Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Grand GO4 126 wirowanie - błędy

ag1112 04 Wrz 2012 22:04 69347 48
    Scorpio_sco
    Poziom 12  
    Witam, problem zaczyna się na starcie przy każdym programie, załącza blokadę klapy, mruga kłódka i nic się nie dzieje. Próbowałem autotest, ale zaświeca wszystkie diody, blokadę i nic więcej cisza.
    Poza tym przy jednej próbie odpalenia autotestu omyłkowo trzymałem przycisk nastawy prędkości wirowania, po czy dioda ''stop'' mrugała kodem (---. ---. itd.) na przemian z dioda od niewykorzystanego w tym modelu przycisku . Nie wiem od czego zacząć stawianie jej na nogi, odświeżyłem luty na płytce i sprawdziłem blokadę, elektrozawory, presostat i kable, dodam że wcześniej się tak kilka razy zdarzyło, ale po kilku minutach bez prądu było ok
    Zbyszeczek
    Poziom 11  
    Do "MST"- miałem taki sam problem. Serwis w moim mieście zawiódł. Szkoda, że nie przeczytałem wcześniej Twego posta o Candy G04 106 "Grand". Dzięki. Dałbym więcej punktów ale mogę wysłać tylko 2.
    beslin
    Poziom 2  
    Moja pralka Candy Grand Q wyświetlała kod błędu 03, wyczyściłem pompę przewody do pompy i od pompy. Wszystko czyste i po włączeniu pralki , bez zmian dalej kod błędu 03. Grzałka sprawdzona całkowicie sprawna. Poprosiłem o pomoc serwis. Jeden pan serwisant przyjechał po to by stwierdzić ,że pralka kupiona jest w Anglii w sklepie i przywieziona tutaj, to on nie podejmuje się naprawy "angielskiej" pralki. Skasował mnie na 50 zł za przyjazd i stwierdzenie ,że pralka jest angielska (ale odkrycie !!!) Zawołałem po nim drugiego fachowca. Ten pomimo "angielskiej"pralki starał się naprawić ją, Czyścił i wymieniał wszystko co się dało , niestety bez rezultatu. Dalej pralka wyświetlała kod błędu nr 03. Drugi pan tez pobrał 50 zł za przyjazd ( ten chociaż starał się naprawić pralkę) Diagnoza :pralka nie do naprawienia , należy kupić sobie nową pralkę. Nic tak naprawdę nie ryzykując wlałem do pralki 15% roztwór kwasu solnego. Włączyłem pralce gotowanie czyli 90 stopni C i dwukrotnie uruchomiłem ten program ( pierwszy przebieg oczywiście nie pozwoliłem jej ukończyć ) Po tym zabiegu pralka ożyła. Wszystkie programy działają idealnie. Pralka jak nowa tylko bęben w pralce po zabiegu kwasem solnym zrobił się czarny. To nie problem , bo wezmę pastę polerską i krążek polerski i ponownie bęben będzie jak z fabryki. Zresztą taki czarny bęben w niczym nie przeszkadza w praniu, tylko efekt wizualny jest nieciekawy, ale lepsza sprawna pralka z czarnym bębnem jakbym miał wymieniać na nową 3 letnią pralkę stojącą w łazience. Wniosek taki ,że gdzieś musiał być kamień ,któremu poradził dopiero kwas solny , bo odkamieniacz nie dał rady usunąć kamienia.
    luk-kasz
    Poziom 2  
    Witam, dziękuję za ten wątek w 100% potwierdzam za MST, że wymienić należy grzałkę, u mnie serwis candy był 2 razy, stwierdzili, że odpływ był zatkany, potem że w odpływie był szlam (ale wodę wylewało), po czym powiedzieli, że użyli odkamieniacza i oddali mi ją. Po ok tygodniu pralka znów zaczęła wariować, nie czekając na super specjalistów po poszukiwaniach udało się znaleźć ten post i jest ok. Grzałka kupiona w North z Koszalina, za cenę ok 65zł, wymiana trwała 5min z demotażem i montażem osłony tylnej. Można, można jak się chce, a kod wyskakiwał jak zatkany odpływ.
    steve99
    Poziom 10  
    Witam, mam pralkę GO1460D ale jak widzę problem i objaw te same czyli błąd 03 i zatrzymuje się w momencie kiedy powinna zacząć wirować. Nawiasem mówiąc płytka jest identycznie okopcona. Wydaje mi się że zdiagnozowałem usterkę ale nie mam pojęcia jak ją trwale usunąć. Błąd 03 to znaczy że nie odpompowała wody. Moim zdaniem zatyka się króciec w bębnie do którego jest podpięta rurka od hydrostatu. Po odpięciu rurki od hydrostatu pralka wiruje bez problemu. Do tego króćca prowadzi kanał w dnie bębna, który również może się zatykać. Przepchanie tego króćca pomaga na 4-5 dni i problem powraca. Postanowiłem wyciągnąć bęben, rozebrać go i wyczyścić dokładnie od środka. Ale po rozkręceniu całej pralki i wyciągnięciu bębna okazało się, że bęben jest chyba sklejony albo zgrzany i odpuściłem. Może ktoś wie czy i jak można rozebrać ten bęben. Są zatrzaski ale wciśnięte tak daleko że na pewno nie one trzymają wszystko w kupie. Próbowałem podważać śrubokrętem ale nawet nie drgnie. Będę wdzięczny za pomoc.

Chyba znalazłem odpowiedź https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2049024.html
    i wychodzi że jest klejone.
    szachu-cad1
    Poziom 12  
    Witam

dla potomnych:

dwa tygodnie temu dostałem praleczkę CANDY Q (a może Grand) model G04 126. Dzięki serwisówce zdiagnozowałem błąd o kodzie 16 (16 mrugnięć dwóch diod). Wyciągnąłem grzałkę, makabra, po 4 latach użytkowania grzałka zarośnięta kamieniem, nie mówiąc ile syfu wokół grzałki (kamiennego). Były właściciel mieszka sam z żonką i deklarował się, że jego luba zawsze dodaje Calgon czy jak to się tam zwie do zmiękczania wody.

Jest to moja pierwsza naprawiona pralka i dziwię się, że stara grzałka ma podobną rezystancję jak nowa (stara 27R a nowa 25R). Nie bawiłem się z zamawianiem zamiennika przez internet. Kupiłem grzałkę w pierwszym lepszym sklepie z tego typu bajerami, dałem 60zł, była nawet nieco dłuższa od oryginału, o jakieś 12mm.

Przed zamontowaniem nowej wyczyściłem tylko porządnie wgłębienie w którym znajdowała się grzałka i zapodałem tryb testowy z serwisówki - działał tak samo jak ze starą grzałką, tylko z nową amperomierz pokazywał 9A - czyli już wiedziałem, że to grzałka. Programy również się odblokowały, wszystko chula ładnie i pięknie. Dodatkowo kupiłem w supermarkecie jakiś specjalny środek za dyszkę do odkażania i odkamieniania pralek. I tyle, za 7 dyszek mam prawie nową pralkę. Poprzedni właściciel wołał serwis do praleczki - gościu z oficjalnego serwisu wymienił mu pokrętło od programów i skasował go na 150zł - podobno na nowym pokrętle działało z 2 tygodnie, później znów kod 16. Ciekawi mnie czy gościu z serwisu był kompletnym idiotą czy może nie chciało mu się babrać ze zmianą grzałki... śmiech na sali z tymi serwisami.

Jeszcze raz wielkie dzięki koledze _MST_ za wrzucenie serwisówki.

Pozdrawiam
    em.o
    Poziom 1  
    Witam, mam podobny problem w candy grando G04 105, węże sprawdzone, pompka rozebrana sprawdzona, moje pytanie czy wiatraczek ma się obkręcać swobodnie czy z oporem?
    marqs_b
    Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych.
    Wczoraj pojawił się u mnie dokładnie taki sam problem (trzy mrugnięcia) error 3. Pralka wypompowuje wodę, ale zaraz przed wirowaniem wyskakuje błąd. Postępowałem praktycznie tak jak użytkownik _MST_ może nie krok po kroku ale sprawdzałem to samo, aż w końcu pojawił się błąd 16. Zmierzyłem grzałkę oporem i wskazał 27 Ohm, czyli wg moich obliczeń prawidłowo. Grzałka posiada wprawdzie przypalenie, ale badanie organoleptyczne wskazuje że powinna być dobra.
    Po całkowitym usunięciu wody z bębna i uruchomieniu dowolnego programu wybija bezpiecznik różnicowy. Wszystko wskazuje na to, że jednak będzie to grzałka.

Tłumaczę sobie to w taki sposób, że do momentu kiedy grzałka jest w wodzie (lub jest mokra), programator pralki nie wykrywa że jest uszkodzona, dopiero w momencie kiedy dochodzi do wypompowywania i grzałka się odkrywa wtedy zostaje wykryty błąd, ale niestety zdiagnozowany jako problem przy wypompowywaniu.

Możliwe że moja teoria nie jest słuszna, ale nie nasuwa mi się żadne inne wytłumaczenie. Dlaczego pojawia się błąd 3 a uszkodzona jest grzałka (błąd 16).

_MST_ Dziękujemy za pomoc
    adamslup
    Poziom 6  
    Cześć, a jak wyciągnąć grzałkę? Odkręciłem środkową śrubę i próbuję wyciągnąć. Niestety udaje mi się ok. 0,5 cm i dalej nic. Jeszcze coś trzeba odkręcić?
    omnibus111
    Poziom 12  
    Uszczelka się tylko rozpłaszczyła się w bębnie ,należy podwadzać delikatnie w koło do skutku!!
    adamslup
    Poziom 6  
    Udało się. Dzięki. Ale po zainstalowaniu nowej nic się nie zmienia, tzn. bęben nie obraca się ani w trybie prania, ani wirowania. Nabieranie wody i wypompowanie jest bez zarzutu. Raz wyświetlił się nawet błąd nr 8, ale później po prostu pralka stoi.
    Szukam dalej. Przy okazji pytanie: zamontowałem nową grzałkę, ale o mocy 1850W zamiast 1950W. To może stanowić problem?
    adamslup
    Poziom 6  
    Dzięki. Gdzie ją znajdę? Sprawdzę obie rzeczy.
    tod.1977
    Poziom 23  
    Witam. Cewka tachoprądnicy jest w silniku pralki umocowana na tyle silnika. Czasem jest przykręcana a niekiedy trzeba taką osłonę blaszaną zdjąć.
    adamslup
    Poziom 6  
    Dzięki. Próbuję zatem dobrać się do silnika. Odkręciłem dwie śruby w górnym lewym i prawym rogu. Ani drgnie. Widzę jeszcze dwie pary: obok tych pierwszych oraz w dolnych rogach, ale trudno się dobrać. To dobry trop?
    tod.1977
    Poziom 23  
    Witam. Kolego odkręć tylko te śruby które mocują silnik do zbiornika i wyjmij silnik na zewnątrz, pasek napędowy też zdejmij i potem zamieść fotkę tyłu silnika. W sumie możesz pomierzyć cewkę nie wyciągając jej bo końce przewodów będą w kostce sinika i wystarczy sprawdzić które to.
    adamslup
    Poziom 6  
    Szczotki do wymiany i komutator do poprawienia.
    Działa.
    Dzięki za pomoc.