Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16V 2000r nie działa klimatyzacja

21 Wrz 2011 21:44 11697 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z klimatyzacją.
    Chodzi o to, że nie włącza się wcale.
    Dodam, że brak błędów na komputerze.
    Jest dopiero nabita ilość i ciśnienie gazu ok.
    Niby wszystko sprawne ale nie działa.
    (Dodatkowa informacja, po podaniu 12V na przewód czarno zielony, w panelu sterowania klimatyzacją (nawiewem i wentylatorem ) załącza się i chłodzi.
    Przewód ten czarno zielony, idzie do elektrozaworu na sprężarce.
    Mało tego kupiłem inny używany panel (regulacja nawiewem i wiatrakiem), bo myślałem, że jest on winny wszystkiemu.
    W zasadzie myślałem o takim małym scalaku, switch, że to on nie załącza.
    Ale widać nie była to jego wina.
    Klimatyzacja manualna zapomniałem dodać.
    Tu moja wielka prośba, może ktoś spotkał się z takim problemem i coś podpowie?
    Wracając do ciśnienia i ilości gazu, to nie mam tych wartości ale i ci od nabijania klimatyzacji i elektryk.
    Ten co podłączał komputer powiedział, że wszystkie wartości są w porządku.
    Takie jak maja być.
  • Poziom 15  
    można sprawdzić bezpieczniki. czy dobrze zrozumiałem: włączając klime na panelu kontrolka sie pali ale sprężarka sie nie załącza?
  • Poziom 9  
    TAK Właśnie tak się dzieje tylko kontrolka żadnej reakcji sprężarki elektrozaworu.
    Bezpieczniki mierzyłem multimetrem ,na odłączonym akumulatorze wszystkie przewodziły . A może masz na myśli jakiś konkretny .?
  • Poziom 39  
    Trzy płytkowe na akumulatorze.
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem i te też są sprawne tam są same mocne z 40 - 60A a może i więcej .
  • Poziom 16  
    do sprawdzenia w skodzie w pierwszej kolejności czujnik ciśnienia na instalacji, przy chłodnicy z prawej, gniją piny w kostce itp.
  • Poziom 9  
    Dzięki.
    Jutro w dzień sprawdzę tą kostkę i odpisze jak wyglądała i czy coś to pomogło .
    Jeżeli chodziło o ten czujnik co znajduje się pod zbiorniczkiem płynu do chłodnic.
    To niczego się tam nie dopatrzyłem, poczyściłem trochę jego styki ale nic się nie zmieniło . Czy istnieje możliwość pomiaru tego czujnika czy jest ok np multimetrem .
  • Poziom 24  
    Miałem wczoraj problem z klimą w fabii. Winny był czujnik temp. zewnetrznej.
  • Poziom 9  
    A gdzie znajduje się ten czujnik ,jak go sprawdzić czy wystarczy multimetr .
  • Poziom 24  
    bloki pomiarowe w liczniku i w klimie
  • Poziom 9  
    Możesz trochę jaśniej gdzie dokładniej jego szukać ,jest to jeden czujnik czy jest ich więcej .
    Jak można sprawdzić czy są one sprawne .
  • Poziom 24  
    musisz np: vag-iem sprawdzić błędy i wskazania tego czujnika w blokach pomiarowych. Czujnik znajduje się za lewą kratką w przednim zderzaku, obok klaksonu.
  • Poziom 9  
    Ja nie posiadam kompa z programem , ale jak byłem u elektryka ten podłączał kompa mówił ze nie było żadnych błędów niby .