Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WM10E460PL wymiana grzałki

marcelincho.net 22 Wrz 2011 09:08 1961 2
  • #1 22 Wrz 2011 09:08
    marcelincho.net
    Poziom 2  

Witam, posiadam pralkę Siemens WM10E460PL i ostatnimi czasy zaczęła ona wywalać różnicówkę. Okazuje się, jak można było przypuszczać, że grzałka do wymiany. Oryginał to koszt około 250 zł, znalazłem zamiennik za 50zł. Niestety po tym jak przyszedł owy zamiennik okazało się, że uszczelka w tymże jest inna niż ta w oryginale, mianowicie brak jej tzw. "łypki", co z kolei powoduje wylewanie wody. Teraz moje pytanie, czy istnieje możliwość "dopełnienia" silikonem wnęki w tej grzałce, żeby doprowadzić do stanu podobnego do tego w oryginale? Czy w ogóle można stosować silikon w takim elemencie? Jeśli tak to jaki?

Z góry dzięki za pomoc. Jeszcze poglądowo. To jest grzałka oryginalna, Tutaj zamiennik.

0 2
  • Pomocny post
    #2 22 Wrz 2011 20:06
    Gobro
    Poziom 28  

Nie smaruj żadnym silikonem, bo skutek będzie odwrotny od zamierzonego.
    Spróbuj tą grzałkę włożyć do zbiornika tak aby 1/3 uszczelki wystawała z pralki , jeżeli zbiornik jest plastikowy i skręcić z czuciem. Jeżeli to nie pomoże to inną grzałkę trzeba kupić.

0
  • #3 22 Wrz 2011 21:50
    marcelincho.net
    Poziom 2  

Okej, dzięki. Kupiłem oryginał, udało się go znaleźć za 150 zł. Pralka gra i buczy. Dla potomnych: Do tej pralki tylko oryginał.

Można zamknąć.

Pozdrawiam.

0