Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp AR-121E N swieci kontrolka tonera

21 Wrz 2011 18:01 1808 8
  • Poziom 9  
    Witam,

od niedawna dostałem w spadku drukarkę Sharpa tak jak w temacie. Zapoznałem się już z tym tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic501426.html oraz instrukcją obsługi ściągniętą ze strony Sharpa.

1. Wiem już, że ciągle świecąca się dioda (6 kropek w kształcie strzałki zwróconej ku górze) oznacza wymianę tonera,
    2. Załączony toner posiadał taśmę - miał przylepioną taśmę przezroczystą którą usunąłem - wydaje mi się, że to była uszczelka tak jak było to napisane w instrukcji,
    3. po zainstalowaniu tonera w drukarce dioda dalej się pali.
    4. czytając dalej instrukcję obsługi postanowiłem sprawdzić "wydajność tonera", i tutaj pojawia się problem, ponieważ za nic nie mogę się dostać do trybu "użytkownika?" - trzymając wciśnięte przyciski - jaśniej i ciemniej - przez ponad 5. sekund wskaźniki alarmu nie zaczynają migać. Chcę zaznaczyć, że sprawdzenie przebiegu drukarki działa poprawnie - przycisk (c) trzymany ponad 5 sekund wyświetla przebieg: 030540.
    6. Bęben jest czysty i wygląda na w miarę nowy. Z racji tego, że nie widziałem wcześniej nowego oryginalnego tonera do tej drukarki to nie wiem, czy ta folia którą wcześniej zerwałem to była uszczelka tonera.

Reasumując:
    1. Jak sprawdzić czy toner nadaje się jeszcze do użytkowania?
    2. Jak mogę dostać się w tryb użytkownika, by sprawdzić wydajność tonera?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Spróbuj nacisnąć sam przycisk jaśniej przez 5 sec. Co sie stało po założeniu tego nowego tonera, czy maszyna "mieliła"?
    pozdrawiam horse
  • Poziom 9  
    Brak reakcji ze strony drukarki po naciśnięcie samego przycisku jaśniej.
    Po założeniu tonera maszyna mieliła przez chwilę.

Jak macie jeszcze jakieś pomysły lub solucje jak się dobrać do tego trybu użytkownika to będę wdzięczny za podzielenie się nimi.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,

Chciałem się zapytać, czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co do rozwiązania mojego problemu? Bo sam w drukarkach mam nie wielkie doświadczenie i jeżeli nie uda mi się tego jakoś wskrzesić z Waszą pomocą to drukarkę oddam do punktu przyjmowania złomu.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 19  
    proponuję zakupić chip który znajduje się z tyłu kasety, może ten jest wadliwy
  • Poziom 23  
    Cytat:
    2. Jak mogę dostać się w tryb użytkownika, by sprawdzić wydajność tonera?
    możesz sprawdzić tylko ile orientacyjnie zostało toneru, wydajności nie sprawdzisz, nie ma takiej możliwości.
    Cytat:
    Chciałem się zapytać, czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co do rozwiązania mojego problemu? Bo sam w drukarkach mam nie wielkie doświadczenie i jeżeli nie uda mi się tego jakoś wskrzesić z Waszą pomocą to drukarkę oddam do punktu przyjmowania złomu.
    Ja mam, kup nowy toner.

Jak Ci się w samochodzie skończy paliwo, to tez oddajesz go na złom, albo szukasz kałuż aby kałużanką napełnić zbiornik?
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Jak Ci się w samochodzie skończy paliwo, to tez oddajesz go na złom, albo szukasz kałuż aby kałużanką napełnić zbiornik?

To rozumiem, że za każdym razem kiedy skończy Ci się paliwo wymieniasz cały bak :|, bo ja np. dolewam paliwo do baku. Co i może w tym przypadku by się sprawdziło.

Cytat:
    możesz sprawdzić tylko ile orientacyjnie zostało toneru, wydajności nie sprawdzisz, nie ma takiej możliwości.

Ale wygląda na to, że bak przecieka i trzeba go całego wymienić.
    EOT
  • Specjalista - kserokopiarki
    Te maszyny mają chip w tonerze. Ukryty jest we wtyczce w tonerze. Może zacznij od wymiany chipa ?

C.
  • Poziom 9  
    Przedawnienie.