Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-AK44 nie dziala CD?

30 Nov 2004 09:34 2231 5
 • Level 20  
  Trafiła do mnie wieża Panasonic SA-AK44 - nie czytała płyt. Sprawdziłem najpierw i okazało się, że czyta płyty no ale skoro klient chciał, żeby wyczyścić to rozebralem i rzeczywiście laser był zakurzony. Wyczyściłem go tak, że znowu się świeci jak nowy składam wieże, wkładam płytę i nie odczytuje jej??? Sprawdziłem na różnych płytach i żadnej nie czyta. Co ciekawe płyta kręci się stale tak jakby próbował coś odczytać. Nie wywala żadnych komunikatów czyli ją widzi ale dlaczego nic nie odczytuje?? Jak płytę wsadzę odwrotnie to wywala NO DISC. Naczytałem się trochę o Panasonicach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
  Co może być nie tak??
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 36  
  Dobrze byłoby wpierw ocenić czy czytnik jest sprawny-najlepiej podstawić do innego sprzętu.Ale w tym wypadku to nie oto chyba chodzi skoro przed demontażem czytał płyty.Często naprawy amatorskie tego modelu tak się kończą a konsekwencją jest procesor do wymiany-miałem kilka przypadków ,że tak właśnie się zachowywał-rozkręcał płytę lecz nie zczytywał jej zawartości.Zbadaj czytnik ,jeśli jest sprawny to szukaj procesora .
 • Level 20  
  Już znalazłem na forum podobny problem i tam też podpowiadano, że to może być proceosor :(
  Nie wiem tylko dlaczego piszesz amatorskie naprawy?? Ludzie sami próbują wyczyścić i psują wieże??
  Czytnik jest na 99% dobry - niestety.
  Jak włoże płytę odwrotnie jest NO DISC, a jak prawidłowo nie wyskakuje nic tylko płyta się kręci i próbuje coś odczytać więc płytę widzi.
  Pewnie przez nieostrożność uszkodziłem procka :( , a kiedys już naczytałem się na temat panasoniców dośc dużo tylko, że zapomniałem o tym.
  A wiesz może gdzie moża dostać procesor do niej??
 • Home appliances specialist
  ja bym obstawiał jednak cos z laserem bo to że kręci płytą to znaczy tylko że laser widzi płytę a żeby ją odczytał to potrzebny mu jest jeszcze odpowidni poziom sygnału sprawdz czy nie przekszywiło ci się mocowanie lasera czy nie jest laser krzywo ustawiony wzglendem płyty
 • Level 20  
  Już trzy razy rozbierałem i nic podejrzanego nie zauważyłem. Wszystko jest jak przed czyszczeniem z tą róznicą, że laser (a raczej soczewka) nie jest już okurzony. Jeszcze raz sprawdzę bo jednak skoro płyte widzi tzn., że jakies informację do procesora dochodzą. Może znajde gdzieś podobną wieże to postaram się podstawić cały mechanizm, a o efektach poinformuję.
 • Level 36  
  Czytnik jest sprawny ,problem tkwi w magistrali servo-procesor sterujący.Proc ma uszkodzone porty idące na servo.