Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena z symetryzatorem + wzmacniacz

dbox2fun 22 Wrz 2011 02:20 3641 4
 • #1 22 Wrz 2011 02:20
  dbox2fun
  Poziom 2  

  witam posiadam antene z symetryzatorem, odległość od nadqajnika ok 30 km, wisła skrzyczne . Katowice/ kosztowy ok 45 km, antena skierowana mniej więcej na wisłe sygnał na cyfrówce super odbiera tez czeskie muxy, problem tkwi w odbiorze analogowym mam minimalny odbiór czyli prawie nic niewidać, niechce się pozbywać symetryzatora z anteny bo wczesniej przy użyciu przedwzmacniaczy po każdej burzy płytka do wymiany. I tu moje pytanie czy zastosowanie jakiegoś wzmacniacza przy użyciu symetryzatora da jakiś sens przy bardzo słabym sygnale z analoga
  a oto moja antena
  Link
  Antena z symetryzatorem + wzmacniacz  A tak prosiłem abyś wkleił obrazek z funkcji Dodaj obrazek z lewy dolnym oknie pola wpisu. :!:
  Poprawiłem . [SP5ANJ]

  0 4
 • #2 22 Wrz 2011 07:05
  SP5ANJ
  VIP Zasłużony dla elektroda

  dbox2fun napisał:
  I tu moje pytanie czy zastosowanie jakiegoś wzmacniacza przy użyciu symetryzatora da jakiś sens przy bardzo słabym sygnale z analoga

  Symetryzator symetryzuje antenę (z wyjścia symetrycznego na niesymetryczny - współosiowy, koncentryczny) a wzmacniacz wzmacnia sygnały w.cz. . To dwie zupełnie inne kwestie.

  Płytki przy samej antenie są narażone na silne przepięcia elektryczne i elektrostatyczne, więc zdecydowanie lepiej jest zainstalować wzmacniacz wewnątrz budynku (czytaj : wzmacniacz wewnętrzny).

  Cytat:
  a oto moja antena

  Zapomniałeś chyba dodać obrazek tej anteny.

  Wklei go wg zaleceń : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html


  Pozdrawiam.

  0
 • #3 23 Wrz 2011 00:45
  dbox2fun
  Poziom 2  

  ale czy jak mam symettryzator da się wewnatrz podłączyć wzmacniacz aby były analogowe programy


  Mowa polska trudna mowa, ale regulamin - regulaminem i proszę poprawić obydwa wpisy.
  Regulamin pkt 3.1.13 . [SP5ANJ]

  1
 • #4 23 Wrz 2011 06:33
  lelum0
  Poziom 16  

  kup wzmacniacz wewnętrzny, nie dopuszkowy.

  0
 • #5 25 Wrz 2011 23:38
  piotrekmilitowski
  Poziom 23  

  Witam!
  Moje pytanie jak zachowa się wzmacniacz do którego dociera sygnał w.cz. z symetryzatora (poddany wstępnej obróbce), czyli słabej jakości sygnał, śnieg, odbicia lustrzane etc. Czy proponowany wzmacniacz wie co trzeba wzmocnić a czego nie???
  Czy w przypadkach, kiedy wartość natężenia pola elektromagnetycznego w miejscu odbioru jest mierna, nie powinno się zastosować przedwzmacniacza, celem osiągnięcia poprawnego poziomu wyjściowego?
  Z drugiej str. Używasz anteny kierunkowej ( jej kąt widzenia nie jest dość szeroki), a ciekawe jaki jest kąt z Twojego pkt. widzenia jest między wymienionymi wyżej nadajnikami?
  Jeśli chodzi o wyładowania atmosferyczne oraz towarzyszące im potężne impulsy elektromagnetyczne, to żadna elektronika nie jest odporna nawet tak która jest umieszczona między murami budynku!
  Bowiem działanie na urządzenia elektryczne wywołane jest poprzez bezpośrednie uderzenie pioruna w sieć elektroenergetyczną, a także w przypadku indukowania się napięcia tzw. impulsu elektromagnetycznego, gdy piorun uderzy w pobliżu sieci.
  Wracając do przedwzmacniacza, ciekawym rozwiązaniem jest użycie przedwzmacniacza ekranowanego, gdzie elementy elektroniczne są zamknięte w metalowej puszce.
  Celem jest ochrona urządzenia przed polami zewnętrznymi!

  0