Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw odseparowany(250zł) - pod radio, bez wzmacniacza

lukasz2112 21 Wrz 2011 13:47 6868 13
  • #1 21 Wrz 2011 13:47
    lukasz2112
    Poziom 8  

Witam.
    Chciałbym poprosić fachowców o pomoc.
    Otóż jaki zestaw odseparowany mi polecicie do przodu w drzwi 16/16,5cm?
    Wiem, że tych tematów było już dużo, ale teraz się już pogubiłem i jakby ktoś mógłby mi pomóc, rozwiać moje wątpliwości i wyjaśnić parę rzeczy to byłbym bardzo wdzięczny.

Parę dni temu zamówiłem radio Clarion cz201 i to jest moja jednostka sterująca.
    Chciałem do tego zamówić Gms 960xt+ Gms 25c lecz okazało się, że tego już się nie da kupić (i chyba nie będzie można) i tutaj się bardzo zawiodłem, ponieważ wszyscy twierdzili, że bardzo dobry zestaw jak na taką cenę.
    I teraz nie wiem co mógłbym wybrać, mogę powiększyć swój budżet do MAX 250zł(z wysyłką).
    Głośniki grałyby bez wzmacniacza - planuję kupić, ale za najwcześniej pół roku.
    Drzwi jeszcze nie wygłuszone, lecz to także chcę zrobić tylko, że za jakiś czas dopiero(jak będą fundusze).

Mam na oku POWERBASS S-6C, ale spotkałem się z opiniami, że te głośniki trzeszczą na samym radiu bez wzmacniacza, że radio nie daje rady i teraz już nie wiem. To dość duże pieniądze jak dla mnie i chciałbym je dobrze przeznaczyć.
    Druga opcja to Helixy chciałem db62.1, ale nie wiem, gdzie takie mógłbym kupić.
    I tutaj moje pytanie czy takie same tylko pod inna nazwą HELIX B62C BLUE czy to coś innego?

Bardzo proszę o pomoc.
    Muzyki jakiej słucham to rap, reggae i czasem radia.

0 13
  • #2 22 Wrz 2011 10:45
    barsliw
    Poziom 11  

Mam wrażenie,że helix db 62.1 i helix b62c blue to tylko następca tych pierwszych. Oba do kupienia w 10s. po wpisaniu w google.
    Jest jeszcze mds fc-6 fanatic. Głośniki niezbyt dużej mocy - powinny ładnie pod radiem zagrac.

0
  • #3 22 Wrz 2011 13:25
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pojawił się nowy model GMS-a.

Masz możliwość sprawdzić najnowszy model i podzielić się wrażeniami.

0
  • #4 22 Wrz 2011 13:36
    czadman1111
    Poziom 11  

Witam nie wiem czy ci to pomorze ale posiadam od niedawna owe głośniczki Helix 62.1 i jestem z nich bardzo zadowolony grają pod samym radyjkiem najpierw pod Sony a teraz po Alpinka w mojej ibizce. Byłem w podobnej sytuacji jak ty też szukałem głośników pod samo radio ale teraz zapragnąłem dołożyć do tego zestawu jakiś wzmacniacz i suba zobaczymy jak to będzie śmigać. Niestety nie miałem okazji porównać ich z innymi zestawami ale jestem zadowolony ze swojego wyboru. Pozdrawiam :):D

0
  • #5 24 Wrz 2011 07:11
    lukasz2112
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź.
    Wczoraj zamówilem zestaw Helixa, jak przyjdzie to napiszę jak wrażenia. :)

0
  • #6 30 Wrz 2011 20:24
    michal_gol
    Poziom 9  

I jak wrażenia pod samym radiem? pytam, bo i ja stoję pod takim samym dylematem, też się spóźniłem na promocje gms...

0
  • #7 03 Paź 2011 16:03
    czadman1111
    Poziom 11  

Ja teraz podpiąłem je pod wzmacniacz Rodek 480i i grają jeszcze lepiej niż pod samym radiem :) jak za taka cenę to myślę ze warto ale to moja opinia:). Pozdrawiam

0
  • #8 04 Paź 2011 15:18
    Szwarc3
    Poziom 17  

Proponuję zestaw odseparowany Kruger&Matz ;)

0
  • #9 08 Paź 2011 11:39
    lukasz2112
    Poziom 8  

Sorry, że dopiero teraz odpisuje, ale dopiero wczoraj podłaczyłem dopiero całość - głośniki i radio.

To tak moje wrażenia odrazu po podłaczeniu były mieszane niby wszystko ładnie ale przy większej głośności syki tak jakby trzeszczały / pierdziały, ale zaczałem kombinować w ustawieniach radia i doszedłem do wniosku, że to chyba przez to że radio było na trybie bardzo basowym i moim zdaniem bass był "ciągnięty" przez radio nie tylko z niskotonowych ale i tez z wysoko (jeśli źle myślę niech mnie ktoś poprawi).
    I zacząłem ustawiac radio ująłęm basu z radia że nie był na full tylko trochę, poustawiałem wysokie/niskie/mid i gra teraz bardzo przyjemnie nawet przy głośności zbliżonej do maksymalnej. Przy maksymalnej słychać jeszcze taki dziwne trzeszczenie z syków ale myslę że to także przez bass ustawiony w radiu.
    Do tego także pozostaje fakt, że głośniki muszą się wygrzać te pierwsze 20h.
    Montaż też bardzo prosty widać, że solidna firma.
    Ogólnie jestem zdecydowanie na tak!

0
  • #10 16 Paź 2011 17:36
    lukasz2112
    Poziom 8  

A jeszcze miałbym takie pytanie:
    Jakie uzywane głośniki koaxialne warto kupić na tył w półke bo seryjne blaupunkty trzeszczą i trochę psują scenę, ale moim zdaniem jest bardzo dobrze jak gra coś z tyłu.
    Jakie głośniki byście polecili? Mogą być używane a nawet lepiej tak do 100zł za używkę.
    I lepiej 6x9 czy 16cm(tj, fabryczne)?

0
  • #11 16 Paź 2011 18:33
    ganji
    Poziom 17  

A zdaniem większości ludzi, którzy mieli "jajka" z tyłu jak i tych, którzy już zęby zjedli na car audio, to są one zbyteczne. Trzeba było dołożyć do zestawu przedniego, albo kup jakiś używany wzmacniacz do tych helixów.

0
  • #12 18 Paź 2011 15:24
    lukasz2112
    Poziom 8  

To jak kupię wzmacniacz to w pierwszej kolejności powinienem raczej wygłuszyć drzwi bo przy większej mocy myślę że jakość dźwięku byłaby gorsza mylę się?
    A znowu nie opłaca mi sie inwestować w wygłuszanie za 150zł/200zł bo to wtedy będą pieniążki w błoto bo ten samochód będzie za parę miesięcy sprzedany.
    Chyba że wygłuszyć to taśmą dekarska koszt =40zł jest sens?

A przy okazji wzmacniacza gdyby jednak to jaki wybrać wzmacniacz?(pytam jak nie na teraz to na przyszłość)
    Teraz mam helix b62c a w przyszłości chciałbym jeszcze zestaw powerbass s6c czy np. taki "Moc 4 x 60 Wat RMS przy 4 Ohm •Moc 4 x 100 Wat RMS przy 2 Ohm •Moc 2 x 320 Wat Max przy 4 Ohm w mostku" - CRUNCH BLACK MAXX MXB-480 ??

0
  • Pomocny post
    #13 19 Paź 2011 15:45
    ganji
    Poziom 17  

Taśma dekarska to dobre rozwiązanie. Sam mam pół auta obklejone tą taśmą i jest znacząca róznica.

0
  • #14 02 Lis 2011 20:21
    lukasz2112
    Poziom 8  

Witam ponownie. Z góry przepraszam, że nie zakończyłem tematu, ale to nawet się dobrze składa. Otóż chciałbym prosić jeszcze o poradę jakie jajka lub głośniki 16-stki z tyłu w półkę polecacie. Bo jednak zdecydowałem że chciałbym tam coś założyć bo aktualne już sie nie nadają HERTZ MODEL DCX 690 czy to dobre głośniki?
    Czy może coś z MAC AUDIO (np.MP 69.4)? Czy może BLAUPUNKT GTx 693 (80zł aktualna cena licytacji-do ilu warto i czy warto)?

I także myślę jednak, że jeżeli by się dało jakiś tani wzmacniacz a dobry bo nie lubię kupować badziewia to może też bym kupił co byście polecali?
    Znalazłem kiedyś cruncha 4x70w razem z lpf i hpf lub może coś rockforda?

Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo