Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vmware 5 nie wykrywa pendrive i w ogóle USB [SOLVED]

21 Wrz 2011 21:26 9782 4
  • Poziom 27  
    Witam.
    Mam Windows 7. Zainstalowałem VMware 5, na którym uruchamiam Windows XP. Niestety po wpięciu pendrive wirtualna maszyna nie rozpoznaje urządzenia USB.
    W ogóle nie ma ikonki USB w prawym dolnym rogu, w którym znajdują się ikonki oznaczające dysk twardy, CD itd.

Dodam, że mam w laptopie 2 porty i jeden jest wykorzystywany pod mysz radiową. Ona działa bez zarzutu w wirtualnej maszynie.
    Dodam jeszcze, że kiedy instalowałem VMware pod windos XP nie było żadnego problemu i porty USB były wykrywane bez problemu.

Jak to naprawić?
    Przeinstalowałem vmware, ale to nie pomogło.
  • Poziom 36  
    Podczas tworzenia nowej maszyny wirtualnej, masz opcje dodania portów usb, bodajże.
  • Poziom 27  
    Podczas instalacji nowej maszyny nie ma takiej opcji nawet wybierając typ Custom. Mogę dodać nowy USB Controller w opcjach zainstalowanej już wirtualnej maszyny na której jest XP, ale to nic nie daje. Tzn nie mogę dodać dodatkowego kontrolera. Usunąłem ten co był i dodałem nowy. le to nic nie zmieniło.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    IMHO to, że Twoja mysz radiowa (na USB pod gospodarzem - Win7) działa to ma mało wspólnego z USB w VM (WinXP) - prawdopodobnie jest jako PS/2.
    Poprostu urządzenie USB jest odłączane od gospodarza i podłączane do gościa (a lepiej działającą mysz pod gospodarzem mieć :wink:)

Włóż pendrive'a a, potem menu VM > Removable devices i go dodaj, wystartuj VM.

W VM wejdź do menedżera urządzeń i obadaj j.w. mysz (jej typ) oraz kontrolery USB.
    W Win7 też wejdź do menedżera urządzeń i poszukaj coś w stylu VMware USB Device (może się pojawiać w trakcie startu VM)

poczytaj:
    http://www.vmware.com/pdf/ws5_manual.pdf
    str. 398
  • Poziom 27  
    Odinstalowałem wersję 5.5.4 a zainstalowałem wersję 7 trial i teraz działa. Nawet internet działa na wirtualnej maszynie co wcześniej nie miało miejsca.