Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miganie oświetlenia klatki w bloku

20 Wrz 2011 22:00 1434 5
  • Poziom 15  
    Mieszkam w bloku, gdzie często palą się żarówy na klatce... niestety nie wiem jakiego to typu oświetlenie :(
    Zauważyłem, że przed właściwym wyłączeniem się oświetlenia, oświetlenie wykonuje kilka mrugnięć, tak jakby ostrzegawczych: po ok. 2:40, 2:50, 3:00 i 3:10 [mm:ss]. Czy ktoś z Państwa podpowie co jest powodem tych mrugnięć co może być powodem tych kilku mrugnięć oświetlenia przed jego wyłączeniem? Czy to możliwe, że tak zaprojektowano, czy raczej usterka czy niedopatrzenie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin Elektroenergetyka
    minimaxi napisał:
    Mieszkam w bloku, gdzie często palą się żarówy na klatce...

Palą się czyli świecą się?
    minimaxi napisał:
    niestety nie wiem jakiego to typu oświetlenie :(

To się zdecyduj przed chwilą pisałeś o "żarówach".

minimaxi napisał:
    Zauważyłem, że przed właściwym wyłączeniem się oświetlenia, oświetlenie wykonuje kilka mrugnięć, tak jakby ostrzegawczych: po ok. 2:40, 2:50, 3:00 i 3:10 [mm:ss]. Czy ktoś z Państwa podpowie co jest powodem tych mrugnięć co może być powodem tych kilku mrugnięć oświetlenia przed jego wyłączeniem? Czy to możliwe, że tak zaprojektowano, czy raczej usterka czy niedopatrzenie?

Może być to jakaś usterka, jednak ja stawiam na automat czasowy z sygnalizacją wyłączenia.
  • Poziom 15  
    Dzięki! "Żarówy", które "palą się", czyli jest to "jakieś" oświetlenie zaplombowane, którego poszczególne punkty muszą być często wymieniane z powodu niesprawności -przypuszczam, że tracą żywotność z powodu wielokrotnych mignięć w 1 cyklu. Jeśli automat, to nie wystarczy 1 ostrzeżenie np. 10 sek przed wyłączeniem? Niestety nie mogę pochwalić się znajomością tematu, bo wtedy nie zadawałbym pytań :) -jestem na etapie rozpoznawczym...
  • Admin Elektroenergetyka
    Oświetlenie jest zaplombowane? Klosz z obudową :?:
    Chłopie weź się w garść, to jest forum techniczne, my potrzebujemy dane urządzeń, sterowania i źródeł światła. Stwierdzenie "jakieś" nic nam nie mówi.

PS
    Pytasz jako elektryk czy jako miłośnik wiedzy ogólnej?
  • Poziom 15  
    Łukasz-O napisał:
    ...Chłopie weź się w garść... Stwierdzenie "jakieś" nic nam nie mówi....
    OK, przepraszam szanownych Panów, pisałem w "początkujący", więc proszę o wyrozumiałość. Taka prawda: widzę objawy, nie znam przyczyn, więc myślę, może to standard i fachowiec podpowie... No cóż otworzymy, zobaczymy typ punktu świetlistego, bo nic więcej nie mogę otworzyć.
  • Moderator
    minimaxi napisał:
    Łukasz-O napisał:
    ...Chłopie weź się w garść... Stwierdzenie "jakieś" nic nam nie mówi....
    OK, przepraszam szanownych Panów, pisałem w "początkujący", więc proszę o wyrozumiałość. Taka prawda: widzę objawy, nie znam przyczyn, więc myślę, może to standard i fachowiec podpowie... No cóż otworzymy, zobaczymy typ punktu świetlistego, bo nic więcej nie mogę otworzyć.

Kolego, fachowiec nie podpowie, bo nie jest wróżką i otwiera usta wtedy, kiedy ma komplet danych wejściowych i wie na pewno. Bo szkoda mu otwierania ust na mielenie ozorem z "gdybaniami", które funta kłaków nie są warte. "Może tak, a może nie tak" "Jakaś pani mówiła..." "ja kiedyś gdzieś widziałem..."
    To są sprawy techniczne, przy czym mogą być niebezpieczne dla życia dla laików. Tutaj pomyłka może kosztować drogo. Mogę Ci podać linki do tematów, gdzie takie drobne pomyłki kończyły się pieśnią "Niech Aniołowie zabiorą cię do raju".

Dlatego zwróć się do administratora swojego obiektu, bo to on ma zapewnić prawidłowe działanie instalacji. I dbać o to, żeby zaglądał do niej człowiek posiadający odpowiednie kwalifikacje zawodowe, zwany elektrykiem.
    Temat zamykam, żeby odwieść Cię od zajmowania się sprawami do których brak Ci przygotowania merytorycznego.