Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak obrazu i sygnałów dźwiękowych płyty głównej

20 Wrz 2011 21:39 5068 7
  • Poziom 10  
    Witam mam spory kłopot z uruchomieniem komputera od kiedy chciałem podłączyć kontroler USB pod płytę główną, a mianowicie kiedy to zrobiłem po naciśnięciu przycisku POWER komputer nie dawał oznak życia więc odpiąłem kontroler lecz komputer dalej nie reagował następnie co zrobiłem to reset BIOS na odłączonym zasilaniu lecz i tym razem komputer nie działał. Dodam jeszcze że próbowałem odpalać płytę główną bez żadnego podzespołu (tylko wiatrak od procesora, zasilacz i głośnik płyty głownej) i to także bez skutku. Kilka razy udało mi się uruchomić tą płytę główną tak że było słychać jeden krótki dźwięk ale to i tak nic nie dawało bo obrazu dalej nie było Myślę że to może być usunięty BIOS z płyty głównej ale nie jestem pewien i proszę o porady. A i bateria na płycie głównej była wymieniana na nową ale to i tak nie podziałało. Proszę was o pomoc i porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    emil2011 napisał:
    mam spory kłopot z uruchomieniem komputera od kiedy chciałem podłączyć kontroler USB pod płytę główną

Dlaczego poprzednio napisałeś dokładniej, a teraz już najważniejszą część opisu pominąłeś?
    emil2011 napisał:
    chciałem podłączyć kontroler USB pod płytę główną przy włączonym komputerze

emil2011 napisał:
    Kilka razy udało mi się uruchomić tą płytę główną tak że było słychać jeden krótki dźwięk

Zatem Twoje podejrzenie, że
    emil2011 napisał:
    Myślę że to może być usunięty BIOS z płyty głównej

nie ma racji bytu. Jeżeli to jest ta sama płyta, której używałeś przed manewrami z kontrolerem USB, to kto i kiedy mógłby usunąć BIOS? Chyba, że sam nie rozumiesz tego, co napisałeś.

Podaj dokładną konfigurację sprzętu, nie pomijając modelu zasilacza. Na pytanie zawarte na początku postu odpowiedz bez krętactw.
  • Poziom 10  
    Więc jestem już troche zaspany i mi wypadło z głowy następnym razem troche się skupie no ale przejdźmy do sedna czy wie ktoś co to jest za problem i czy mam szukać jakiegoś dobego serwisu komputerowgo ( w okolicach Lublina) czy da rade naprawić to w domu. Niżej specyfikacja mojego zasilacza. :)

Model TAKE ME
    Seria b.d.
    Moc 400 W
    Standard ATX wersja 2.2
    Maksymalne obciążenie [A] +3.3V: 25 A
    +5V: 25 A
    +12V: 18 A
    -12V: 0.8 A
    -5Vsb: 2 A
    Maksymalne obciążenie [W] +3.3V, +5V: 180 W
    +12V: 180 W
    -5V: 2.5 W
    -12V: 6 W
    Złącza 1x 20 ATX
    1x 4 pin P4/12V
    4x 4 pin HDD (Molex)
    1x 4 pin FDD
    Chłodzenie 80 mm wentylator
    Automatyczna regulacja obrotów
    Czas bezawaryjnej pracy 50000 MTBF
    Wymiary 150 x 85 x 140 mm [S x W x G]
    Napięcie wejściowe 230 V

A dodam że na płycie były lutowane ścieżki z powodzeniem wszystko działał do tego przykrego incydentu z kontrolerem USB a zasilacz jest 20 PIN a na płycie głównej mam 24 PIN, nie wiem czy to ma znaczenie ale jak już mówić to wszystko. Specyfikacja płyty głównej GA-945GZM-S2 rev.3.0

Procesor Obsługa procesorów Intel® Core™ 2 Extreme dual-core / Core™ 2 Duo / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D
    Obsługa 1066(dzięki podkręcaniu)/800/533MHz FSB
    Chipset Mostek północny:
    Intel® 945GZ Express
    Mostek południowy:
    Intel® ICH7
    Realtek RTL8110SC Gigabit Ethernet
    8 kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC883
    Pamięć 2 x DDRII DIMM slots up to 2GB
    Supports dual channel DDRII 533 / 400 DIMM
    Obsługa pamięci 1.8V DDRII DIMM
    Złącza rozszerzeń Złącze PCI Express x16 o szerokości pasma x4
    3 złącza PCI
    Wewnętrzne złącza wejścia/wyjścia 1 x złącze dla czujnika otwarcia obudowy
    1 x IDE
    4 x SATA II 3Gb/s
    1 x SPDIF in/out
    1 złącze power LED
    1 złącze front panel audio
    1 złącze front panel
    1 złącze wentylatora systemowego
    1 złącze wentylatora procesora
    1 x FDD
    2 wewnętrzne złącza pinowe (możliwość wyprowadzenia 4 złącz USB)
    1 x COM B
    1 złącze zasilania 4-pin ATX 12V
    1 złącze zasilania 24-pin ATX
    1 x CD in
    Złącza wejścia/wyjścia na tylnym panelu 6 x złącze audio (Line In / Line Out / MIC In / Surround Speaker Out(Rear Speaker Out) / Center/Subwoofer Speaker Out / Side Speaker Out)
    4 x USB 2.0/1.1
    1 x serial port (COM A)
    2 x PS/2 (klawiatura/mysz)
    1 x LPT
    1 x RJ45 LAN
    1 x VGA
    Monitoring sprzętowy Monitoring systemu prędkości wentylatora
    Monitoring napięć zasilania
    Monitoring temperatury systemowej
    Funkcja CPU Smart Fan
    Ostrzeżenie przy uszkodzeniu wentylatora procesora / systemu
    Ostrzeżenie przed przegrzaniem procesora
    BIOS PnP 1.0a, DMI 2.0, SM BIOS 2.3, ACPI 1.0b
    4 Mbit'owy układ BIOS
    Licencjonowany BIOS AWARD™
    Inne funkcje @BIOS™
    Xpress ™ Recovery 2
    Xpress™ Install
    Virtual Dual BIOS (Xpress BIOS Rescue)
    Obsługa Download Center
    EasyTune™ 5
    Q-Flash™
    Wymiary microATX
    244mm x 220mm
    Uwagi Z uwagi na różne warunki obsługi Linuxa, prosimy o pozyskanie sterowników ze strony internetowej producenta danego układu.
    Większość dostawców sprzętu/oprogramowania nie zapewnia już wsparcia dla Win9X/ME. Jeśli sterowniki do Win9X/ME będą nadal dostępne, to zostaną one opublikowane na naszej stronie.
  • Poziom 43  
    Inny zasilacz na początek do podmiany.
    Pokaż miejsca tych lutowanych ścieżek.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    emil2011 napisał:
    zasilacz jest 20 PIN a na płycie głównej mam 24 PIN, nie wiem czy to ma znaczenie

Ma znaczenie.
    Napisz dokładnie co chciałes podłączyć pod płytę główną pod napięciem i w które miejsce chciałeś podłączyć.
  • Poziom 10  
    A więc zasilacz sprawny bo podłączałem na sucho bez płyty głównej ale próbowałem także pod innym zasilaczem uruchomić tę płytę

Brak obrazu i sygnałów dźwiękowych płyty głównej Brak obrazu i sygnałów dźwiękowych płyty głównej

Taki kontroler jak ten na obrazku ( to co leży niżej) tylko że z jedną wtyczką 10 pin a nie dwoma po 5 pin
  • Poziom 10  
    Niestety ale chyba rozwiązałem problem jest to spalony chipset płyty głównej dowiedziałem się o tym w serwisie komputerowym. Spowodowane to było podłączeniem tego kontrolera usb który był trefny i spalił ten chipset.

I teraz mam pytanie jaką płytę główną polecacie pod Intel Celeron D 347 3,06 GHz i ATI Radeon X1300 PRO i pod DDR2 najlepiej no i w miare tanią tak za 100 zł może być używana obojętnie żeby działała

Dodano po 34 [minuty]:

Link czy taka płyta byłaby dobra??
  • Admin grupy komputery
    emil2011 napisał:
    I teraz mam pytanie jaką płytę główną polecacie pod Intel Celeron D 347 3,06 GHz i ATI Radeon X1300 PRO i pod DDR2 najlepiej no i w miare tanią tak za 100 zł może być używana obojętnie żeby działała

Dodano po 34 [minuty]:

Link czy taka płyta byłaby dobra??

To pytanie zadaj w innym dziale forum. Temat zamykam.