Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5750g - Restart i bluescreen

21 Wrz 2011 08:15 2047 5
  • Poziom 8  
    Witam wczoraj kupiłem laptop acer aspire 5750g.

Po normalnym użytkowaniu, instalacji najpotrzebniejszych plików nagle laptop zresetował się i przez 10 sekund była informacja w biosie (w niebieskim kolorze- nie czarnym) czy nie jest to zbyt poważny mankament czy ew, jakieś aktualizacje się zrobiły czy coś, bardziej wyglądało by mi to na błąd, niestety nie mam screena ponieważ był to bios a nie pulpit, czy ktoś miał podobny problem, z czego mógł być ten błąd. Martwię się trochę i dodam jeszcze że laptop jest nowy ! wczoraj kupiony, może iść do serwisu co? :( screen poniżej.

Acer 5750g - Restart i bluescreen
  • Poziom 13  
    Zupełnie bym się tym nie przejmował. Jak zacznie się powtarzać, zainstaluj świeży system, najlepiej z ori. płyty od microsoftu nie recovery, klucz powinien pasować. Jeśli na świeżym systemie problem będzie się powtarzał, wtedy zgłoś się do sprzedawcy.
  • Poziom 43  
    Wszystko zdaje się sprowadzać do zmiany, przeinstalowania sterownika sieci (wifi?), ale przyczyną może być również ta instalacja "najpotrzebniejszych plików", bo przecież aniś systemu nie podał (domniemywać można, że ot jakiś Windows 7), aniś te programy wymienił (kiedyś taki błąd dawała Vista z oprogramowaniem Symanteca).
  • Poziom 12  
    Ja bym sprawdził najpierw dziennik zdarzeń i zobaczył czy aplikacja nie powoduję błedów. Potem bym sprawdził czy wszystkie sterowniki są prawidłowe. A to jest Windows XP czy Windows 7 ? bo na Win7 jeszcze się nie spotkałem z blue screen.
  • Poziom 8  
    windows 7 dodam że system jest nowy ma 2 dni przed wczoraj kupiłem laptopa, usunąłem rano zainstalowany już wcześniej program antywirusowy McAfee, poszedłem do szkoły a komputer zostawiłem włączony i pobierały mi się gry, przyszedłem i się nie zresetował ... ale jak coś to napisze za kilka dni czy problem się powtarza czy usunięcie antywirusa zakończyło błąd i resetowanie. :) ps: od 2 mam komputer i około 5 razy miałem błąd
  • Poziom 8  
    usunięcie antywirusa rozwiązało CAŁKOWICIE problem