Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uziemić komputer by nie szumiały głośniki ?

Lenyyy 21 Wrz 2011 14:05 4285 9
  • #1 21 Wrz 2011 14:05
    Lenyyy
    Poziom 10  

Po podpięciu karty muz. do subwoofera pojawia się buczenie w głośnikach.
    Po wielu testach okazuje się, że przyłożenie wtyczki do obudowy PC generuje dokładnie ten sam efekt buczenia. Podpięcie tymi samymi kablami subwoofera do innego źródła dźwięku wypada pozytywnie [bez zakłóceń]. Winą jest więc zła masa PC.
    Jak uziemić w takim razie PC ?

Wpięty jest w ten sam, uziemiony [mostek masa z neutral] kontakt elektryczny co subwoofer.

0 9
  • #2 21 Wrz 2011 14:20
    beo
    Poziom 36  

A może zakłocenia generują przewody łączące, wzmacniacz z głośnikiem? Miałem podobnie. Wystarczyło jeden z przewodów, nieco unieść. Ekran zapewne załatwił by tę sprawę, ale za leniwy jestem.

0
  • #3 21 Wrz 2011 15:09
    Lenyyy
    Poziom 10  

Podpinając alternatywne źródło dźwięku wszystko jest oki. Wnioskuję zatem, że źródłem przenoszącym zakłócenia jest obudowa PC.
    Skupić należałoby się więc na uziemieniu PC, ale nie wiem jak to zrobić.
    Bezpośrednie połączenie obudowy z zerem gniazdka nie pomaga.

0
  • #4 21 Wrz 2011 18:24
    wlw_wl
    Poziom 38  

Karta dźwiękowa zintegrowana?

0
  • #5 21 Wrz 2011 18:50
    Lenyyy
    Poziom 10  

Tak, zintegrowana.
    Płyta GA-MA74GMT-S2

0
  • #6 21 Wrz 2011 18:59
    adamadi33
    Poziom 43  

Może byś podał markę jak i model tego subwoofera.

0
  • #8 21 Wrz 2011 22:31
    wlw_wl
    Poziom 38  

W takim razie wydaje mi się, że nic z tym się nie da zrobić, poza zmianą na kartę dedykowaną.

U mnie na zintegrowanej, na niektórych słuchawkach zwłaszcza, słychać szumy i piski jak się coś dzieje na komputerze. Buczenia akurat nie ma na szczęście, ale...

0
  • #9 22 Wrz 2011 01:51
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Lenyyy napisał:
    Wpięty jest w ten sam, uziemiony [mostek masa z neutral] kontakt elektryczny co subwoofer.

Czyli bez uziemienia.
    Jeśli masz w pobliżu grzejnik centralnego ogrzewania (podłączony metalowymi rurami) możesz na próbę uziemić obudowę do niego.

0
  • #10 22 Wrz 2011 14:32
    Lenyyy
    Poziom 10  

Panowie, jesteśmy w domu dziś podjąłem próbę ostateczną ... ja, abo on ...

Wybebeszyłem PC na części pierwsze. I okazało się, że:
    1. Po wyłączeniu przełącznika zasilacza na OFF nadal buczy :no:
    2. Po odłączeniu kabla zasilającego z kontaktu nie buczy :ok:
    3. Po wyjęciu zasilacza z obudowy i odpięciu wszystkich zasilań do podzespołów nadal buczy :no:
    Wniosek zasilacz nie sieje; albo nie tylko zasilacz.
    4. Po odłączeniu wszystkich dopiętych kabli zewn. [myszki, skanery, klawiatury itd.] nie buczy :ok:
    5. Metodologią rozumową z Waszymi podpowiedziami podłączyłem wyłącznie kabel monitorowy i ... buczy :no:
    Wniosek: pętle zakłóceń powoduje kabel zasilający PC i monitora podpięty pod inne gniazdko niż subwoofer.
    Podpięcie wszystkich trzech urządzeń pod jeden kontakt rozwiązało problem buczenia.

Dziękuję Panowie za wszystkie powyższe porady i sugestie. Temat załatwiony i do zamknięcia.

0