Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka LG GR-409 GTPA reset modułu sterowania

pimel 20 Sep 2011 21:37 8976 4
    pimel
    Level 10  
    Witam !!! Od sześciu lat posiadam w.w. lodówkę. Problemy zaczęły się po powrocie z wakacji na czas których przełączyłem ją w tryb Vacation . Po przełączeniu w tryb pracy normalnej okazało się , że nie chłodzi część chłodziarkowa , zamrażarka działała prawidłowo. Poradzono mi abym całkowicie rozmroził lodówkę, pomogło na parę dni. Dodatkowo zauważyłem problem z panelem sterowania. Święcą się wszystkie diody wskaźnika temp. zamrażarki oprócz pierwszej -15st. nie działają przyciski. Pomaga odłączenie na krótko od prądu , na jakiś czas. Przejrzałem i przelutowałem panel , sprawdziłem stabilizatory wszystko wygląda ok. W między czasie ponownie przestała chłodzić część chłodziarkowa , ponownie rozmroziłem lodówkę i ponownie wystarczyło na kilka dni. Ostatnio dobrałem się do ścianki zamrażarki i po zdjęciu pokrywy okazało się że wszystko co się pod nią znajduje jest mocno zlodzone. Dzwoniłem serwisanta AGD , który stwierdził ,że uszkodzony jest moduł , ale ja postanowiłem popytać na forum , zwłaszcza ,że kolega u którego kupiłem lodówkę podpowiedział mi , że może być brudny kanał którym przedostaje się zimne powietrze dla tego zamarza oraz ,że powinno być coś takiego jak reset lodówki , który przywraca prawidłową pracę modułu sterowania. Proszę o porady , dodam , że z wykształcenia jestem elektronikiem i z niektórymi problemami mogę sobie poradzić sam . Z góry dziękuję i pozdrawiam Piotrek
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    pimel wrote:
    ponownie rozmroziłem lodówkę i ponownie wystarczyło na kilka dni.

Wskazuje to na niedziałającą grzałkę parownika.
    pimel
    Level 10  
    W jaki sposób mogę ją sprawdzić
    pimel
    Level 10  
    Witam !!! Okazało się ,że uszkodzona jest grzałka !!! Zamówiłem w serwisie w Łodzi.
    Świecenie diod okazuje się kodem uszkodzenia . Dziękuję za pomoc "mrhari" i
    " colcolcol " Czekam na grzałkę i mam nadzieję , że na tym się zakończy . Poinformuję na forum . Pozdrawiam Piotrek
    pimel
    Level 10  
    Witam ponownie .Porady okazały się trafione , to była grzałka . Po jej wymianie w części chłodziarkowej jest o.k. Mam inny problem , a może to nie jest problem ? Wydaje mi się , że lodówka często się włącza , tzn. pracuje dość długo , dodatkowo praca jest dość głośna i przypomina czasami " dudnienie krzywej felgi samochodowej " oczywiście w odpowiedniej skali. Są momenty kiedy jest w stanie czuwania , ale są one krótkie. Jak udało mi się zauważyć to są one od 3 do 5-6 min. i znów się włącza .Przyznam się , że przed awarią nie zwracałem na to uwagi , dla tego zastanawia mnie ta sytuacja . Proszę o opinie i z góry dziękuję . Piotrek