Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo MkII 1.8 16V szarpanie silnika

PiotrekpPl123 22 Sep 2011 10:47 13358 10
    PiotrekpPl123
    Level 19  
    Witam.
    Posiadam forda mondeo mk II 1.8 16V benzyna/ gaz sekwencja. Rok produkcji 97. Niedawno (po wymianie sprzęgła- silnik był wymontowywany) pojawił mi się taki problem że auto podczas przyspieszania albo nawet ruszania z niskich obrotów zaczyna szarpać- silnik się dusi. Problem nie występuje przy wyższych prędkościach obrotowych tak od 2000/min. Po przegazowaniu wskazówka obrotomierza spada do 500 obr/min potem na 1000/min i po kilkukrotnym takim wahnięciu obroty się stabilizują na 900-1000. Problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Przewody wysokiego napięcia nie mają przebicia bo sprawdzałem świece mają przejechane jakieś 8-10 tyś km (zmieniane były przed montażem instalacji gazowej). Dodam jeszcze że wcześniej (zeszłej zimy) podczas jazdy jak wrzuciłem na luz to obroty przez dłuższy czas utrzymywały się na poziomie 1500/min i dopiero po pewnym czasie spadały na 900-1000. Potem z nastaniem lata te objawy ustąpiły. Może to ma coś wspólnego z obecną usterką? Znajomy poradził mi przeczyścić lub wymienić silniczek krokowy. Czy on może być wszystkiemu winny? Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny takiego zachowania? Będę wdzięczny za wszelkie porady. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    dcr
    Level 17  
    Warto by odczytać najpierw czy i jakie błędy pojawiły się w komputerze.
    Sprawdzić, szczelność dolotu. Przeczyszczenia może wymagać przepływomierz. Uwaga, aby go przy tym nie uszkodzić
    Trudno bez podłączenia pod komputer jednoznacznie określić przyczynę.

Profilaktycznie wykonać ponownie adaptację silnika, tylko na benzynie.
    Jeśli nie wiesz jak ją przeprowadzić w ostatnim poście z załączonego linku masz to wytłumaczone Link
    User removed account
    User removed account  
    dcr
    Level 17  
    Gdzie napisałem, że po podpięciu po komputer wyświetli, czemu samochód szarpie ?
    Powinieneś chyba wiedzieć co się wyświetli ? I co dalej zrobić z tą wiedzą ?
    User removed account
    User removed account  
    dcr
    Level 17  
    O, gratuluję.
    W takim razie może czas na odpowiedź w temacie postu?
    User removed account
    User removed account  
    PiotrekpPl123
    Level 19  
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i szybkie odpowiedzi. Jutro zaczyna się wekend więc będę miał w końcu trochę czasu to posprawdzam te wszystkie złączki i dam znać czy pomogło.
    grutom1
    Level 11  
    sądzę że przepływomierz moze dawać takie objawy.na początek spróbuj odłączyć kostkę od zasilania przepływomierza:)
    PiotrekpPl123
    Level 19  
    Auto przez jakiś czas nie było mi potrzebne a ze względu na pracę nie miałem czasu się nim zająć dlatego się nie odzywałem. Jutro odstawiam samochód do mechanika więc pod koniec tygodnia dam znać co było przyczyną.
    User removed account
    User removed account