Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASB - po wymianie oleju - czy od razu nie szarpie?

21 Wrz 2011 09:58 2524 3
 • Poziom 8  
  Mamy Passata Combi model 2006 rok z automat. skrzynia biegów. Od jakiegoś czasu skrzynia zaczynała lekko szarpać - raczej na tych niskich biegach. Z czasem po ok. miesiącu zaczęło się robić niepokojąco bo szarpało coraz częściej i codziennie. Postanowiliśmy wymienić olej i uszczelki, filtr. Były dość brudne. Po wymianie w drodze powrotnej z warsztatu (ucieszeni, że nie szarpie), dojeżdżając do domu zaczęło znów szarpać :-(
  Mąż dojeżdża do pracy 20 minut w jedną stronę i wtedy mu nigdy nie szarpie. Jeśli przyjedzie do domu z pracy, i za 20 minut jedziemy gdzieś razem to już na początku szarpie przy zmianie biegów - bo chyba dodatkowe kilogramy nie ą tu ważne??? może prędzej to, że samochód jest rozgrzany???
  Skrzynia to chyba ZF5HP19FL.

  Może to nie ma nic wspólnego, ale jakiś czas temu fachowiec zauważył lekkie sączenie z chłodnicy. Praktycznie niezauważalne.

  1) Czy po wymianie oleju od razu samochód nie powinien szarpać - jeśli to wina oleju, filtra, uszczelki?

  2) Mąż od kilku miesięcy włącza podczas jazdy na luz, gdyż ma ze z górki parę kilometrów - czy to może popsuć skrzynię?
  3) Przy wyprzedzaniu samochodów mąż często włącza "Tryb sportowy" (chyba to się tak nazywa) - by szybciej wyprzedzić. Czy tak może bez uszczerbku dla skrzyni?
 • Poziom 16  
  anna28wp napisał:


  2) Mąż od kilku miesięcy włącza podczas jazdy na luz, gdyż ma ze z górki parę kilometrów - czy to może popsuć skrzynię?3


  Myśle że to nie dokońca przemyśłane zachowanie twojego męża spowodowało że teraz będzie miał lekko pod górkę :D.

  Wyłączanie automatu na N podczas jazdy skutecznie go uśmierca! Szarpania w tym przypadku są oznaką mechanicznego zużycia skrzyni.

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Dokładnie jak kolega wyżej pisze N w czasie jazdy powoli zabija skrzynie . Dobrze by było jeszcze podłączyć pod vaga ,może coś "wypluje" ale nie łódź się ,twoja skrzynia kończy żywot ,ale masz czas na odkladanie kasy..
 • Poziom 8  
  Szarpanie pojawia się jedynie, gdy olej się podgrzeje. Nigdy jak jest zimny. Mam jeszcze nadzieję, że to nic poważnego...