Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka pneumatyczna prosta - mała moc

tkrauze 22 Sep 2011 00:30 4290 8
    tkrauze
    Level 10  
    Witam,

zakupiłem niedawno szlifierkę pneumatyczną prostą (najtańsza za 45zł) która kręci się ale ma bardzo słabą moc(można ją zatrzymać dłonią) i wtedy powietrze ucieka tyłem. Moje pytanie brzmi czy jest to normalne? Czy jest ona niesprawna?
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Masz odpowiednie ciśnienie w sieci? (6,3 bara) Jaką średnicą przewodu doprowadzasz powietrze (min 8 mm, lepiej 10). Wbrew pozorom, szlifierki tego typu pobierają duże ilości powietrza.
    tkrauze
    Level 10  
    Tak, kompresor jest bez zarzutu, 50l ustawione 6 barów na reduktorze, przewód jest standardowy 8mm. Gwint na szybko złączce owinąłem taśmą teflonową, wcześniej uciekało powietrze przez gwint. Mam młotek pneumatyczny i tam nie ma takiego problemu.
    Ogólnie chyba nie powinno się dać zatrzymać ręką wrzeciona w takiej szlifierce?
    sebol*
    Level 15  
    jump$ wrote:
    Może niema kompresji
    Czego nie ma ? :D

Podłącz ją na próbę bez reduktora, nie szalejąc z ciśnieniem.
    tkrauze
    Level 10  
    Pobawie się nią w najbliższym czasie i spróbuje. Ja obstawiam, że są w niej nieszczelności. Tylko nie mam drugiej takiej szlifierki i nie wiem czy to norma czy jest popsuta, dlatego tutaj pytam.
    User removed account
    User removed account  
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    tkrauze wrote:
    Witam,

zakupiłem niedawno szlifierkę pneumatyczną prostą (najtańsza za 45zł) która kręci się ale ma bardzo słabą moc(można ją zatrzymać dłonią) i wtedy powietrze ucieka tyłem. Moje pytanie brzmi czy jest to normalne? Czy jest ona niesprawna?

Sam sobie odpowiedziałeś w tym pytaniu... Biednego nie stać na tanie rzeczy.
    Ty do biednych, jak widać nie należysz, więc kupisz drugą droższą , która będzie działać...
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kupił małego dremelka pneumatycznego z małym silniczkiem i bezpośrednim przełożeniem - od czego tu oczekiwać jakiejkolwiek siły?