Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wielu urządzeń jednym pilotem

koczis_ws 21 Wrz 2011 08:20 2318 7
  • #1 21 Wrz 2011 08:20
    koczis_ws
    Poziom 25  

Witam
    Przeszukałem forum wyszukiwarką i aż dziw ale nie znalazłem podobnego tematu.
    Chodzi mi o to żeby jednym pilotem sterować telewizor, tuner DVB-T i DVD a nie trzema.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 21 Wrz 2011 09:31
    michcior
    Poziom 30  

np.
    http://www.logitech.com/pl-pl/remotes

Myślę, że cała rzesza producentów o skośnych oczach rozwiązała ten problem również.
    Kolega miał logitecha (jakieś 3 lata temu) takiego z dotykowym ekranem, to była porażka jeśli chodzi o jakość softu. Ale to w cale nie znaczy że inne modele są do bani.

0
  • #3 21 Wrz 2011 12:07
    hojlo1
    Poziom 35  

Używałem "zamienników made in Ch..."... tylko Logitech. ;)

0
  • #4 21 Wrz 2011 17:57
    rybart
    Poziom 22  

Moge z czystym sumieniem polecic zakup pilota uniwersalnego Silvercrest 10w1 dostepnego w sieci sklepow LIDL

Zalety
    Cena - 30 zl
    Umozliwia sterowanie do 10 urzadzen
    Ma wyswietlacz LCD co ulatwia jego programowanie
    Podswietlanie klawiatury i wyswietlacza
    Dobrze lezy w rece
    Moze nauczyc sie ok 150 rozkazow odczytanych z oryginalnych pilotow gdy brak urzadzenia na liscie gotowcow
    Umozliwia tworzenie makr czyli sekwencji klawiszy
    Wylaczanie wszystkich urzadzen jednym przyciskiem
    ITD

oraz

Dwa timery do zaprogramowania wlacz-wylacz

Gwarancja 24 miesiace

0
  • #5 22 Wrz 2011 14:19
    koczis_ws
    Poziom 25  

Dzięki, zaraz po pracy lecę do Lidla

Dodano po 5 [godziny] 46 [minuty]:

:( niestety już ich nie ma. To była oferta z marca.
    Ale będę szukać tego typu pilota dalej.

0
  • #6 22 Wrz 2011 16:00
    rybart
    Poziom 22  

Zycze troche szczescia i optymizmu.
    Ja swojego pilota kupilem w Lidlu w sierpniu zupelnie przypadkowo - nie bylo go w ofercie ani wczesniej w sprzedazy - po prostu Lidl od czasu do czasu dorzuca do sprzedazy rozne artykuly przemyslowe - niestety do kazdego sklepu trafia wtedy cos innego, wtedy rowniez mozesz trafic na nizsza cene. :)

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić pisownie. [forestx]

0
  • #7 26 Wrz 2011 09:40
    koczis_ws
    Poziom 25  

Przyglądałem się w sklepach różnym pilotom uniwersalnym i widzę , że filozofia jest następująca:
    wybieram przyciskiem urządzenie i steruję nim. W sumie to się niewiele różni od leżących osobnych pilotów na stole. Mnie się marzy coś takiego, że mam jednego pilota obsługującego różne urządzenia tak jakby to było jedno . Czyli np przełączając kanały wybierając np 1 to włącza się kanał analogowy w TV a wciskając np 5 włącza się kanał cyfrowy z STB a telewizor przełącza się na video.
    Czy takie piloty są ?

0
  • #8 26 Wrz 2011 11:44
    Pawel2420
    Poziom 30  

koczis_ws napisał:
    Mnie się marzy coś takiego, że mam jednego pilota obsługującego różne urządzenia tak jakby to było jedno . Czyli np przełączając kanały wybierając np 1 to włącza się kanał analogowy w TV a wciskając np 5 włącza się kanał cyfrowy z STB a telewizor przełącza się na video.
    Czy takie piloty są ?

Tak są.
    Polecam uniwersalne piloty firmy http://www.elmak.pl/
    Kupiłem kiedyś taki i jestem bardzo zadowolony.
    Można sobie zaprogramować dowolną funkcję pod dowolnym przyciskiem. Tzn. dla każdego przycisku pozwala przyporządkować rozkaz i urządzenie do jakiego ma zostać wysłany. Zdaje się, że chyba nawet można jakąś sekwencję rozkazów ustawić. Jednak o takie szczegóły pytaj się producenta.

0