Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV 59A03 pobiera mało wody

lonmar 22 Wrz 2011 00:07 3483 2
  • #1 22 Wrz 2011 00:07
    lonmar
    Poziom 2  

Witam!
    Po 10 latach zmywarka odmówiła posłuszeństwa. Z dolnego śmigła spryskiwacza leje się tylko malutka stróżka wody. Oczyściłem wszystkie sitka i filterki wskazane w instrukcji obsługi (łącznie z sitkiem umieszczonym przed elektrozaworem na przewodzie dopływowym). Nic to nie pomogło. Bogatszy o wiedzę zdobytą na forum Elektrody, odkręciłem lewy bok urządzenia, oczyściłem hydrostat i sprawdziłem płaszcz wodny. Był on czysty z wyjątkiem lewego górnego rogu. Uznałem że jest to martwe pole i z powodu braku pomysłu na oczyszczenie tego miejsca dałem sobie z tym spokój. Niestety, nic to nie pomogło. W stanie spoczynku płaszcz wodny wypełniony jest wodą do 2/3 wysokości. Po uruchomieniu zmywarki, płaszcz napełnia się całkowicie a następnie pływak hydrostatu zaczyna wielokrotnie unosić się i opadać. Potem słychać tylko lekkie syczenie i malutka stróżka wody wylewa się z dolnego śmigła spryskiwacza. Gdy w czasie pracy uchylę drzwiczki i wleję do środka 2 litry wody zmywarka zaczyna funkcjonować prawidłowo: nagrzewa wodę i zmywa jak dawniej. Proszę o podpowiedź, co dolega mojemu urządzeniu. Liczę na proste objaśnienia ponieważ jest to moja pierwsza naprawa zmywarki. Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 22 Wrz 2011 19:48
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Trzeba sprawdzić karbowaną rurę między hydrostatem a studzienką komory zmywarki, musi tam być czysto.

1
  • #3 22 Wrz 2011 21:23
    lonmar
    Poziom 2  

Zmywarka naprawiona. Powodem uszkodzenia był zapchany otwór studzienki komory zmywarki. Zgubiło mnie lenistwo i nietrafiony test drożności poprzez przedmuchanie. Po przewróceniu zmywarki i wszystko okazało się łatwe. Chociaż poradziłem sobie sam, uważam że podpowiedź kolegi jest jak najbardziej trafna i zaliczam do osób, które pomogły.
    Wielkie dzięki. Zamykam temat, pozdrawiam

3