Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6310i nie włącza się, a raz się włącza

22 Wrz 2011 06:18 4006 8
  • Poziom 10  
    Witam !

Mam problem ze starą dobrą nokia 6310i :)

Problem polega na tym, że nie wiem co do konca jest grane.
    Kładę telefon na komodzie idę spać, rano telefon wyłączony, próbuje go włączyć nie można. Rozkręcam, dociskam, itp. Potem skręcam i dalej nic. Dopiero po kilkunastu minutach ponawiam próbę i telefon się włącza.

Miałem już tak dwa razy w nocy telefon się sam wyłączył czyściłem go włączyć nie można było. Dodam, że wtedy podłączam ładowarkę i też nie ma reakcji.
  • Poziom 21  
    Z tak ogólnikowego opisu ciężko coś wywnioskować.
    Zacznij od sprawdzenia baterii oraz jej styków na płycie głównej, celem wykluczenia kolejnych przyczyn przeflashuj telefon, jak nie pomoże to wypadałoby wygrzać płytę.
  • Poziom 10  
    Witam

Przeflashuj ? aż takim specem nie jestem jak to zrobić ?

Wyjąć płytę główną i wygrzać suszarką ?
  • Poziom 21  
    Devon napisał:
    Przeflashuj ? aż takim specem nie jestem jak to zrobić ?
    Przeflashuj czyli wgraj na nowo FirmWare (oprogramowanie), z racji iż 6310i to telefon platformy DCT4 aby wykonać powyższe potrzebujesz BOX'a czyli sprzęt serwisowy którego zakup dla jednej sztuki jest nieopłacalny.

Devon napisał:
    Wyjąć płytę główną i wygrzać suszarką ?
    Chałupniczymi metodami to i do piekarnika wkładali...
    Niestety ale suszarką/opalarką, w piekarniku to możesz co najwyżej ubić telefon do końca. Potrzebny jest w tym celu Hot Air czyli lutownica dzięki której operujesz ciepłym powietrzem.

Jak widzę nie bardzo orientujesz się w temacie w związku z czym zaleciłbym Ci przekazanie telefonu w ręce specjalisty.
  • Poziom 10  
    Dobrze jak już bede miał tą lutownicę HOT AIR to jak mam "wygrzać płytę" ?
  • Poziom 19  
    Cześć, no ale upadł czy nie? Bo jeśli nie to po co grzać płytę!!! Ten model ma często klejony układ więc grzanie może spowodować zwarcie właśnie pod tym klejonym BGA, nie raz mi kulki wypłynęły. Zobacz czy te blaszki/styki baterii czasem nie odpadły od płyty głównej.
    Często ten model też ma tak, że pękają lub wycierają i luzują się zaczepy baterii, przeglądnij to tam. Dociśnij baterię u góry do telefonu i trzymając tak włącz go lub podłącz ładowarkę i się dowiesz.
  • Poziom 10  
    Może to dziwne ale...

... wyłączyłem zegar w telefonie (nie ustawiłem go) telefon się nie wyłącza i działa już 2 dzień normalnie.

Tylko problem jest tego typu że w nocy zaczyna świrować i "pika" oraz prosi o ustawienie zegara. Może soft trzeba na nowo wgrać itp, nie znam się na tym, podejdę do serwisu gsm, orientacyjny koszt (60zł)
  • Poziom 19  
    60zł. Soft do 6310i??? Żartujesz, 20 to góra. No to zacznij od serwisu. Gdyby to było coś nowszego to po USB każdy sam by sobie przefleszował ale tu trzeba użyć kabla RJ więc samemu się w domu nie zrobi.
  • Poziom 13  
    Sprawdź styki baterii z tym jest częsty problem.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23