Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S7 - 300, Siemens, oznaczenia elementów z projektu AKPiA

W_Nedza 22 Wrz 2011 20:39 2007 3
  • #1 22 Wrz 2011 20:39
    W_Nedza
    Poziom 10  

Witam Wszystkich

Piszę program na sterownik siemensa... Otrzymałem dokumentację techniczną od ludzi z innej firmy. Ponieważ, jestem świeży w temacie mam duże problemy z zrozumieniem niektórych symboli z załączonego schematu...
    Niestety wujek "Google" mi nie pomógł:( a gość co robił DTR nie był łaskaw napisać co dany symbol znaczy

Uprzejmie prosiłbym o pomoc doświadczonych kolegów, co Waszym zdaniem na załączonym poniżej fragmencie schematu:
    oznacza symbol WZ oraz ten przełącznik SPDT połączony chyba z iloczynem mnogościowym

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Wrz 2011 14:31
    PROAT
    Poziom 13  

WZ to chyba wartość zadana, a tego spdt nie widzę na tym rysunku.

0
  • Pomocny post
    #3 23 Wrz 2011 20:00
    pawel_konin
    Poziom 20  

W_Nedza napisał:
    Witam Wszystkich

Piszę program na sterownik siemensa... Otrzymałem dokumentację techniczną od ludzi z innej firmy. Ponieważ, jestem świeży w temacie mam duże problemy z zrozumieniem niektórych symboli z załączonego schematu...
    Niestety wujek "Google" mi nie pomógł:( a gość co robił DTR nie był łaskaw napisać co dany symbol znaczy

Uprzejmie prosiłbym o pomoc doświadczonych kolegów, co Waszym zdaniem na załączonym poniżej fragmencie schematu:
    oznacza symbol WZ oraz ten przełącznik SPDT połączony chyba z iloczynem mnogościowym

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem

Wz to wartość zadana która jest nastawiana z zewnątrz np potencjometr idzie na regulator PI gdzie jest przetwarzana następnie regulator podaje ją na obiekt napewno w zależności czy jest w trybie auto lub ręcznym steruje markerem M 01.11

0
  • #4 28 Wrz 2011 09:23
    W_Nedza
    Poziom 10  

Witam

Dziękuje za pomoc. WZ domyśliłem się że jest to wartość zadana jednak myliła mnie ta strzałka, nigdy wcześniej nie widziałem takiego oznaczenia. Jeśli chodzi o M to nie jest merker (zgodnie z oznaczeniem z dokumentacji tech. to przenośnik ślimakowy).

Pozdrawiam temat uważam za zamknięty

0