Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator ISP/ICP z płytki AVT937 dla ST7"CANNOT INITIALIZE THE PARALLEL

21 Wrz 2011 21:32 2905 1
  • Poziom 10  
    Witam,

zakupiłem sobie mikro kontroler ST7FLITE19. W związku z drogimi programatorami postanowiłem kupić sobie taki za 24 złote, płytka AVT-937 do samodzielnego montażu.

Mam problem przy programowaniu. Otóż podłączam mikrokontroler przez USB do komputera stacjonarnego, oraz z drugiej strony do tegoż programatora a go do komputera bezpośrednio na port LPT (port drukarkowy szeroki grzebieć - mam tylko taki jeden).

O to, co się dzieje. Przy odpaleniu programu ST7 Visual Programmer wyskakuje mi takie okienko : "Cannot initialize the Parallel Port. Try another port or reinstal the software".

Na komputerku mam dołączony ekran lcd, świeci się on, w momencie takiego podłączenia do portu na ekranie lecą mi jakieś krzaczki, na mikrokontrolerku jest zasilanie (świeci się dioda) na programatorze także jest zasilanie. Nie wiem co mam robić bo wykosztowałem się trochę na wszystko, nawet stację lutowniczą kupiłem za 350 zl, bo postanowiłem że pobawię się tym wszystkim. Gdy odłącze programator od komputera nic się nie dzieje. Na mikrokontrolerze mam 2 guziczki, po nacisnieciu 1 wyskakuje mi jeden adres www, po nacisnieciu 2 drugi adres, nie całe bo są jakieś krzaczki w miedzy czasie albo nie do końca widoczne. Po odłączeniu programatora od Mikrokontrolera gdy podłącze go pod zasilanie USB ekran jest czysty, tylko podświetlony, żadne dane nie zapisują się widocznie w pamięci.

Korzystam z oprogramowania ST7 Visual Develop.

Mój komputer to Windows 7 64 bit, GeForce 9600 GT 512mb, 4 gb RAM, płyta główna Gigabyte G31M-ES2C.

STANDARDOWE USTAWIENIE W BIOS (może to do czegoś konkretniej się przyda)

ONBOARD PARALLEL PORT : 378/IRQ7 (dostępne jeszcze 278/IRQ5 oraz 3BC/IRQ7)

oraz

PARALLER PORT MODE : SPP (dostępne są jeszcze : EPP , ECP oraz ECP + EPP)

Jeśli ktoś się na tym zna, miał podobny problem albo zna rozwiązanie to proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Ustawiales w inny tryb pracy port rownolegly w bios ?