodówki , który przywraca prawidłową pracę modułu sterowania. Proszę o porady , dodam , że z wykształcenia jestem elektronikiem i z niektórymi problemami mogę sobie poradzić sam . Z góry dziękuję i pozdrawiam Piotrek
  • Moderator AGD i automatyka
    pimel napisał:
    ponownie rozmroziłem lodówkę i ponownie wystarczyło na kilka dni.

Wskazuje to na niedziałającą grzałkę parownika.
  • Poziom 10  
    W jaki sposób mogę ją sprawdzić
  • Poziom 10  
    Witam !!! Okazało się ,że uszkodzona jest grzałka !!! Zamówiłem w serwisie w Łodzi.
    Świecenie diod okazuje się kodem uszkodzenia . Dziękuję za pomoc "mrhari" i
    " colcolcol " Czekam na grzałkę i mam nadzieję , że na tym się zakończy . Poinformuję na forum . Pozdrawiam Piotrek
  • Poziom 10  
    Witam ponownie .Porady okazały się trafione , to była grzałka . Po jej wymianie w części chłodziarkowej jest o.k. Mam inny problem , a może to nie jest problem ? Wydaje mi się , że lodówka często się włącza , tzn. pracuje dość długo , dodatkowo praca jest dość głośna i przypomina czasami " dudnienie krzywej felgi samochodowej " oczywiście w odpowiedniej skali. Są momenty kiedy jest w stanie czuwania , ale są one krótkie. Jak udało mi się zauważyć to są one od 3 do 5-6 min. i znów się włącza .Przyznam się , że przed awarią nie zwracałem na to uwagi , dla tego zastanawia mnie ta sytuacja . Proszę o opinie i z góry dziękuję . Piotrek