Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compal FL90 sterownikiem ekranu ATI Radeon HD3650 Windows XP

Krzysiek99 22 Sep 2011 18:45 6436 13
    Krzysiek99
    Level 27  
    Witam,

Nie mogę znaleźć sterownika do karty graficznej dla notebooka. Jest to Compal FL90 KLYK

Pierwszy właściciel wymienił spaloną kartę Nvidiia GF 8600M GT na ATI Radeon HD3560 512MB DDR2 / pci express x16

Strona z sterownikami amd.com przenosi mnie na stronę Compala gdzie są sterowniki dla GF 8600M GT

Proszę o pomoc.
    Krzysiek99
    Level 27  
    Identyfikator wystąpienia urządzenia
    PCI\VEN_1002&DEV_9591&SUBSYS_95911002&REV_00\4&171B8011&0&0008

Po zmodyfikowaniu sterowników dla Dell'a, w menadżerze urządzeń mam takie efekt:

Pobrałem sterownik dla desktopów 11 wydanie i zmodyfikowałem przez Mobility Modder.NET a w zasadzie nie jestem pewien czy się coś zrobiło ponieważ program po 1s wyświetla ,,skończone,, - menadżer nie przyjmuje go.
    Pobrałem starsze sterowniki 8sme wydanie i tym razem Mobility Modder.NET pracował kolo 40/s, sterownik zainstalował się przez menadżer i niby było dobrze, niestety gry się zawieszają (po chwili grania robi się czarny obraz) włożyłem płytę DVD z filmem i po ~10 minutach oglądania zrobiły się artefakty które były zamiast obrazu filmu, w samym systemie jest normalnie.
  • Helpful post
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    ftp://download.asrock.com/drivers/amd/vga/VGA_XP64_XP(8.631).zip
    ftp://ftp.acer-euro.com/notebook/travelmate_7730/driver/VGA_ATI_v.8.513_XP%20x86.zip
    ftp://ftp.acer-euro.com/notebook/travelmate_5330/driver/VGA_ATI_M82XT_M86XT_8.513.0.0_5.0.50000.5_XP.zip
    Krzysiek99
    Level 27  
    A więc tak, zainstalowałem sterownik pierwszy testowałem odinstalowałem i zainstalowałem drugi, niestety ten sam problem. Podczas grania po kilku sekundach gry się zawieszają, zaczynają mi znikać tekstury lub mrugają i gra się zawiesza lub od razu się zawiesza, stalker zew Prypeci to samo. Max Payne 2 przeszedłem 2 etapy gry i zamrożenie ekranu... CRC 2005 tekstura kierowcy jest rozciągnięta przez polowe ekranu.
    Natomiast w systemie jest wszystko w porządku, 2 filmy obmierzałem bezboleśnie.
    Krzysiek99
    Level 27  
    Ciekawi mnie dlaczego w systemie jest napisane 1GB a nie 512MB
  • Helpful post
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Krzysiek99 wrote:
    Pierwszy właściciel wymienił spaloną kartę Nvidiia GF 8600M GT na ATI Radeon HD3560 512MB DDR2

Czeski błąd? Czy.... Bo masz Radeon HD3650.

Sprawdź sterownik z załącznika.
    Krzysiek99
    Level 27  
    Niestety, to samo, po chwili gra się zawiesza.
    popescu
    Level 11  
    Radziłbym rozebrać laptopa i obejrzeć chłodzenie karty.
    Jeżeli poprzedni właściciel wymienił 8600 GT na Radeona bez założenia thermopada (radeon ma niżej umieszczony rdzeń) to powód usterki masz ustalony;)
    Krzysiek99
    Level 27  
    Zainstalowałem Windows Vista Home Premium x64Bit, system pobrał wszystkie sterowniki itp. z Windows update, łącznię z sterownikiem graficznym. Niestety ten system strasznie zamula laptopa, i wejście do ''mój Komputer'' trwa z 30sekund. Gry są praktycznie są niegrywalne, taki stalker na minimalnych ustawieniach ma 18klatek/s ale nie zawiesza się, zostawiłem tak grę wleczoną na 3 godziny i nic, żadnego zawieszenia się czy zamrożenia ekranu.
    Z tego by wynikało że sam sprzęt jest bez zarzutu a problemem są nadal sterowniki.

Krzysiek99
    Level 27  
    Sformatowałem dysk i zainstalowałem 30 dniowa wersje Windows 7, Testuje laptopa od 10 dni, nie mogę powiedzieć złego słowa, żadnego resetu czy zawieszenia, system działa pięknie i reaguje od razu, gry działają elegancko lecz tylko na minimalnych ustawieniach, gdy na XP mogłem sobie pozwolić na średnie.

Tak więc to nie wina sprzętu a sterowników. Nie wiem czy się z tego cieszyć czy smucić ale ważne ze działa.
    Pod choinkę będę musiał sprezentować sobie Windows 7 HP

O dziwo nawet sterownik graficzny znajduje się dla linuxa o_0 Co mnie zaskoczyło, moje doświadczenie z laptop + linux = To nie działa. A tu wręcz przeciwnie.