Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorowa kamera CCTV Prawidłowe podłączenie przewodów do płytki kamery

22 Wrz 2011 18:43 3656 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Pomimo iż jest to mój pierwszy post postaram się jasno opisać problem który mam nadzieję dzięki wam uda się rozwiązać.
    Posiadam kolorową kamerę z podświetlaniem IR, podczas próby montażu tej że kamery okazało się że kamera nie przesyła sygnału video.
    Odnośnie kamery jedyne informacje jakie posiadam to dystrybutor w Polsce: Tayama model: C3538VIR36/CK
    Po rozebraniu kamery okazało się, że problem tkwi w przewodach które powypadały z wtyku podpiętego do płytki kamery.
    Do płytki dochodzą 3 przewody:
    1. czerwony - wnioskuję że jest to plus zasilania
    2. czarny - minus zasilania
    3. żółty - sygnał video

Problem polega na tym że wtyk posiada cztery miejsca na przewody i nie bardzo wiem w jakiej kolejności powinny być podpięte przewody.
    Czy ktoś mógł by dla mnie rozszyfrować jak te przewody powinny być umieszczone we wtyku.

Poniżej zamieszczam zdjęcia ww płytki.
    Na zdjęciu nr. 2 czerwonym prostokątem zaznaczyłem miejsce "wlutowania" po drugiej stronie płytki.

Kolorowa kamera CCTV Prawidłowe podłączenie przewodów do płytki kamery Kolorowa kamera CCTV Prawidłowe podłączenie przewodów do płytki kamery
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Największe ścieżki, którymi pokryta jest niewykorzystana część płytki i otwory montażowe, to masa - GND. +12V idzie pewnie przez diodę, która jest na pierwszym zdjęciu powyżej białego złącza, ale 100% pewności nie mam.

Resztę ciężko wypatrzeć mimo dobrego zdjęcia.... Trzeba by obejrzeć "na żywo" a nie na fotce...
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    na ścieżce od wizji powinien być rezystor SMD o oznaczeniu 750 (Ohm) na plusie zasilania powinna być dioda (tak jak kolega wyżej mówi) mase znajdziesz bez problemu ;)