Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola Z10, brak reakcji po ładowaniu przerobioną ładowarką

pawel_g1 21 Wrz 2011 20:50 1537 3
  • #1 21 Wrz 2011 20:50
    pawel_g1
    Poziom 9  

Witam!
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Motoroli Z10, tzn. byłem szczęśliwy do niedawana.
    A sprawa ma się tak:
    Telefon kupiłem jakieś 3 tyg. temu na Allegro. Używany, ale sprawny. Ale niestety podczas eksploatacji (przy bardzo małym stopniu użycia) telefon bardzo szybko rozładowywał baterię (bk-70, 1130 mAh, używana). Bateria nie wytrzymywała nawet doby, ale po upływie kilku dni (i kilku ładowaniach) czas życia baterii "wydłużył" się do ok. 2 dób. Baterię ładowałem z kompa przez kabel USB, ponieważ posiadam ładowarkę z wtyczką chyba amerykańską plus przejściówka na angielską (SPN5202C Charger + SYN7455A Adapter
    Motorola Z10, brak reakcji po ładowaniu przerobioną ładowarką Motorola Z10, brak reakcji po ładowaniu przerobioną ładowarką

Z racji powyższych problemów kupiłem nową nieoryginalną baterię: TEL1 MOTOROLA BK-70

Następnie przerobiłem w następujący sposób ładowarkę:
    Motorola Z10, brak reakcji po ładowaniu przerobioną ładowarką
    Połączyłem kablem bolce z ładowarki do polskiej wtyczki. Co według mnie było poprawnym połączeniem (chociaż mogę się mylić) gdyż jak wynika z podanej specyfikacji, ładowarka może pracować bezpośrednio podłączona do polskiej sieci.
    Wg producenta:
    input: 100-240V~50-60Hz, 120 mA
    Tak przerobioną ładowarką naładowałem starą (oryginalną) baterię. Obyło się bez problemów. Następnie wyjąłem starą i włożyłem nową baterię i zacząłem ją katować różnymi aplikacjami w celu jej rozładowania. No i po paru godzinach dopiąłem swego i rozładowałem (a przynajmniej tak mi się wydawało) baterię do zera i tel się wyłączył (wcześniej nie monitował i niskim stanie naładowania baterii). Po tym wyłączeniu podłączyłem tel do ładowarki i zero reakcji, potem do kompa i znów zero reakcji. Na starej baterii tak samo. Telefon "martwy", zero śladów życia.

I właśnie tu nasuwa się pytanie czy któreś z moich powyżej opisanych działań mogło wpłynąć na taki stan telefonu.
    Link do aukcji - usunąłem- reulamin punkt 3.1.18.
    jever 23

0 3
  • #2 22 Wrz 2011 10:58
    arem
    Poziom 39  

Odnośnie ładowarki - jak działała poprawnie z oryginalną baterią/akumulatorem , to na pewno jest dobra , nawet po dokonaniu przeróbek na wtyk standardu polskiego.
    Akumulator jeśli wyczerpałeś poniżej poziomu zadziałania procesora i układu ładowania , to podłącz go do ładowania i poczekaj jakiś czas - powinno pokazać się ładowanie. Jeśli nie , to trzeba podnieść napięcie baterii ręcznie , za pomocą zewnętrznego zasilacza stosując standardowe parametry ładowania akumulatora - 1/10Q.
    Z akumulatorami dedykowanymi dla danego modelu telefonu / nie oryginały/ jest różnie i czasami po pierwszym rozładowaniu , nie dają się ładować , jak też ich pojemność nie jest taka jak podaje producent.

0
  • #3 22 Wrz 2011 19:13
    pawel_g1
    Poziom 9  

Tak też właśnie od razu pomyślałem i poczekałem jakiś czas, jednak mimo trzymania telefonu podłączonego do ładowarki - zero reakcji. Potem włożyłem starą (naładowaną wcześniej) baterię i tak samo jak przy nowej, telefon wcale nie reaguje na nic. Nie włącza się nie reaguje przy podłączeniu do kompa i do ładowarki. A co do zmiany napięcia baterii, to nie za bardzo mam czym to zrobić, ale wyczytałem gdzieś, że napięcie ładowania powinno wahać się w granicach 110-135% SEM baterii, więc przy napięciu baterii 3,7V; napięcie ładowania właśnie powinno wynosić max. ok. 5V, czyli tak jak napięcie wyjściowe ładowarki, tudzież portu USB w kompie. Tak więc czy to aby na pewno nie zaszkodziłoby baterii? Pytam, bo za bardzo się na tym nie znam.

Aha. Podczas ładowanie nie grzeje się ani telefon, ani bateria, ani ładowarka. Poprzednio (gdy telefon działał) lekko nagrzewały się okolice gniazda ładowania, bateria i ładowarka.

0
  • #4 30 Wrz 2011 17:49
    drzejan1
    Poziom 2  

Bez prostego miernika uniwersalnego (ok. 10 zł) nie ruszysz z miejsca. Jeżeli doprowadziłeś do głębokiego rozładowania baterii to trzeba je teraz naładować. Ale o tym powie miernik który i tak Ci się przyda do 1000 innych czynności. Miernik to P O D S T A W A .

0
  Szukaj w 5mln produktów